Bezsenność, zaburzenia snu

Inne zaburzenia.

przez deader 05 maja 2014, 16:17
A ja od najbliższej wizyty u psycha wywalam w cholerę 2/3 leków nesennych, mianseryna won i diphergan won, zostawiam sobie "na wszelki wypadek" hydroksyzynę jako najtańsze placebo. O kant du*y potłuc te wszystkie leki, od dwóch tygodni w związku z atakiem deprechy nie pilnowałem tak bardzo regularności i dawkowania, jednego dnia brałem mniej, drugiego wcale a efekt zorientowałem się jest identyczny jak rok temu kiedy zaczynałem je szamać. Nadal nie zasypiam od razu, nadal łażę niewyspany a w dni wolne potrafię spać do 13-18 (to nie żart). Dochodzę więc do wniosku że wywalanie miesięcznie około 150 zeta na piguły które g... dają jest bez sensu.
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez Porfiriusz 05 maja 2014, 16:25
Lekarz przepisał mi nowy lek, mirtor. Mam łykać połówki, czyli 7,5 mg. Przez 10 dni spałem super! Dzisiaj w nocy było kiepsko, tak bez przyczyny (tzn. przyczyna jakaś musi być, ale nic się w ciągu dnia u mnie nie stało).

przez zaczarowana 05 maja 2014, 16:36
deader, bo te leki, to tak naprawdę faktycznie można o kant dupy potłuc, bo na dobrą sprawę wszystkie promujące sen to przecież leki objawowe i tyle. Ale jak w dni wolne sypiasz do 13-18 to moim zdaniem jest pierwsza rzecz, za którą powinieneś się zabrać aby walczyć z bezsennością

Porfiriusz, jedna noc, to zbyt mało żeby o czymś wnioskować, taka słabsza noc zdarza się i całkiem zdrowym. Ja bym na Twoim miejscu nadal brała te 7,5mg jakiś czas i zmieniła to dopiero, gdy takie nieprzespane nocy by mi się zdarzały notorycznie
Jeśli większość jest o czymś przekonana, to wcale nie znaczy, iż ma rację.

całkowicie wolna od psychotropów od 24.04.2014r - NIGDY WIĘCEJ!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Porfiriusz 05 maja 2014, 16:42
Porfiriusz, jedna noc, to zbyt mało żeby o czymś wnioskować, taka słabsza noc zdarza się i całkiem zdrowym. Ja bym na Twoim miejscu nadal brała te 7,5mg jakiś czas i zmieniła to dopiero, gdy takie nieprzespane nocy by mi się zdarzały notorycznie[/quote]

A czy w trakcie leczenia jest normalne, że cyklicznie przeplatają się okresy, gdy śpię rewelacyjnie (wręcz nie mogłem się dobudzić) z kilkoma dniami, kiedy następuje pogorszenie?

przez deader 05 maja 2014, 16:58
zaczarowana napisał(a):deader, bo te leki, to tak naprawdę faktycznie można o kant dupy potłuc, bo na dobrą sprawę wszystkie promujące sen to przecież leki objawowe i tyle. Ale jak w dni wolne sypiasz do 13-18 to moim zdaniem jest pierwsza rzecz, za którą powinieneś się zabrać aby walczyć z bezsennością

Też tak przez pewien czas myślałem, ale doszedłem do wniosku że to nie jest przyczyną problemów ze snem, co ich efektem. W tygodniu sypiam po 5 godzin dziennie, muszę kiedyś się wyspać bo w piątki często zdarza mi się przyjść po pracy do domu i legnąć spać do następnego dnia do południa. Mam w soboty i niedziele też chodzić jak zombiak niewyspany i wymemłany..? Leki o których piszesz jak najbardziej są spoko jeśli na kogoś działają, a jak na mnie nawet zolpidem w końskich dawkach rzędu 60 mg nie działa to znaczy że nie ma dla mnie tu ratunku.

przez zaczarowana 05 maja 2014, 19:43
A czy w trakcie leczenia jest normalne, że cyklicznie przeplatają się okresy, gdy śpię rewelacyjnie (wręcz nie mogłem się dobudzić) z kilkoma dniami, kiedy następuje pogorszenie?

ja na początku brania mirty tak miałam

W tygodniu sypiam po 5 godzin dziennie, muszę kiedyś się wyspać bo w piątki często zdarza mi się przyjść po pracy do domu i legnąć spać do następnego dnia do południa. Mam w soboty i niedziele też chodzić jak zombiak niewyspany i wymemłany..?

