Muszę chodzić by myśleć

Inne zaburzenia.

Muszę chodzić by myśleć

przez Pluto 24 lis 2010, 18:22
Dopiero teraz zdałem sobie sprawę z tego, że jeśli myślę nad jakimś projektem to wstaję z krzesła i muszę się przejść po domu - taki przymus. Mam to od nie dawna.

Dlaczego tak mam? Czasami nie udaje mi się tego kontrolować.
Pluto

Re: Muszę chodzić by myśleć

przez Jane Panzram 25 lis 2010, 00:15
jak dla mnie to taki objaw fizyczny tego co czujesz: po prostu tak cię gna do zrobienia tego o czym myślałeś właśnie, że wstajesz. Masz silne odczucie, myśl o tym-czymś tak ci daje kopa, że musisz aż wstać :smile:

Według mnie, to po prostu pewnie od jakiegoś czasu brakuje ci DZIAŁANIA zamiast tylko rozmyślania.
Na moje oko to nie ma tu czego kontrolować, no może oprócz tego, że odrywasz się od czegoś, by się ruszyć. Ewentualnie: targają tobą silne emocje ostatnio. Albo poczucie winy? Rożne mogą być powody, ale ja tu widzę coś takiego "już wystarczy tego ciągłego rozpatrywania tego problemu, rozbierania go, wybebeszania na każdą możliwą stronę - muszę COŚ ZROBIĆ a nie tylko myśleć po próżnicy".

W końcu nawet i dumanie, analizowanie, rozmyślanie może człowieka zmęczyć i znudzić.

Sortuj wg