Osobowość chwiejna typ border?

Inne zaburzenia.

Osobowość chwiejna typ border?

przez etien 12 lut 2010, 00:17
Hej Wam! Ostatnio zdobyłąm wiele informacji na temat zaburzeń osobowości. Wśród długiej listy rodzaju zaburzeń osobowości występuje takie coś jak osobowość chwiejna emocjonalnie: typ borderline oraz typ impulsywny.

Mnie akurat interesuje ten typ borderline, który się znacznie różni od tego impulsywnego. W tym impulsywnym przeważa gniew, nienawiść, skłonnośći do agresji, konfliktowaść itp.

W typie borderline wyróznia się głównie hwiejność emocjonalną, przeżywanie ekstremum emocji, skarjność emocji od tych smutnych, negatywnych do zadowolenia. Jednak osoba zaburzona przeważa głównie negatywne emocje jak: smutek, samotnośc, niepewność, brak bezpieczeństwa, pustka itp. Osoby te boją się strasznie odrzucenia i robią prawie wszytsko aby uniknąć tego. Bardzo intensywnie angażują się emocjonalnie w związki z innymi, ale z obawy przed bliskością stosują prymitywne mechanizmy obronne w wyniku których narażają się na cierpienie, przeżywanie ciężkich stanów emocjanlnych w trakcie trwania związku. Jednak pomimo tych trudnych emocji są silnie związani i pomimo swoich traum trwają w związkach nierozerwalnie.

Bardzo chciałabym poznać osoby, u których stwierdzono własnie to zaburzenie: Osobowość chwiejna emocjonalnie typ borderline
Na jakiej podstawie u nich lekarz to stwierdził? Jak same siebie widzą dane osoby? Potrzebuje jakiś bardziej fachowych informacji najlepiej z autopcji pacjentów.
Proszę napiszcie jak to jest u Was!
Niesamowita, nieodgadniona i jakże samotna,
Niewzruszona, a jednak płacze…
Potrzebuje, choć się nie przyznaje,
Ona tęskni i chce…

Re: Osobowość chwiejna typ border?

przez Paranoja 12 lut 2010, 00:21
przecież jest kilka wątków na ten temat...
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez etien 12 lut 2010, 01:22
Prawdę mówiąc w tytułach postów nie widzę za wiele na temat border. A nie mam ochoty czytać wszytskich aby się przekonać, które dotyczą mojego problemu, a które nie. Przejżałam z trzy strony do tyłu... Na pierwszej stronie zaś jest jeden taki temat gdzie pomimo, iż w tytule pojawia się nazwa border to z treści wynika, iż forowicze piszą tam o zaburzeniu osobowości chwiejnej ale typu: Impulsywna, co mnie nie do tyczy, nie interesuje...

Przyznam, iż jestem niecierpliwa i chciałabym móc szybko pozyskać info!
Ona tęskni i chce…

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Paranoja 12 lut 2010, 08:37
Wystarczy zadać pytanie w takim temacie i ktoś odpowie.
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez linka 12 lut 2010, 10:44
etien napisał(a):Przyznam, iż jestem niecierpliwa i chciałabym móc szybko pozyskać info!

To najszybciej i najpewniej byłoby iść do biblioteki i wypożyczyć książkę medyczną na ten temat z zakresu psychiatrii.
Tutaj to może potrwać ;)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez tup_tup 12 lut 2010, 22:18
etien napisał(a):Bardzo chciałabym poznać osoby, u których stwierdzono własnie to zaburzenie: Osobowość chwiejna emocjonalnie typ borderline
(...) Jak same siebie widzą dane osoby?

W temacie "zaburzenia osobowości" znajdziesz na to pytanie odpowiedź co najmniej 100 razy, codziennie świeże, codziennie nowe, odczucia z przeszłości i obecne...

etien napisał(a):Potrzebuje jakiś bardziej fachowych informacji najlepiej z autopcji pacjentów.
Proszę napiszcie jak to jest u Was!

Nie rozumiem?! Jakich bardziej fachowych informacji?! Tych tu szukaj u fachowców i literaturze (ew.internecie, choć tego jako "fachowe źródło wiedzy" bym nie polecała)...

Do czego właściwie Ci to wszystko potrzebne?
My one regret in life is that I am not someone else.

Everything is simpler than you think and at the same time more complex than you imagine...

przez etien 13 lut 2010, 02:15
Świetnie! Każdy mnie tylko poucza! Pouczacie mnie, gdzie powinnam znaleźć informacje, jesteście zdziwieni: "Jak to przecież to forum więc co za problem..., wszyscy tu piszą jak się czują z zaburzeniami... ?" itp.

A może ktoś by coś napisał odnośnie zaburzenia, o którym wspomniałam? Może ktoś coś by napisał w temacie?

