Komputer

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Uzależnienie od komputera

przez zmienny 07 kwi 2013, 17:43
wlasnie mysle, czy by sie nie zarejestrowac na storm pirate lub lord of ultima i troche zwatpilem jak przeczytalem ten temat. :?
zmienny

przez Siding Spring 07 kwi 2013, 17:47
ze swojej strony to moge polecic sokker.org. Gram juz kilka ladnych lat i jeszcze mi sie nie znudzilo. Duzo czasu nie trzeba w nia wkladac. A frajda nieziemska. Nawet mecze mozna ogladac ktore z reszta z kazdym nowym silniekiem sa coraz lepsze:D

przez Grizmo23 07 kwi 2013, 21:59
To jest najgorszy syf. Nie dość że uzależnia i tworzy sztuczne obowiązki to jeszcze jest kwestia tego, że nagle całe towarzystwo obraca się wokół gry.

No właśnie to jest ten problem że nie gra się samemu, od gier w które gra się samemu nie potrafię się za bardzo uzależnić bo nic mnie w nich nie trzyma. Zaś gry ze znajomymi mają ten minus a zarazem plus że masz kogoś w nich, jakiegoś znajomego i możesz poznawać obce osoby.
e swojej strony to moge polecic sokker.org. Gram juz kilka ladnych lat i jeszcze mi sie nie znudzilo. Duzo czasu nie trzeba w nia wkladac. A frajda nieziemska. Nawet mecze mozna ogladac ktore z reszta z kazdym nowym silniekiem sa coraz lepsze:D

Nie lubię piłki nożnej, i chyba ten post jest trochę nie na miejscu nie sądzisz ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Sorrow 08 kwi 2013, 01:42
Grizmo23 napisał(a):
To jest najgorszy syf. Nie dość że uzależnia i tworzy sztuczne obowiązki to jeszcze jest kwestia tego, że nagle całe towarzystwo obraca się wokół gry.

No właśnie to jest ten problem że nie gra się samemu, od gier w które gra się samemu nie potrafię się za bardzo uzależnić bo nic mnie w nich nie trzyma. Zaś gry ze znajomymi mają ten minus a zarazem plus że masz kogoś w nich, jakiegoś znajomego i możesz poznawać obce osoby.

Mi World of Warcraft wciągnął większość towarzystwa ze szkoły średniej. Nie lubię gier MMO bo mają denną mechanikę i w ogóle nie cierpię grindu, w sumie to jedyne co by mi się podobało w takiej grze to griefing i ganking, ale nie chciałoby mi się robić do tego postaci.
No i szkoda mi było miejsca na dysku. Od tego czasu straciłem z nimi kontakt bo się wciągnęli w tą grę. Straszna sprawa. Od czasu do czasu ktoś z kim gadam na Gadu Gadu znika bo zaczyna grać w MMO.

przez Monar 08 kwi 2013, 07:50
ja nie gram w gry, więc uzależnić się nawet nie mogę :D
np. od niedawna mam nowy telefon, więc i nowe gry, na początku nie mogłam się rozstać z telefonem, z tymi grami, grałam dniami, nocami, ale tylko przez pierwsze 2 tygodnie, teraz już mnie nie ciągnie. łatwo się nudzę :smile:
a jeśli chodzi o komputer... nie czuję przymusu. siedzę wtedy, gdy nie mam nic innego do roboty. nie ma tak, że rzucam wszystkie obowiązki na rzecz komputera. a chyba to wtedy jest uzależnienie, nie?
najdłużej grałam w pet party na nka, ale jak fejs stał się popularniejszy, to po prostu z tym zerwałam. wiadomo, że szkoda tego czasu, lvl i wgl (dobra wiem, ze gra banalna! :D i dla dzieci) ale jednak wciąga. na pewno grałabym w nią, gdyby nka było nadal tak samo popularne, co kiedyś. a tak - nie chce mi się specjalnie logować, żeby zagrać. nawet myślałam o usunięciu konta :D
ale wcale się nie dziwię tym osobom, co grają na lvl, rozwijają jakieś postacie i że nie mogą przestać. no bo w końcu tyle czasu na to poświęcili, że później już szkoda... no ale skoro taka gra aż tak wciąga, że siedzi się i nie można się oderwać od komputera... były przecież przypadki śmiertelne.
jeden zmarł bo nie jadł, drugi bo nie spał... ale to skrajne przypadki. jak ktoś np. nie może oderwać się aż tak, że sika pod siebie.
mojej przyjaciółki brat nie ma życia prywatnego, ma tylko świat wirtualny, liczą się tylko gry...
całe dnie przesiedzi przed komputerem, mamusia mu jeszcze obiadek przyniesie do pokoju. on tylko wstaje do kibla i do tv.
rzadko wychodzi z domu. kolegów zaniedbał. do szkoły nie chodzi. do pracy nie chodzi - bo nie znajdzie pracy na takim stanowisku, na którym on by chciał... a przecież do wszystkiego dochodzi się powoli. także liczy się tylko komputer. jakby się takiego człowieka zapytało "no co u cb? jak ostatni rok Ci zleciał?" no to nie zazdroszczę, bo np. ja narzekam teraz, że niby nic nie robię, ale jednak chodzę do szkoły, spotykam się z ludźmi itd. itp. a taki człowiek, to co może odpowiedzieć? :roll: "wyszedłem parę razy do sklepu po piwo, bo mamusia mi nie kupiła"?!

