Zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia)

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

przez bretta 11 wrz 2012, 14:09
kaja123, ale to nie o to chodzi... Tylko o to, że jeżeli nie ma ani tego ani tego to np. nie dostanie się na terapie grupy zaburzeń odżywiania i nie jest się traktowanym jako pacjent taki, a jednak myślę że czasem by się to przydało. Ja kiedyś poprosiłam o skierowanie na badania krwi bo mimo wszystko wiem że sobie szkodze i chciałam to skontrolować to co Ty... a jak się jest 'zaszufladkowanym', poważniej Cię traktują i robią raz za czasu rutynowe badania no i często współpracują z innymi specjalistami...
Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobie myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił.

przez kaja123 11 wrz 2012, 14:49
bretta, zaburzenia odżywiania to wynik nieradzenia sobie z emocjami (wiemy o tym) więc terapia też zwał jak zwał zajmuje się zaburzeniami emocjonalnymi. Pewnie że takie "wąskie dziedziny" są łatwiejsze do skalsyfikowania ale mnóstwo ludzi ma mieszane. Ja chodzę na terapię i nie nazywa się ona terapia od "tego czy tego" siedzi 10 osób i zajmujemy się emocjami - różne ludzie mają problemy (z odżywianiem, z nałogami różnego typu i wiele innych) zajmujemy się dzieciństwem bo to jak go przeżywaliśmy ma wpływ na teraźniejszośc i nasze zaburzenia.
A badania masz prawo robić 2x do roku kontrolnie u lekarza rodzinnego. Jak jesteś chora to częściej w/g potrzeby.

przez bretta 11 wrz 2012, 17:09
kaja123, z jednej strony tak, ale z drugiej zależy co Ci pomaga. Ja potrzebuje zrozumienia, a osoby z innymi zaburzeniami bardzo często po prostu nie rozumieją i oceniają. Dlatego w takiej konkretnie grupie myślę że czułabym się lepiej i przypuszczam, że prostu bardziej by mi to pomogło... A z lekarzem rodzinnym nie mam ochoty jakoś rozmawiać o swoich zaburzeniach i się prosić o badania. To się wydaje takie proste, ale wcale nie jest. Moja psycholog ostatnio coraz częściej uważa że powinnam zmienić psychiatre i pójść do jakiegoś ośrodka gdzie się znajdują ed, ale bez diagnozy co?
Nie chce być zaszufladkowana, ale jeszcze bardziej nie chce być chora.
Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobie myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez niosaca_radosc 11 wrz 2012, 17:12
kaja123, dla mnie takie szufladkowanie, przypisanie mi kolejnego F jest chyba kolejną próbą dokopania sobie. Będę mogła się przecież psychicznie poznęcać nad swoją słabością, beznadziejnością czy ilością przypisanych F-ek.
A żeby nie zbaczać z tematu. Dziś, po 10 dniach głodówki dałam d... i obżeram się jak świnia. Już 3 razy wisiałam z głową nad kiblem... Dłużej tego nie zniosę :why:
Problemem nie jest problem. Problemem jest Twoje nastawienie do problemu
Moderator

przez Artemizja 16 wrz 2012, 03:33
bretta, domyślam się,że potrzebujesz przede wszystkim zrozumienia.A niestety,w większości jest tak,że ludzie,którzy nie mieli wcześniej styczności z zaburzeniami odżywiania,nie będą w stanie tego pojąć.Tylko,że w przypadku większości zaburzeń tak właśnie jest.Jak ktoś czegoś nie doświadczył na własnej skórze,to może się jedynie domyślać, na czym to wszystko polega,przypisywać założenia,często błędne.Wtedy dochodzi do tego,że między osobą cierpiącą na zaburzenie a otoczeniem dochodzi do nieporozumień i to nawet często takich,które nie krystalizują się w postać słów.Bardziej są to odczucia polegające na dyskomforcie względem siebie.Nie wiem jak to wygląda w przypadku terapii grupowej,nigdy na takiej nie byłam,ale przypuszczam,że właśnie spora część osób ma błędne informacje dotyczące ed i mimo,że starają się zrozumieć i pomóc,to nie potrafia.Wątpię,żeby terapeuta tłumaczył na czym to wszystko polega.Myślę,że jeżeli czujesz potrzebę,żeby znaleźć się w grupie,w której inni mają właśnie ed,to warto to rozważyć.Liczy się przede wszystkim to,żebyś doszła do zdrowia.Jesli to ma oznaczać jasno postawioną diagnozę zaburzeń odżywiania i znalezienie się w grupie osób na to cierpiących,to myslę,że warto spróbować.I oczywiście zmianę psychiatry,jeżeli czujesz,że Ci nie odpowiada.To Tobie ma pasować lekarz,Ty masz się czuć komfortowo idąc do Niego,a nie na odwrót.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez nieidealna 20 wrz 2012, 20:39
To znów ja.
Teoretycznie było lepiej. przytyłam 9kg, nie wymiotowałam ciągle, od kilku miesięcy nie używałam środków przeczyszczających i bach.
Nie potrafię wytrzymać ze świadomością, że w moim żołądku jest jakiekolwiek jedzenie.. Coraz bardziej mnie męczy, że nie ważę już tyle co wcześniej, że przytyłam. wróciłam do przeczyszczaczy.
Już nie wiem co ze sobą zrobić. :-| .
Jedyna moja nadzieja w przeprowadzce, w studiach. Może to pomoże mi wyzdrowieć. Zmienić myślenie, zaakceptować siebie..
Optymiści wierzą, że świat stoi przed nimi otworem. Pesymiści wiedzą, gdzie ma ten otwór.