no moim zdaniem może jakbyś się trochę przemęczył to organizm się by przestawił, bo nie wygląda mi to na typową formę bezsenności jeśli jesteś w stanie w weekend spać nagle do godz 13-18, a w tygodniu tylko 5h - to raczej kwestia poprzestawiania organizmu tak na moje oko.
Jeśli większość jest o czymś przekonana, to wcale nie znaczy, iż ma rację.

całkowicie wolna od psychotropów od 24.04.2014r - NIGDY WIĘCEJ!

przez deader 05 maja 2014, 20:03
zaczarowana napisał(a):no moim zdaniem może jakbyś się trochę przemęczył to organizm się by przestawił, bo nie wygląda mi to na typową formę bezsenności jeśli jesteś w stanie w weekend spać nagle do godz 13-18, a w tygodniu tylko 5h - to raczej kwestia poprzestawiania organizmu tak na moje oko.

Byłem, widziałem, przegrałem, że tak sobie pozwolę sparafrazować Juliusza Cezara ;) Nigdy nie twierdziłem (ani żaden z moich lekarzy) że gnębi mnie bezsenność. W tytule wątku jest jednak dopisek "zaburzenia snu" a tu już myślę mogę się wypowiadać ;) No bo, tak na poważnie, ja na bezsenność nie cierpię, jak już zasnę to śpię jak kamień. Mam za to problemy z samym zasypianiem oraz uczuciem niewyspania, obojętne ile bym spał - czy to 5, czy 8, czy 10 godzin... Próbowałem różnych "dawek", przerobiłem ulotkę higieny snu w tę i we wtę, uwierz, przez ostatnie półtora roku nie polegałem wyłącznie na "magicznej pigułce" ;) bo o ironio w moim przypadku takowej nie ma - albo przynajmniej ja jeszcze nie miałem szansy takiej nigdy dorwać :evil:

przez estera1 05 maja 2014, 20:17
deader ciesz sie ,że w wogóle spisz bo są tacy co nic nie śpią albo przesypiają co drugą,trzecią noc i to w dodatku jak sie na wcina prochów.Prochy działają pod warunkiem ,że bierzesz jedną dawkę (nie skakając raz wezmiesz np.15 raz 30 )i o stałej godzinie łykać oraz kłaść się spac.

przez deader 05 maja 2014, 20:42
estera1 napisał(a):deader ciesz sie ,że w wogóle spisz bo są tacy co nic nie śpią albo przesypiają co drugą,trzecią noc i to w dodatku jak sie na wcina prochów.Prochy działają pod warunkiem ,że bierzesz jedną dawkę (nie skakając raz wezmiesz np.15 raz 30 )i o stałej godzinie łykać oraz kłaść się spac.

Cieszę się, ja "prawdziwym bezsennowcom" współczuję, niemniej też problemy ze snem (i nie tylko... :evil: ) mam więc... :P

przez estera1 05 maja 2014, 21:24
niestety przechlapane.Więc jak dajesz rade spać bez prochów choćby te 5h(wiem ,że to mało ale zawsze to sen naturalny)to odstaw tabsy.Zostaw sobie w razie ''awarii'' :)

przez zigi7 06 maja 2014, 08:25
zaczarowana proszę wróć do swojego starego awatara, ten króliczek po prostu jakoś mi nie leży :)
pozdrawiam

przez wiejskifilozof 06 maja 2014, 08:30
Ja mam technikę,nie narzucać sobie snu na siłę.Sam najdzie.

przez estera1 06 maja 2014, 15:44
detektywmonk napisał(a):Ja mam technikę,nie narzucać sobie snu na siłę.Sam najdzie.

Jasne...chyba nie cierpiałes na bezsennosc

przez Snow18 06 maja 2014, 16:47
estera1 napisał(a):
detektywmonk napisał(a):Ja mam technikę,nie narzucać sobie snu na siłę.Sam najdzie.

Jasne...chyba nie cierpiałes na bezsennosc

Podpisuję się pod tym co napisała estera1
"Ci których pociąga perspektywa otchłani, po prostu boją się światła"

"Zegara nie cofniesz, nie zrobisz więcej niż możesz. A czasami jedyne co możesz to zacząć od początku"

Sortuj wg