Zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia)

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

przez moniqe33 03 cze 2012, 14:41
GregoryHouse napisał(a):
bretta napisał(a):GregoryHouse, i jak, umówiona?

Nie. Nie miałam czasu zadzwonić. A może stchórzyłam. W nocy jak o tym myślałam to był to dobry pomysł, mówiłam sobie "zadzwonię, umówię się i pojadę i powiem wszystko, tak będzie." Ale rano jak o tym myślałam to już nie wydawało mi się to tak dobrym pomysłem, zaczęłam się zastanawiać, po cholerę ja to będę mówić i robić z siebie ofiarę. Lekarka pomyśli sobie, że poszłam jej się wyżalić, że wymuszam wymioty i na tym nie panuję i się obżeram i że uważam się za grubą bla bla bla i sobie pomyślałaby "ojej jakie biedactwo" (<-sarkazm) a nie chcę żeby tak o mnie myślała, bo tak nie jest, nie użalam się nad sobą. Jak piszę na forum to też się nie żalę, choć boję się, że ktoś może tak to odebrać. Z tym że na forum jestm anonimowa a tam siedziałabym twarzą w twarz z lekarką, który wyraźnie by mną wzgrardziła (przynajmniej ja bym to tak odczuła), a też sama nie wiem jakiej chcę pomocy. Bo co z tego, że powiem o tym wszystkim, jeśli nie wiem o jaką pomoc poprosić bo nie wiem co może pomóc, a jeśli zaproponuje znowu szpital to znowu odmówię i na tym się skończy, więc to był pomysł bez sensu z tym dzwonieniem.

mam dokladnie tak samo jak ty ...
anoreksja bulimiczna, depresja
dokąd tak biegniesz przecież wiesz że przed sobą nie uciekniesz

przez Laima 04 cze 2012, 08:03
Nie rzygam,nie głodzę się źle mi z tą nomalnością
Laima

przez Artemizja 04 cze 2012, 10:18
GregoryHouse, Laima, trudno jest przestawić się na coś innego,jeśli przez długi czas robiło się dokładnie coś przeciwnego.Trzymajcie się tam...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Perfekcyjna 04 cze 2012, 10:58
Witajcie. Moja uśpiona przez jakiś czas bulimia wróciła. Najgorsze są wieczory, a dokładnie chwile kiedy wracam do domu z pracy. Nie potrafię wówczas wytrzymać ze sobą i zaczynam się objadać. Wygląda to na reakcję na nudę. Chyba, że w tej pustce dopada mnie jakaś konfrontacja z uczuciami, których nie umiem unieść. Sama nie wiem. W każdym razie jem i wymiotuję. Strasznie mi puchnie twarz od tego i robią mi się worki pod oczami. Kiedyś tak nie było. Wyglądam paskudnie. To zmusza mnie do jakiegoś reagowania.

Zwiększyłam sobie wczoraj sama fluoksetynę z 30 na 60 mg. Myślicie, że dobrze zrobiłam taki skok od razu? Może było mi stopniowo zwiększać? Lekarze nie pozwalają mi brać więcej fluoksetyny niż 30mg, bo załącza mi się mania. Ale ja mam dość tych ataków już.

przez Artemizja 04 cze 2012, 11:01
Perfekcyjna, ingerencja w dawkach leków bez wiedzy lekarza zawsze jest niebezpieczna...a Ty zaczęłaś brać jeszcze raz tyle... :(

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez Perfekcyjna 04 cze 2012, 11:05
No właśnie teraz tak sobie pomyślałam, że źle zrobiłam, że skoczyłam od razu na 60 mg. Strasznie mnie dzisiaj zakuło w mostku. Ale nie wiem czy to od tego.

Wiem, że to źle, że bez porozumienia z lekarzem, ale na pewno by mi moja lekarka nie pozwoliła tyle wziąć. A ja muszę się jakoś ratować. Przejadam kupę kasy. Niedługo nie będę miała za co żyć.

przez Artemizja 04 cze 2012, 11:37
Perfekcyjna, a co,jeśli coś Ci się stanie?

