Jak pogodzić się z samotnością?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez torres 15 wrz 2013, 15:17
Nie Ewa Chodakowska to już promowanie chłopskiego wyglądu u kobiet, sama wygląda okropnie więc na czym się tu wzorować :P

Ahma, dlaczego uważasz, że to nie takie proste? Takie myślenie to blokada umysłu i ktoś kto tak myśli rzeczywiście będzie miał ciężej bo sam podnosi sobie poziom trudności :P Najpierw zastanów się czy to nie takie proste i czy aby nie dałoby się zrobić tego w prosty sposób. Jeśli są jakieś przeszkody to weź kartkę, przedziel ją na pół i po jednej stronie napisz zalety ze schudnięcia a na drugiej zalety z tego, że nie schudniesz (np to, że możesz jeść bez ograniczeń, nie musisz ćwiczyć itd). Teraz sprawdź co jest dla Ciebie ważniejsze bo może jednak wolisz te zalety z niechudnięcia niż zalety schudnięcia.

przez zannia 15 wrz 2013, 15:24
Wiesz ile kobiet ruszyła z kanapy sprzed telewizora? Chodzi o schudnięcie w tym wypadku a nie nabranie masy mięśniowej, nikt nie karze nikomu wyglądać jak Ewa. Są ćwiczenia i na to i na to...

-- 15 wrz 2013, 15:26 --

Poza tym nie chodzi mi już o nią tylko ogólnie o ćwiczenia, pełno jest tego na yt. I chodzi o to żeby ruszyć tyłek i zacząć coś robić a nie siedzieć i narzekać, ale jak wolicie to piszcie sobie te kartki czy co tam.
zannia

przez torres 15 wrz 2013, 15:39
Jeśli chodzi o aktywność to najlepiej robić co się lubi. Jeśli chodzi o odchudzanie to ćwiczenia bez diety niewiele pomogą, tak samo krótkotrwałe diety typu Dukan pomagają tylko na chwilę, a potem jest jeszcze gorzej. Bo najpierw trzeba sobie ułożyć psychikę w ten sposób, że odchudzam się dla zdrowia. Każda inna motywacja jest zła i nie odniesie skutku na dłuższą metę. Chyba, że ktoś jest skrajnie zaburzony i przez to, że myśli co inni o nim myślą odchudza się po to żeby "lepiej wyglądać" wpada w anoreksję albo ćwiczy tak jak Ewa Chodakowska.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lusesita Dolores 15 wrz 2013, 15:41
ja podjełam sie głodówki :roll:
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez torres 15 wrz 2013, 15:51
Głodówki? :O To jest zupełny bezsens bo zwalniasz na maksa metabolizm, będziesz chudnąć powoli i to głównie z mięśni, a potem zaczniesz jeść i będziesz tyć - nie do mięśni tylko w tłuszcz.

-- 15 wrz 2013, 15:53 --

Poza tym głodówka to nie jest dobry pomysł przy zaburzeniach psychicznych. Wiem bo przerabiałem przymusowo w szpitalu po operacji i dla psychiki to był koszmar, wszystko co najgorsze.

przez Lusesita Dolores 15 wrz 2013, 16:00
jak jem mało to też tyje, wiec jakakolwiek dieta mi nie pomoże
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez torres 15 wrz 2013, 16:01
Bo nie chodzi o to żeby jeść mało tylko odpowiednie produkty. Jak chcesz to podeślę Ci linki za chwilę.

przez zannia 15 wrz 2013, 16:15
Przecież musisz podjąć jakąś aktywność fizyczną. Masz w ogóle zamiar? Chociażby biegać? Jeśli masz zamiar chudnąć tylko dzięki samej diecie to życzę powodzenia.
torres napisał(a):albo ćwiczy tak jak Ewa Chodakowska.

Mógłbyś rozwinąć? Proponuje wejść jednak na tego fejsa, zobaczyć ile osób zmieniło dzięki niej swoje życie i jak są jej wdzięczni.
zannia

przez torres 15 wrz 2013, 16:38
zannia, uważasz, że nie można schudnąć przy samej diecie? Można tylko ciało nie będzie wyglądało zbyt dobrze.

Co do Ewy Chodakowskiej to od kiedy ona prowadzi działalność, że można zweryfikować czy ktoś dzięki niej zmienił życie? I zmienił życie czy schudł? Bo to jest jednak ogromna różnica. A co do rozwinięcia mojej myśli to chodziło mi o to, że jeśli motywacją do odchudzania jest to jak będą nas postrzegać inni to nic w tym życiu się nie zmieni, a najprawdopodobniej po diecie czy ćwiczeniach nastąpi zaniechanie tego i powrót do wcześniejszego stanu lub gorszego. Chyba, że ktoś jest na tyle zaburzony pod tym względem, że żyje na pokaz to wtedy katuje się dietami i ćwiczeniami. Jedyne co można zrobić to akceptacja siebie jakim się jest, a jako motywacja do chudnięcia dbałość o zdrowie. I zmiana myślenia na temat odchudzania bo zdrowo chudnie się 0,5 – 1 kg na tydzień, czyli 2 – 4 kg w miesiącu a tyle można stracić bez wielkich wyrzeczeń. Nie używa się jednak diety, którą się stosuje i potem odstawia tylko trzeba na zawsze zmienić nawyki żywieniowe.

przez zannia 15 wrz 2013, 17:19
Oczywiście, że można tylko będzie to trwało dłużej i właśnie jak mówisz nie będzie to zbyt dobrze wyglądało.
Na pewno dla ludzi którzy zaczęli ćwiczyć, zdrowo się odżywiać i sporo zrzucili to jednak jest zmiana życia na lepsze :)
Chciałam tylko zachęcić do ćwiczeń, tyle. A jak nie Chodakowska o którą tak się oburzyłeś to może mel b? Lubie jej ćwiczenia i polecam.
zannia

przez Lusesita Dolores 15 wrz 2013, 17:44
poprosze lekarza zeby zamiast solianu przepisal mi amisan bo w jego ulotce napisane jest Spadek masy ciala
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez zannia 15 wrz 2013, 17:58
Chyba jednak nie myślisz poważnie o schudnięciu. Na nic produkowanie się.
zannia

przez torres 15 wrz 2013, 18:02
No tak, klasyczny przykład osoby, która nie chce schudnąć ale nie akceptuje siebie więc udaje, że chce.

przez socorro 15 wrz 2013, 18:06
to jest tak samo jak z uzależnieniem od nikotyny- najważniejsza jest wola rzucającego (jak to górnolotnie prawią w reklamie pewnych tabsów) :D

Ahma, mówiąc całkowicie poważnie- odchudzanie zaczyna się w głowie. dopiero potem można pomyśleć o diecie, ćwiczeniach, podbudowywaniu motywacji.
ściskam kciuki za Ciebie ;)
Ostatecznie wszyscy mamy do opowiedzenia tylko jedną historię - ,,X,, na naszej mapie.
,,X,, oznacza nie miejsce, gdzie zaczyna się życie, lecz gdzie zaczyna się ono liczyć...
Miss Najładniejszych Nóg na forum

Sortuj wg