Wybory Prezydenckie + II tura

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Na którego kandydata oddasz swój głos w II turze wyborów prezydenckich:

Bronisław Komorowski
22
41%

Jarosław Kaczyński
17
31%

nie wybieram się na II turę wyborów
15
28%

Liczba głosów : 54

Re: Wybory Prezydenckie

przez Natascha 01 cze 2010, 17:18
Magda ja też nie znoszę cwaniaczków/nierobów ale zdaję sobie sprawę, ze niektórzy ludzie(np. tacy z ciężka depresją- jak to opisała Hania w wątku ''Symulowanie") nie są w stanie siebie utrzymać. Co wtedy? Pozwolić im za przeproszeniem zdechnąć z głodu?
Natascha

przez yans 01 cze 2010, 17:21
Natascho - Hitler i jego partia byli partią socjalistyczną. Miast wielkich elaboratów na ten temat rozszyfruję koleżance skrót NSDAP - Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei (Narodowosocjalistyczna Niemiecka Partia Robotników). Nie wiem, może dziś się tego nie pisze w waszych podręcznikach tylko używa innego słowa (zapewne tylko słówka faszyzm, prawda?), żeby się co zdolniejszym ludziom nie zaczęła przypadkiem w głowie rodzić myśl, że skoro tu socjalizm, i tu socjalizm to... o cholera, mamo, tato ratunku! Ale niestety - demokracja i socjalizm idą w parze, obie zaś trzymają pod rękę totalitaryzm. A historia lubi powtarzać się jako farsa (jak mawiał Ludwik Feuerbach) - więc nas czeka to samo, tylko jeszcze bardziej groteskowe niż kiedyś.
"Rząd jest wielką fikcją, za pośrednictwem której każdy usiłuje żyć na koszt wszystkich innych."
Frederic Bastiat
Mądry chłopak lub dziewczyna - Prostą ma taktykę: - W pierwszej turze na Korwina - W drugiej wygra Mikke!

przez Magdaa 01 cze 2010, 17:21
Natascha- jasne że nie. Wg mnie pomoc takim ludziom się należy- choroby fizyczne i psychiczne wg mnie leżą na tej samej półce jeśli chodzi o renty itd. Natomiast schorzenie psychiczne ciężej jest udowodnić no i łatwo symulować w sumie... No nie wiem, ja mam nerwicę i nawet do głowy mi nie przyszło żeby kogoś o rentę prosić, ale wiem że są bardzo ciężkie przypadki- np depresji, i takim ludziom należy się pomoc.

Natomiast myślę, że powinni wycofać socjale dla rodzin wielodzietnych. Bo jak się nie ma kasy to się nie robi dzieci- proste.
Magdaa

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Natascha 01 cze 2010, 17:28
Z tym, ze czemu dzieci z takich rodzin są winne?
Jeśli im nikt nie pomoże to wyrosną na takich ludzi, jak ich rodzice i patologia się pomnoży.

[Dodane po edycji:]

Aha, becikowemu jestem całkowicie przeciwna. Kojarzy mi się z felietonem Chylińskiej pt. ''Rób dzieciaka za tysiaka" :P :?
Natascha

przez Magdaa 01 cze 2010, 17:37
Natascha napisał(a):Z tym, ze czemu dzieci z takich rodzin są winne?
Jeśli im nikt nie pomoże to wyrosną na takich ludzi, jak ich rodzice i patologia się pomnoży.

Dzieci i tak nic z tej kasy nie widzą- bo w większości przypadków ta kasa idzie na wino i szlugi rodziców. A czy te dzieci będą mieć te 400zł więcej na rodzinę miesięcznie czy nie... Nie chcę nikogo urazić, ale jabłko spada blisko od jabłoni. A te pare groszy z zasiłku nawet jeśli będzie przeznaczone na jedzenie dla dziecka to i tak nie pomoże to temu dziecku w starcie w życiu- najczęściej dzieciaki z patologii w tej patologii zostają bo to dla nich coś normalnego- bieda dla nich jest normalna. I rzadko kiedy mają ambicje wyrwać się z tego- a nawet jeśli mają, to i tak ten zasiłek im gó*no w tym pomoże- bardziej stypendia za dobre wyniki w nauce.

Natascha napisał(a):Aha, becikowemu jestem całkowicie przeciwna. Kojarzy mi się z felietonem Chylińskiej pt. ''Rób dzieciaka za tysiaka" :P :?