przez sleepwalker 20 wrz 2012, 21:09
Jedyna moja nadzieja w przeprowadzce, w studiach. Może to pomoże mi wyzdrowieć. Zmienić myślenie, zaakceptować siebie.
Z jednej strony to może być dobry start do zmian, ale z drugiej, będziesz musiała mieć dużo samozaparcia, żeby to rzeczywiście wyszło Ci na dobre, zamiast pogłębić problemy i wrócić do tego co było. Czy będziesz w stanie sama to kontrolować?
Saying all I know is I gotta get away from me.

przez nieidealna 20 wrz 2012, 21:21
Do tej pory sama to ogarniałam. Mam miłą panią psycholog, ale nie nawiązałyśmy raczej dobrego kontaktu, bo nie potrafię być z nią szczera. Zdałam sobie sprawę, że stale ją oszukuje, że często odpowiadam na jej pytania kłamstwami, byleby dała spokój z jakimś tematem. Po moim pobycie w szpitalu, spowodowanym właśnie moim odchudzaniem, Mama starała się pilnować żebym jadła. Nie była natrętna, ale ja nie umiałam i nie umiem jej odmówić, więc jadłam co ugotowała. To powodowało ogromne wyrzuty, przez które jak najszybciej próbowałam zajeść. Jadłam ze świadomością, że i tak zwymiotuje. Po przeprowadzce będę jeść to, na co mam ochotę.
Optymiści wierzą, że świat stoi przed nimi otworem. Pesymiści wiedzą, gdzie ma ten otwór.

przez bretta 20 wrz 2012, 22:19
Lilith, sama nie wiem czego chce, co może mi pomóc. Psychiatre zmieniłam, chodze prywatnie i na razie od niego nie potrzebuje diagnozy i tak chyba na zbyt wiele mi się nie zda...

przez sleepwalker 21 wrz 2012, 07:42
nieidealna napisał(a):Po przeprowadzce będę jeść to, na co mam ochotę.
Może. Ale możliwe, że będziesz jeść bardzo mało lub praktycznie wcale. Mam nadzieję, że nie potraktujesz tego co piszę jakoś źle, po prostu sama męczyłam się z anoreksją i oszczędziłabym komukolwiek tego.

przez nieidealna 21 wrz 2012, 19:09
sleepwalker, już chyba wolę jeść mało albo wcale aniżeli jeść i zwracać..

przez niosaca_radosc 22 wrz 2012, 05:39
nieidealna, też tak kiedyś myślałam... Myślałam sobie, że zwracanie jest nieodpowiednie dla mnie, że na pewno nigdy tego nie będę robić, a teraz naprzemiennie głodzę się, zwracam, staram się jeść normalnie...
Problemem nie jest problem. Problemem jest Twoje nastawienie do problemu
Moderator

przez sleepwalker 22 wrz 2012, 13:56
Jedyna moja nadzieja w przeprowadzce, w studiach. Może to pomoże mi wyzdrowieć. Zmienić myślenie, zaakceptować siebie..
już chyba wolę jeść mało albo wcale aniżeli jeść i zwracać..
Trochę sprzeczne :(

przez Artemizja 22 wrz 2012, 15:07
bretta, a co z tą konkretną grupą?Już nie chcesz do niej dołączyć?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Sortuj wg