przez Siding Spring 08 kwi 2013, 09:14
czemu nie na miejscu? Uzaleznic nie uzaleznisz sie od tej gry. A moze to byc alternatywa dla innych pochlaniajacych czas gier.

przez Sorrow 08 kwi 2013, 11:28
Monar napisał(a):jakby się takiego człowieka zapytało "no co u cb? jak ostatni rok Ci zleciał?" no to nie zazdroszczę, bo np. ja narzekam teraz, że niby nic nie robię, ale jednak chodzę do szkoły, spotykam się z ludźmi itd. itp. a taki człowiek, to co może odpowiedzieć? :roll: "wyszedłem parę razy do sklepu po piwo, bo mamusia mi nie kupiła"?!

Co to znaczy "nie zazdrościsz"? No, może powiedzieć w jakie gry grał, dyskutować na temat ich wad i zalet, mechaniki, postaci, światów, wiele rzeczy.
Pod warunkiem że rozmówca siedzi w temacie, oczywiście.

przez zmienny 08 kwi 2013, 11:44
Sorrow, a z rpg online na slabszy komputer jakie gry polecasz? szukalem ostatnio Twoj temat o rpg, bo pamietam, ze byl, ale nie znalazlem.
zmienny

przez Monar 08 kwi 2013, 15:59
Sorrow, nie zazdroszczę, bo taka osoba marnuje czas... i nawet tego nie dostrzega. Nic nie robi ze swoim życiem, ba... Nawet go nie posiada.

przez Sorrow 08 kwi 2013, 22:41
zmienny napisał(a):Sorrow, a z rpg online na slabszy komputer jakie gry polecasz? szukalem ostatnio Twoj temat o rpg, bo pamietam, ze byl, ale nie znalazlem.

Żadnych nie polecqam. Wszystkie mają gównianą mechanikę i gównianą rozgrywkę.

Komputer

przez Limitrophe 10 kwi 2013, 12:03
Gra ktoś tutaj w CS :>??
albo w plemiona.pl ??
Szpikuje sie obecnie:
Wenlafaksyna 150mg
dorażnie dekstrometorfan
sporo kofeiny

Komputer

przez szczypiorek86 11 kwi 2013, 01:40
No po za użalaniem się nad sobą i coffeiną wpostaci Energetyków tylko Komputer...
szczypiorek86

Komputer

przez KatheriaVam 17 kwi 2013, 10:14
kasiątko napisał(a):ghoster619, wpadł mi pomysł,abyś nagradzał się jakąś przyjemnością za każde pół godziny nauki,z czasem ten czas wydłużać.

Też nie lubię się uczyć i wiecznie mam z tym problem ;)

Ja mam młodszego brata, który tylko myśli o graniu i całe dnie spędza przed komputerem, przez co zaniedbuje szkołę, zaproponuje mu Twoją metodą nagradzania się za czas poświęcony nauce może to go przekona i pomoże mu nie wpakować się w głębsze uzależnienie od komputera

Komputer

przez zmienny 17 kwi 2013, 17:19
KatheriaVam, blokada na komptuer, ewentualnie 10 minut, zeby sprawdzic poczte czy cos tam, ale to z zegarkiem po 10 min przychodzisz i wylaczasz mu kompa. krotka pilka musi byc.
zmienny

Sortuj wg