Najwyraźniej osoby, które tu się wypowiedziały nie mają nic do napisania odnośnie border. Lekka irytacja :|
Ona tęskni i chce…

przez Majster 13 lut 2010, 07:43
etien napisał(a):Prawdę mówiąc .. forowicze piszą tam o zaburzeniu osobowości chwiejnej ale typu: Impulsywna, co mnie nie do tyczy, nie interesuje...
Ale czytając powyzsze Twoje wypowiedzi nabieram przekonania, ze jednak Cie dotyczy ;)
etien napisał(a):Przyznam, iż jestem niecierpliwa i chciałabym móc szybko pozyskać info!
Chociazby tutaj ;) Pozdrawiam ;)
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez Joaśka 13 lut 2010, 08:43
etien napisał(a):Świetnie! Każdy mnie tylko poucza! Pouczacie mnie, gdzie powinnam znaleźć informacje, jesteście zdziwieni: "Jak to przecież to forum więc co za problem..., wszyscy tu piszą jak się czują z zaburzeniami... ?" itp.

A może ktoś by coś napisał odnośnie zaburzenia, o którym wspomniałam? Może ktoś coś by napisał w temacie?

Najwyraźniej osoby, które tu się wypowiedziały nie mają nic do napisania odnośnie border. Lekka irytacja :|

Etien, nie denerwuj się, tu na forum dzielimy się raczej swoimi doświadczeniami, bieżącymi problemami, nie wypisujemy tu sobie w przysłowiowych punktach książkowych objawów, bo jaki to ma sens, przecież każdy może sobie znaleźć te informacje w książkach bądź na stronach internetowych...
Na przykład na stronie http://bpd.szybkanauka.net/ osobowość chwiejna emocjonalnie typu borderline jest naprawdę BARDZO DOKŁADNIE opisana, aż za dokładnie :P . Pozdrawiam serdecznie!
Joaśka

przez Paranoja 13 lut 2010, 09:57
wiesz co etien, chciałabyś wszystko mieć podane na tacy, zamiast poświęcić trochę czasu i poczytać tematy które już są założone. Mało tego jeszcze się wielce unosisz że jak mogliśmy zwrócić Ci uwagę na to, że założyłaś kolejny temat o tym samym, mimo, że tematów o borderline jest już kilka.

Wystarczy użyć wyszukiwarki, zadać w każdym temacie pytanie i czekać na odpowiedź, jeśli nie chce Ci się czytać całych tematów.
Pozdrawiam
ExModerator

przez Joaśka 13 lut 2010, 15:39
http://borderline.p2a.pl/viewtopic.php?id=22
Na tej stronie ludzie wpisują linki do różnych stron o bpd, artykułów o tym zaburzeniu itd.
Joaśka

przez dalblis 13 lut 2010, 15:47
Dla odmiany ja napiszę coś w odpowiedzi na Twoje pytanie.Ja jestem zdiagnozowana jako borderline.Diagnoza została postawiona przez mojego psychiatrę i pschoterapeutę w jednym.To jest głębokie zaburzenie osobowości.Po kilku latach terapii już tego rozpoznania nie można byłoby mi postawic.życie bordera natomiast jest bardzo ciężkie.Niestabilnośc relacji miedzyludzkich oraz skrajnośc emocji to istny koszmar.Do tego autoagresja-pośrednia (złe myślenie,mówienie o sobie,myśli samobójcze) lub bezpośrednia(samouszkodzenia,próby samobójcze).Tym ludziom naprawdę jest bardzo trudno.Mnie pomogła bardzo trudna terapia psychodynamiczna,leki SNRI.Ja nie brałam,ale czasami też można podac stabilizatory nastroju.Duża też nadzieja w tym,że mimo,iż to zaburzenie leczy się bardzo ciężko i występuje w nim niezykle duży odsetek samobójstw,to ma możliwośc samowygaszania się,przynajmniej w jakimś stopniu,w wieku średnim.Nie wiem co tak dokładnie Cię interesuje.Jakby co,to pytaj,postaram się odpowiedziec.

przez linka 13 lut 2010, 16:03
etien, nikt cie nie poucza tylko odsyłamy zgodnie z twoim życzeniem tam gdzie jak najszybciej zdobędziesz wiarygodne informacje. Nie oczekuj, ze ktoś za ciebie będzie teraz wertował książki i skanował ci tekst ;)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez refren 14 lut 2010, 02:29
Hej etien,
Zaciekawiłam się Twoimi postami, bo też miałam nerwicę natręctw, która właściwie ustąpiła i niedawno padłą hipoteza, że mam border. Podpisuję się pod problemem : nawet jak byłam szczęśliwa to i tak byłam nieszczęśliwa, wieczne wątpliwości i "jazdy w związku" .Ale nie mam żadnych wniosków dalszych.
Uważam natomiast, że twoje nerwy na temat innych forumowiczów są typowe dla border. Co oznacza, że to raczej ty masz problem, a nie wszyscy naokoło. A to może być dla Ciebie na prawdę twórczy wniosek, niezależnie od diagnozy. Dla mnie był. Pozdrawiam.
refren

Sortuj wg