Administrator

przez Perfekcyjna 04 cze 2012, 12:17
Nie wiem. Mam nadzieję, że będę potrafiła zauważyć pogorszenie nastroju. Na to liczę.

przez Snejana 04 cze 2012, 13:24
Perfekcyjna, powinnaś iść do lekarza i dowiedzieć się co robić, jeśli napady bulimiczne wróciły to trzeba coś z tym zrobić. Ale nie pomożesz sobie w taki sposób.
"I czemu głupi człowiek czepia się tak uparcie popełnionej omyłki, czemu poraniony, pokaleczony, świadomy, że idzie złą drogą brnie wciąż dalej, ciągle się łudząc, że to może nie była omyłka?"

przez Agasaya 04 cze 2012, 15:08
Niedobrze mi i słabo z głodu...
Ale nie chcę już wymiotować :(
A69.2, F60.31, F41.2, F50.2, F43.1, F44.0, DDA+DDD, początki F40.290
http://agasayaaa.blog.interia.pl/

Wtłoczona w matnię szukam jej
Bezwiednie tak kołyszę się i zatracam
Ciało uwiera śpią demony złe
Ona to druga ja odbita w lustrze
Najlepsze Cycki Na Forum :)

przez Perfekcyjna 04 cze 2012, 15:37
Snejana napisał(a):Perfekcyjna, powinnaś iść do lekarza i dowiedzieć się co robić, jeśli napady bulimiczne wróciły to trzeba coś z tym zrobić. Ale nie pomożesz sobie w taki sposób.

Poczekam jeszcze trochę. Wizytę u mojej lekarki mam 20stego. Ona nic mi nie pomoże z lekami. Każe mi iść na terapię, a ja na terapię teraz nie mam pieniędzy. Muszę poczekać chwilę. Zobaczę czy leki coś pomogą.

przez Artemizja 05 cze 2012, 08:33
Agasaya, Dorcia,jest u Ciebie gorzej?

U mnie coś ostatnio też nie za ciekawie.Nie wiem,czy to na skutek stresu związanego z egzaminami,czy dołków,ktore mnie ostatnio dopadają,ale znowu mam problemy z jedzeniem.Nie czuję głodu,na widok jedzenia robi mi się niedobrze,a jak coś zjem,to czuję się ciężka,mam wyrzuty sumienia,że coś zjadłam.Poleciałam na wadze.Staram się pilnować i jeść choć trochę,ale w sumie kończy się na tym,że najczęściej jem raz dziennie,bo nic mi nie chce przejść przez gardło.Lecę na kawie.Ostatnio próbowałam zjeść czekoladę,ale smakowała jak papier i po kilku kawałkach,oddałam bratu.Mam nadzieję,że to nie potrwa długo i jakoś się z tym uporam.Boję sie powiedzieć o tym w domu.Nie chcę przysparzać jeszcze większych zmartwień...

Administrator

przez bretta 05 cze 2012, 20:42
Bellatrix, trzymam kciuki, mam nadzieję, że szybko będzie lepiej!

Ja dzisiaj dostałam nowy lek, zamiast paro będę brała fluo, mam nadzieję że uda mi się schudnąć albo przynajmniej więcej nie przytyć bo chyba zwariuje! a lekarka powiedziała, że jest duże prawdopodobieństwo że przytyłam przez parogen :(
Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobie myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił.

przez nube 05 cze 2012, 21:06
Bellatrix, inna opcja niż szybkie i - co najważniejsze - skuteczne uporanie się z tym załamaniem, nie istnieje. ;) Trzymam mocno kciuki za Ciebie! :smile:

bretta, też tego doświadczyłam przy paroksetynie (i mianserynie również). "Piękny" motyw - tyć z powietrza albo niemiłosiernie puchnąć... :?
Mam nadzieję, że fluo okaże się u Ciebie trafiona i będzie tylko lepiej. :))

Sortuj wg