Problem z kobietą i brakiem jej zainteresowania intymnością

Inne zaburzenia.

przez *Monika* 03 sty 2012, 01:24
piździelec, a cóż to za nick?
Obrazek
Główny Moderator

przez paradoksy 03 sty 2012, 01:25
za nick to się już pożegnaliśmy.
jakieś zasady kultury chyba obowiązują, co nie? :evil:
paradoksy

przez self_therapy 03 sty 2012, 15:09
Nasuwa mi się tylko myśl, że koniecznie musisz porozmawiać ze swoją dziewczyna jak ogólnie wyobraża sobie związek, w którym ją seks obrzydza a Ty czujesz potrzebę bliskości. Może powiedz jej szczerze, że jest to dla Ciebie bardzo ważny aspekt bycia razem i nie wiesz jak w zaistniałej sytuacji masz sobie z tym radzić. Mam nadzieję, że może coś się wyjaśni. Powodzenia!:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ekspert_abcZdrowie 04 sty 2012, 18:18
Analizując problem, myślę, że Twoja partnerka może cierpieć albo na brak lub utratę potrzeb seksualnych (hypoactive sexual desire disorder), która obejmuje osłabienie pożądania lub/i oziębłość. Jest to objaw podstawowy, a nie wtórny. Nie wyklucza możliwości osiągnięcia satysfakcji ze współżycia, ale powoduje, że mniej prawdopodobne jest zainicjowanie kontaktu seksualnego. Inna opcja to awersja seksualna (aversion disorder), czyli odczuwanie silnych negatywnych uczuć do kontaktów seksualnych z partnerem, a niekiedy i do jego osoby. Lęk jest tak silny, że pacjent unika współżycia. Przyczyną zaburzenia są najczęściej czynniki związane z relacjami między partnerami. Czynniki, które mogą wyjaśniać przyczynę niechęci partnerki do intymnych zbliżeń, mogą być różne, np.:
- zaburzenia komunikacji - sygnały "nie wprost", wieloznaczne;
- zanik atrakcyjności partnera, znudzenie rutyną w związku;
- zachowanie partnera wywołujące poczucie zagrożenia, np. porównywanie partnerki do wcześniejszych partnerek albo innych kobiet;
- brak zaufania w związku;
- niedotrzymywanie warunków "kontraktu" partnerskiego;
- sabotaż seksualny - odmawianie kontaktów, gdy pragnie tego partner;
- lęk przed porażką, niezaspokojeniem potrzeb partnera;
- długotrwałe konflikty między partnerami;
- mity i stereotypy przekazywane w wychowaniu rodzinnym itp.

Zachęcam do szczerej rozmowy i rozważenia wizyty u seksuologa. Pozdrawiam
Psycholog

przez zasmucony 05 sty 2012, 04:33
witam jestem tu nowy a nawet bardzo ale mam tez podobny problem z partnerka,mowiac podobny chodzi mi o tez rowniez unika wspolzycia i jak kolega napisal NIE BO NIE rowniez czasem te slow padaja .Jestesmy w zwiazku juz od okolo 3 lat i mamy dwoje dzieci tzn jedno jest z poprzedniego (jej) zwiazku a drugie (nasze) i ma juz 2 latka.Jestem tym o tyle zasmucony ze nigdy wczesniej nie mialem takich problemow z partnerkami a tu wielki ZONG dla mnie.Dodam jeszcze ze jestem o 9 lat starszy i po 30 tce a ona po 20 tce .Musze przyznac ze po okolo 1,5 r tego zwiazku zdalem sobie sprawe ze mamy ze dziela nas 2 swiaty i wogole nie mamy wspolnych tematow ,obawiam sie o swoje zdrowie seksualne poniewaz jak wspomnialem wczesniej nie mialem wczesniej problemu tej natury a wrecz odwrotnie ,Moja poprzednia partnerka byla w podobnym wieku i w tych sprawach ukladalo sie nam Ok hmmm tak sadze ....Nie znana jest natura kobieca....No ale bynajmniej nie pamietam zeby kiedyklowiek odmowila mi zblizenia nawet w tych trudnych dniach.A dlaczego obawiam sie o swoje zdrowie seksualne :a wlasnie dlatego ze bylem przyzwyczajony do regularnego seksu od dobrych nastu lat,z obecna partnerka wpolzyjemy moze maks 2 razy w mies i nie trwa to zbyt dlugo bo kiedy juz dochodzi do zblizenia to wydaje mi sie ze moje pragnienie(podniecenie) jest tak duze ze nie potrafie zby dlugo wytrzymac i dochodze dosc szybko i tu jest ten problem bo wydaje mi im wiecej czasu minie tym w takiej abstynenci tym gorzej dla mnie ,wydaje mie ze moze nastapic taka sytuacja ze bede juz zawsze dochodzil zbyt szybko .Nie wiem co mam zrobic hmmm, zyjemy w stosunku partnerskim i wydaje mi sie ze lacza nas tylko dzieci a w zasadzie jedno wspolne tak mi sie bo inaczej juz dawno bym sie wyniosl a na zdrady nie ma szans z mojej strony bo nawt nie mial bym jak sie wyrwac :)

