Chłopak poznany przez internet czy to źle, że jestem szczera

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Re: Chłopak poznany przez internet czy to źle, że jestem szczera

przez GG7 02 sty 2011, 02:31
Widzieć można przez kamerkę , słyszeć przez mikrofon - jak ma się to do realu - w/g mnie zerowo !
Rexetin+Trittico+Oxazepam+Miansec // i czasem C2H5-OH ..."idę" -powoli chyba ..? w stronę prostej ,byle bym szybko nie dotarł do jej kresu."NFZ" - Nichilistyczna Filozofia ZBRODNI - Poszargana/poszarpana wielowątkowość wewnętrzna powoli dobija/zabija.. qrv. 104 kg :( /67"
GG7

przez namiestnik 02 sty 2011, 03:45
myślę, że jeszcze jest kwestia uczuć i ciała... pokochać - w sensie zapragnąć kogoś fizycznie przez gg to chyba faktycznie trudno

Jednak wyrażać uczucia? Emocje? Myśli? Czemu nie?

przez depresyjny86 02 sty 2011, 04:02
buahah kocham Cie poprzez emotke z serduszkiem :lol:
:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez namiestnik 02 sty 2011, 04:07
Tym jak teraz piszesz przecież też wyrażasz uczucia, prawda? Mamy dużo więcej możliwości wyrażania naszego stanu niż wysłanie emotki. Można pisać całe słowa i zdania.

Przecież mówię, że nie chodzi o pociąg do kogoś ciała prawda? Bo to tak jak by po obejrzeniu kogoś zdjęcia można się "zakochać". Choć i tacy są.

przez Paranoja 02 sty 2011, 10:16
ja na swoim przykładzie (ja i turek) na początku również mówiłam by nie kłamał, że mnie kocha, bo mnie przecież nie zna, bo nigdy mnie nie trzymał za rękę, nie przytulał itp. Jednak po tych prawie 5 miesiącach rozmów na fb, skypie sama zaczęłam coś czuć. Pociąga mnie zarówno fizycznie, jak i mam objawy typowego zakochania, chociaż sama przed sobą nie przyznaję się do tego, że mogłabym kochać.

Dlatego uważam, że można zakochać się przez internet, jednak jest to o wiele trudniejsze, gdyż ekran przyjmnie wszystko i tak naprawdę nigdy nie będziemy do końca pewni jak druga strona podchodzi do tego. Należy być ostrożniejszym i podchodzić do tego z wielkim dystansem, natomiast na wyznawanie jakichkolwiek uczuć poczekać do spotkania na żywo, kiedy to można zobaczyć jak ktoś się zachowuje
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez kite 02 sty 2011, 10:46
ja swojego najlepszego przyjaciela poznałam przez internet. i kocham go. nie jestem w nim zakochana ale go kocham. tylko że my spędziliśmy ze sobą 2 tygodnie non stop
Jah, wyzwól nas, bo pełen nienawiści to czas..

przez Paranoja 02 sty 2011, 11:09
świat idzie do przodu, kiedyś poznawało się ludzi na dyskotekach, festynach itp a teraz ludzie poznają sie w internecie. I nie uważam, że to jest bardziej niebezpieczne. Wręcz powiedziałabym, że jest bezpieczniejsze, bo gdy trafimy na jakiegoś zboczeńca, to wystarczy zablokować taką osobę, zmienić numer gg i właściwie mamy spokój, a na ulicy to w najlepszym wypadku uda nam się uciec.
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez namiestnik 02 sty 2011, 11:15
Choć kiedyś też poznawało się miłości listownie. A i było tak, że konwenasne były w niektórych kręgach tak ograniczające, że spotkanie na żywo nie dawało zbytnich okazji do słuchania o kimś i mówienia o sobie.

przez paradoksy 02 sty 2011, 12:35
mój związek ze względu na odległość też jest po części trochę internetowy. I to NIE JEST to samo, co leżenie przy tej osobie, dotykanie i rozmawianie twarzą w twarz, patrzenie sobie w oczy.... Choćbym nie wiem ile telefonów wykonała i ile razy oglądała go przez kamerkę to po prostu NIE JEST to samo.

namiestnik, użyłabym raczej w tym przypadku słowa "zauroczyć się" aniżeli "zakochać" ;)
paradoksy

przez Paranoja 02 sty 2011, 12:50
paradoksy, wiadomo, że to nie to samo, aczkolwiek nie można powiedzieć, że jest to niemożliwe.
ExModerator

przez paradoksy 02 sty 2011, 12:53
Paranoja, no taaaak, niby wiadomo, ale wtedy nie używałabym zwrotu "zakochać się" a raczej w takim przypadku "zauroczyć się". ;)
paradoksy

przez linka 02 sty 2011, 18:05
Paranoja, jeśli znajomość opiera się tylko na kontakcie internetowym+ telefon to nie nazwałabym tego związkiem a tego co łączy tych ludzi nie nazwałabym miłością :smile:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez LitrMaślanki 02 sty 2011, 18:16
człowiek nerwica napisał(a):Miłość przez internet?No way!.
Zgadzam się z tym co napisała Doksy,że:
Nie można kogoś pokochać nigdy go nie widząc, czy słysząc..

TAK !!!! nie można ,trzeba spełnić jeden warunek przedkładać doznania wizualne nad to kim jest dany człowiek .
Drobny przykład Honoriusz Balzak .
Strasznie współczuje ludziom którzy posługują się jedynie receptorem wzroku .
LitrMaślanki

przez linka 02 sty 2011, 18:21
LitrMaślanki, Ale to nie chodzi o to czy jest "piękny czy brzydki" - jeśli o to ci chodziło to płytko myślisz.
Chodzi o bycie z tą osobą o patrzenie na nią, o rozmowę, o gesty, o trzymanie za rękę, o całowanie........... chcesz być idealistą, bądź ..... co to za związek? Co to za miłość jeśli tej osoby się nie zna.......bo nikt, absolutnie nikt mi nie wmówi, że da się poznać kogoś dobrze tylko rozmawiając z nim na odległość .....jesteśmy tylko ludźmi....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Sortuj wg