To zależy- patologia robi dzieci aby dostać tysiaka na winiaka, a normalni ludzie takiego tysiaka przeznaczają np na szczepienia dla dziecka- pneumokoki itd.
Magdaa

przez yans 01 cze 2010, 17:40
W państwie normalnym (czyli niskich podatków i ogromnych swobód ekonomicznych) - przeciętny, uczciwy człowiek - jeśli nie jest na świecie sam - nie ma szans na "zginięcie". Dlaczego? Tu znowu trzeba trochę uruchomić wyobraźnię i na chwilę wyobrazić sobie świat bez socjalizmu. Tam każdy pracujący człowiek gromadzi dość szybko spore bogactwo a koszt życia jest niezmiernie niski. Jeśli żona, dziecko, nawet przyjaciel - nie mogą podjąć pracy z przyczyn od siebie niezależnych - nie stają się ogromnym obciażeniem dla bliskich. Jedna osoba jest w stanie wyżywić nie tylko siebie, ale całkiem sporą gromadkę osób (w XIX. w Ameryce w rodzinie pracował tylko ojciec, na utrzymaniu była żona, gromadka dzieci i dziadkowie - i dawali radę - mieli konia, wóz, chodzili do teatru i robili wypady za misto w niedzielę!). Na cholerę w takim świecie pomoc państwa? Ta niewielka garstka całkowicie opuszczonych i samotnych - korzysta z pomocy prywatnej, z rąk kościoła i instytucji charytatywnych. Tam przynajmniej - 1 złotówka rzucona do skarbonki jest pomocą dla biednych w wysokości 1zł. Gdy miesza się rząd - to trzeba odliczyć koszt poboru owej złotówki za pomocą aparatu ogólnokrajowego, koszt biurokracji rozdającej te pieniądze, i ryzyko nietrafionego lokowania pieniędzy tam, gdzie nie potrzeba (ale np. ktoś miał znajomości i namówił kolegów). Więc tak spokojnie można liczyć że moze z 50gr trafia na prawdziwą pomoc. No ale co tam, czyż nie pięknie jest, gdy rząd pomaga uciśnionym?
"Rząd jest wielką fikcją, za pośrednictwem której każdy usiłuje żyć na koszt wszystkich innych."
Frederic Bastiat
Mądry chłopak lub dziewczyna - Prostą ma taktykę: - W pierwszej turze na Korwina - W drugiej wygra Mikke!

przez Natascha 01 cze 2010, 17:44
A jeśli ktoś tej rodziny nie ma?
Naprawdę nie chciałabym mieszkać w państwie pełnym slumsów czy dziadów chodzących po prośbie.

[Dodane po edycji:]

Magdaa napisał(a):To zależy- patologia robi dzieci aby dostać tysiaka na winiaka, a normalni ludzie takiego tysiaka przeznaczają np na szczepienia dla dziecka- pneumokoki itd.

Becikowe jest dla mnie klasycznym przykładem marnowania pieniędzy podatników, gdyż ludzi decydujących się na dziecko powinno stać na wyprawkę czy szczepienia dla dziecka. Natomiast patologiczne środowiska, jak sama zauważyłaś, wydadzą te pieniądze bynajmniej nie na dziecko.
Natascha

przez Magdaa 01 cze 2010, 18:11
Oczywiście, że ludzie starający się o dziecko mają już uzbierane pieniądze na wyprawkę i szczepienia- ale zdarzają się też wpadki normalnym ludziom, nie menelom, a takim ludziom ten tysiąc przyda się na te szczepionki itd. W sumie każdemu taka kasa się przyda- nawet tym co ich stać na dziecko i było ono planowane. Mieć tysiaka a nie mieć... ;) Ale faktycznie, wg mnie te becikowe jest trochę bez sensu, bo urzędnik nie jest w stanie sprawdzić i określić kiedy te pieniądze naprawdę pójdą na dziecko, a kiedy na wino.
Magdaa

przez Natascha 01 cze 2010, 18:40
Magda więc za czym w końcu jesteś za socjalem czy jego brakiem?
Natascha

przez Magdaa 01 cze 2010, 18:44
Jestem za socjalem dla ludzi naprawdę chorych i niezdolnych do pracy. Nie jestem za socjalem dla rodzin wielodzietnych. Więc pół na pół ;)
Magdaa