przez ekspert_abcZdrowie 05 sty 2012, 22:31
zasmucony, w Waszym przypadku potrzebna jest szczera rozmowa. Argumentacja typu: "Nie, bo nie" to żadna argumentacja. Najczęściej tego typu uzasadnienia ze strony kobiety świadczą o tym, że czegoś się boi. Delikatnie dopytaj ją, powiedz, że przecież musi być uzasadnienie dla jej braku zainteresowania seksem z Tobą. Nie wiem, z czego to wynika. Można "gdybać" - albo wypalenie w związku, albo brak zaufania do partnera, albo jakieś ukryte konflikty, sabotaż seksualny, brak satysfakcji z intymnych zbliżeń, ból podczas stosunku... Przyczyn można mnożyć w nieskończoność. Przez Internet nie zgadnę, a nawet nie zamierzam. Jeżeli rozmowa z partnerką nie zda rezultatu, zastanówcie się na wizytą u seksuologa albo psychologa. Obawiam się, że z tego, co piszesz ("my to dwa różne światy", "łączy nas tylko dziecko") może wynikać, że żadne z Was nie jest zadowolone z jakość Waszej relacji i to nie tylko odnośnie sfery seksualnej.
Psycholog

przez Badziak 05 sty 2012, 23:31
Po co chcesz uprawiać seks z osobą, z którą już dawno byś się rozstał jakby nie dzieci...? Mi to zakrawa o wykorzystywanie i egoizm. "Chcę seksu, bo tak. Bo takie są moje potrzeby"
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez ekspert_abcZdrowie 10 sty 2012, 18:01
zasmucony, Badziak zwrócił(a) uwagę na istotną kwestię. Jeżeli łączy Was z partnerką tylko i wyłącznie seks, a ściślej, jeżeli Ty chcesz być z nią tylko i wyłącznie ze względu na seks, to chyba nie tędy droga. Związek partnerski, jak określasz Waszą relację, to coś więcej niż intymność i seks. Rozumiem, że obawiasz się o swoje szeroko pojęte zdrowie seksualne, chociażby na podstawie tego, że zbyt szybko dochodzisz, co interpretujesz jako konsekwencję wysokiego libido wskutek rzadkich kontaktów seksualnych. Przedwczesny wytrysk to jedno z najpowszechniejszych zaburzeń seksualnych u mężczyzn. Na wytrysk przedwczesny wpływa nadpobudliwość seksualna, wysoki poziom podniecenia i zdolność do wielokrotnych stosunków w krótkim czasie. W miarę zdobywania doświadczenia mężczyzna uczy się kontrolować moment ejakulacji. Pomaga w tym regularna aktywność seksualna w stałym związku z jedną partnerką. Niekiedy jednak problem ten jest na tyle utrwalony, że nie pomagają żadne domowe sposoby. Możliwe przyczyny zakodowanego nieprawidłowego odruchu wytrysku, to także: nadpobudliwość nerwu sromowego, trwała nadwrażliwość żołędzi członka, nieprawidłowo zakodowane trwałe reakcje odruchowe, wiążące się z aktywnością seksualną mężczyzny w młodym wieku, słabe napięcie mięśni zwieraczy cewki moczowej. Myślę jednak, że w Twoim przypadku problem ma charakter bardziej natury psychicznej i dotyczy relacji z partnerką. W pierwszej kolejności zatem - rozmowa z partnerką i ewentualnie psychoterapia, później ewentualnie - porada u seksuologa. Pozdrawiam
Psycholog

Sortuj wg