Detoks

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Detoks

przez coma 13 kwi 2012, 14:48
Chodzi o detoks w psychiatryku, jak to wygląda, ile może trwać? Wszelkie opinie mile widziane...
coma

Detoks

przez bruisedknees 14 kwi 2012, 22:41
na Nowowiejskiej w Warszawie wygląda to tak: jesteś na oddziale zamkniętym,plan dnia to mniej więcej pobudka,śniadanie,leki,obiad,leki,kolacja,leki - pobyt trwa średnio 14 dni. Zależy to także od tego,jakiej substancji nadużywasz. Większość ludzi na oddziale zazwyczaj walczy z herą. Jeśli masz długi "staż" w uzależnieniu to możesz dostać się na program metadonowy. Z leków dają rozmaite nasenne,na drżenie mięśni,uspakajacze itp.

Detoks

przez pisanka 28 kwi 2012, 01:32
są też pobyty krótsze i dłuższe, czasami dodają pomoc psychiatry gdy za bardzo Ci odbija. z czego się leczysz?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Detoks

przez coma 28 kwi 2012, 14:27
pisanka, z uzaleznienia od kodeiny, jestem w trakcie detoksu, ktory jest dla mnie bardzo ciezki
coma

Detoks

przez pisanka 28 kwi 2012, 18:16
domyślam się, ale trzymam za Ciebie kciuki i mam nadzieję, że Ci się uda. Ja pamiętam swój detoks i wiem, że to nie jest takie łatwe i wiem, że ciągnie. mi pomagał sport. albo inny sposób, żeby solidnie się zmęczyć.

Detoks

przez coma 28 kwi 2012, 18:46
pisanka, dzięki za radę, a od czego byłaś/ jesteś uzależniona?
coma

Detoks

przez pisanka 28 kwi 2012, 19:27
amfetamina, kodeina, dxm, efedryna i środki przeciwbólowe.
ciężko było sobie z tym poradzić, długo dochodziłam do równowagi, ale jak już byłam stabilna jeśli chodzi o uzależnienie, to wszystko stało się lepsze. teraz jak patrzę z perspektywy czasu to dopiero zauważam ile przez to w życiu straciłam i konsekwencje ponoszę do teraz. a oprócz odwyku idziesz na jakieś leczenie?

Detoks

przez coma 28 kwi 2012, 20:23
pisanka napisał(a):a oprócz odwyku idziesz na jakieś leczenie?

tak, chodzę na terapię indywidualną do monaru, mam tam tez swojego lekarza psychiatrę, który wspiera mnie lekami...
coma

Detoks

przez pisanka 28 kwi 2012, 21:17
i jak idzie Ci terapia? masz określoną czasowo czy "dopóki nie będzie lepiej"?

Detoks

przez coma 28 kwi 2012, 21:24
pisanka, dopiero miałam jedno spotkanie, spotkania indywidualne 2-3 miesiące, a później półroczna terapia grupowa, wszyscy mnie chcą wepchnąć do ośrodka zamkniętego... byłam przez tydzień w Lublińcu, już nie zamierzam wracać za kraty, już nie...
coma

Detoks

przez pisanka 28 kwi 2012, 21:37
ośrodki zamknięte mają swoje plusy, bo jesteś ciągle pod okiem lekarzy i terapeutów, trudniej złamać abstynencję itd, jednak ma też sporo minusów: przede wszystkim wychodzisz nagle po kilku miesiącach na zewnątrz i wszystko wraca od nowa, bo spotykasz ludzi z którymi brałaś, mijasz miejsca, które Ci się kojarzą z braniem itd, nie umiesz się oswoić w nowym życiu, ale w starych miejscach, wiele osób łamie abstynencje, poza tym przebywając ciągle z innymi pacjentami łatwo można ulec ich zagrywkom. Są osoby, które potrafią tak nakręcać i robić różne sztuczki, że to masakra. No i oczywiście poczucie więzienia, przymus itd. Ja osobiście jestem zwolenniczką ośrodków otwartych. Ja tak się leczyłam docelowo i to był strzał w dziesiątkę. 2 lata leczyłam się w ośrodku i przez pierwszy etap leczenia musiałam pojawiać się codziennie, miałam robione testy, kontrola, terapia indywidualna, potem grupowa itd. Dzięki temu leczyłam się i jednocześnie oswajałam się cały czas z otoczeniem w jakim się obracałam, uczyłam się wykorzystywać zasady terapii, poza tym jak nagle złapał mnie głód, bo znalazłam się w miejscu, które mi się skojarzyło,to szybko leciałam do ośrodka i łatwo było to opanować. jak jesteś w ośrodku zamkniętym to też się tego uczysz, ale nie wiesz co się wydarzy gdy faktycznie zdarzy się taka sytuacja. Dlatego ja uważam, że ośrodki otwarte zdecydowanie mają więcej korzyści i pamiętam osoby z grupy, które kończyły leczenie i nie wracały do nałogu,a wcześniej były w ośrodkach zamkniętych i nic to nie dało.

Detoks

przez coma 29 kwi 2012, 13:40
zaczynam już 3 tydzień detoksu, skręca mnie ale psychicznie :hide: jeszcze ten tydzień i powinnam być "czysta"

bądz dzielna Karola, bądz dzielna :hide:
coma

Detoks

przez KillBill 29 kwi 2012, 17:17
podobno w monarach zmieniło się na lepsze.w latach 90tych im dłużej było się w takim ośrodku tym większym świrem się z niego wychodziło-była to ostatnia decha ratunku dla chorych dworcowych kloszardów i ludzi którzy uciekali tam przed więzieniem-tacy ludzie są bardzo trudni we współżyciu gdy im trochę "od dupy odejdzie".
na ośrodku,w więzieniu i w wojsku jest podobna sytuacja zależy na jakich ludzi tam trafisz ;)

Detoks

przez tahela 29 kwi 2012, 17:40
coma,
Karolinko dasz radę , wytrzym tam kurna nawet jak Ci sie wydaje ,ze juz do końca oszalejesz ,to tylko Ci się tak wydaje.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Sortuj wg