przez Ridllic 01 cze 2010, 18:51
yans, głupota !!! popatrz horyzontalnie , ,zastanówmy się nad ujadaniem na pomoc socjalną w naszym kraju , ja Ci tu zaraz napisze o co mi chodzi ,zauważ pomoc prywatna w krajach średniorozwinietych jakim jest Polska nie jest możliwa przy stosunkowym bezrobociu na poziomie 12% oraz średnim wieku prawie 38 lat , pomoc prywatna i z organizacji kulturalno-religijnych ne ma szans bytu i istnienia dlaczego ,przykładowo bierzemy grupe 100 obywateli z czego 12 osob nie pracuje pozostaje nam 88 osób. Osoby wyznajace w naszym kraju jakakolwiek religie to 93% czyli z 88 osób pozostaje nam 82 teraz jak podaje GUS 45% z tego jest praktykujacymi religie ludzmi i wnoszacymi skladki na kościół po odjeciu tego pozostaje nam 37 osób ktore w pomocy spolecznej prywatnej musi zapewnić byt 12 osobom które nie maja środków do życia czyli każda z tych osób musi przeznaczyć w systemie prywatnej pomocy ok 34% dochodu do górnej granicy zrównania wplywów na jędną jednostke obywatela <oczywiście to jest nierealne i zejdziemy przy średniej krajowej oraz biorąc pod uwagę kwote średniego zasiłku w naszym kraju zchodzimy do poziomu 19% oczywiście to teoria jeśli by się cała grupa spoleczna zgodziła wspomagać > teraz taki dałem Ci przyklad pomocy tylko poprzez kościól i bez uwzglednienia kosztów związanych z administracyjnym pdziałem takich dotacji oraz przekazywaniu 100% pomocy oraz muszą zaistnieć specyficzne warunki nawet dla takiej niemożliwej do zrealizowania teorii pomocy prywatnej, popierwsze 100 osob musi być w wieku aktywności zawodowej , po drugie w 100% cześci wyizolowanej czyli tych 37 osobach pomagających ,sytłacja materialna oraz stopa życiowa musi być na poziomie umoziwiajacym pomoc . Teraz przejdzmy do drugiej formy pomocy tej prywatnej nie religijnej , mówisz o pomocy z organizacji no tak zgodze się ale czy nie bierzesz pod uwage tego ,że firmy ,osoby wplacające datki na organizacje nie korzystają z ulg i odliczeń podatkowych czyli jest mniejszy wpływ do budzetu co powoduje zwiekszeniem podatków to koło nie do zatrzymania a dlaczego dlatego ,że mamy 230mld $ dlugu każdy 1$ jest oprocentowany na 7% my musimy splacać transzowo bo nie stać naszego kraju na zaciśnienie pasa i spłacenie naszego dlugu naraz to 51% PKB i te 50 gr które znika owszem zgodze się z Toba po czesci jest pożerane przez administracje i system ale po cześci idzie na właśnie spłate dlugu dlatego podalem Ci przyklad .

Więc yans, mimo że usiadlo by przy jednym stole wielkie głowy ,Ekonomiści ,konstytucjonaliści ,Prawnicy,itp i mieli rozpisać wzór państwa idealnego nawet na podstawie Twojej opini o prawie idealnych warunkach kraju jakim był w wieku XIX Usa z czym ja się osobiście nie zgodze . i jeśli masz ochote to również mogę Ci powiedzieć dlaczego . Nie udało by się tego stworzyć gdzieś zawsze znalazł by się niuans który był by nie do pogodzenia i stwarzał w dalszej kolejności tzw. Efekt domina co prowadzilo by do powstania systemu z podatkami i utratą przez administracje pieniędzy . Nie jesteśmy krajem wielkości Osiedla jak np Monaco nie otworzymy Kasyna narodowego które zapewnia dochody i z tego powodu podatków nie ma . w tak wielkim kraju jak nasz jest tylko możliwość kosmetycznych zmian podatkowych i to zakladając przy wręcz idealnej gospodarce i min inflacji a dlaczego nawiązuje tutaj do tych wszystkich rzeczy dlatego ,że ta cala pomoc socjalna i wsparcie adminstracyjne to budżet a budżet to nic innego jak podatki w ogromnej części .< a że nie żyjemy 70.000 lat temu i nie wyznajemy zasady najsłabszy z grupy zginie lub musi odejść bo osłabia kolektyw ,pomagamy innym i pomagać będziemy to część również demokracji a w takim ustroju żyjemy >
Ridllic

przez Goldielocks 01 cze 2010, 19:04
yans napisał(a):Natascho - Hitler i jego partia byli partią socjalistyczną. Miast wielkich elaboratów na ten temat rozszyfruję koleżance skrót NSDAP - Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei (Narodowosocjalistyczna Niemiecka Partia Robotników). Nie wiem, może dziś się tego nie pisze w waszych podręcznikach tylko używa innego słowa (zapewne tylko słówka faszyzm, prawda?)

Nie wydaje mi się, żeby dla większości ludzi skrót NSDAP, był zagadkowy. BTW, akurat ta partia miała więcej wspólnego z nazizmem, niż z faszyzmem. ;)
" [...] Historia Dziewczynki o Złotych Kędziorach nie ma szczęśliwego zakończenia. Próby odkrycia, co jest dla niej odpowiednie, kończą się tak, jakby przebudziła się ona ze złego snu - po czym dziewczynka ucieka... [...] "

Bruno Bettelheim, Cudowne i pożyteczne...

przez Natascha 01 cze 2010, 19:11
yans może i z nazwy była socjalistyczna ale na nazwie się kończy :P...podobnie z resztą jak w przypadku SLD :P

Rid nic dodać nic ująć.
Natascha

przez Magdaa 01 cze 2010, 19:17
A co myślicie o Napieralskim ?
Magdaa

Sortuj wg