Problem nadmiernego pocenia

Inne zaburzenia.

przez userek123 07 kwi 2015, 17:52
Elo i pytanko

Cześć, mam do Was pytanie. Moim problemem jest nadmierne pocenie całego ciała... Po wszelkich badaniach u rodzinnego itp. wszystkie wyniki mam dobre. Lekarz zasugerował, że może to być dla tle nerwowym.

Do kogo powinienem się udać z tym problemem, psycholog, terapeuta? Nie wiem bardzo czym to się różni. Możecie polecić kogoś takiego, kto byłby w stanie pomóc mi pozbyć się tego problemu. Szukam kogoś na terenie Warszawy.
Ostatnio edytowano 12 kwi 2015, 03:16 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono i połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść postu

przez wysłowiona 07 kwi 2015, 22:38
A Ty czujesz, że to może być stres? Pocisz się dużo bardziej, gdy się stresujesz czy to ma związek bardziej z ruchem/temperaturą? Czujesz, że masz problemy z lękiem, pewnością siebie, stresem?

przez userek123 08 kwi 2015, 14:17
Tak uważam, że stres może to powodować. Pocę się praktycznie w każdej sytuacji. Aby cieplej na dworze odrobinkę i już cały mokry. Minimalny wysiłek, nawet szybszy spacer i tak samo. Myślę, że w głowie też są jakieś problemy, mam pewne blokady, nerwy stres. Do kogo radzicie się udać?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wysłowiona 08 kwi 2015, 22:04
Pocę się praktycznie w każdej sytuacji. Aby cieplej na dworze odrobinkę i już cały mokry. Minimalny wysiłek, nawet szybszy spacer i tak samo.

To nie wygląda na wynik stresu. To znaczy, oczywiście może tak być, ale specyficzne jest to, że występuje tak często. I że rzeczywiście ma związek z wysiłkiem. Jeśli czujesz stres to tak czy inaczej, możesz iść do psychoterapeuty. Poza tym jeśli tylko możesz, popytaj kolegów o to, jak często oni się pocą. Ja znam paru chłopaków, którzy rzeczywiście mają z tym duży problem. W normalne dni, nie mówiąc o wysiłku. Może jednak taka Twoja natura. Zapytaj poza tym lekarza, czy może dać Ci skierowanie do kogoś dalej albo polecić dalsze badania.

przez userek123 08 kwi 2015, 23:49
Uwierz mi, próbowałem wszystko, zostało tylko to. Możecie kogoś polecić na terenie Warszawy, kogoś kto specjalizuje się w rozwiązywaniu takich problemów?

przez jason2503 11 kwi 2015, 19:51
Witam

userek123 napisał(a): Moim problemem jest nadmierne pocenie całego ciała [...] Lekarz zasugerował, że może to być na tle nerwowym.
Tak to sobie wyobraziłem: Obrazek

userek123 napisał(a): Pocę się praktycznie w każdej sytuacji.
Obrazek
wysłowiona napisał(a): popytaj kolegów o to, jak często oni się pocą.
Obrazek
Ja niestety nie jestem z Warszawy, więc nie pomogę.

przez wysłowiona 11 kwi 2015, 22:23
jason2503 <3

Sortuj wg