5HTP + Inozytol + cholina

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

przez twig 19 kwi 2016, 21:11
Szukam zastępczych naturalnych środków, zamiast stosowania paroksetyny. Po przeczesaniu internetu padło na 5 HTP, Inozytol, cholinę i omega 3. Znalazłam również, że całkiem dobre działanie ma aschwagandha - pytanie, czy to wszystko można ze sobą łączyć? i czy zna ktoś zalecane dawkowanie?

przez Ricah 19 kwi 2016, 21:44
Mozna laczyc. Z dawek to inozytol kojarze, najlepiej w dawkach 18g, ale pewnie nie bedziesz mial/a takich funduszy.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez twig 20 kwi 2016, 08:50
Z MyProtein nie wychodzi tak tragicznie - 50zł za 250g Inozytolu. O ile to jest naprawdę czysty izotynol, to nie jest źle.

Póki co przy 300mg 5-HTP czuje się podobnie, jak na początku stosowania paro - wyraźne sny, epizody depresyjne, potliwość w nocy. Narazie żadnych korzyści, ale może trzeba poczekać (dodam, że zaczęłam rok temu od fobii społecznej, aktualnie doszły inne lęki, ataki paniki, epizody depresyjne - stąd rozpoczęcie stosowania 5-htp).

Wypróbuję 300mg 5-htp, inozytol + cholina, dodatkowo omega 3 (od 8 lat nie jem mięsa - ale poziom B12 książkowy). Przyjmuję też D3, ZMA(Mg, cynk, B6) i BCAA (dosyć intensywnie trenuję).

Jak nie dorobię się przeszczepu wątroby, to może komuś, kto nie chce wracać do paro pomoże ten wątek. ;) Jeśli ktoś ma jakieś sugestie i własne doświadczenie, to chętnie wysłucham, bo w naturalnym leczeniu też można zrobić o krok za dużo...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez eovo 20 kwi 2016, 09:32
Swego czasu wyczytałem gdzieś że izytynol nie działa podczas brania antydepresantów,jakie są wasze doświadczenia.
Uważaj z choliną bo większe dawki mogą powodować stany depresyjne.

przez Ricah 20 kwi 2016, 18:05
twig, BCAA obniza poziom serotoniny, zatem moze pomysl nad zamiana ich na EAA. W obu przypadkach dodalbym tyrozyne do suplementacji, bo oby dwie formy aminokwasow rowniez obnizaja jej transport do mozgu, a tym samym produkcje katecholamin (dopaminy, noradrenaliny). Do tego nie bralbym tez 5-HTP przez dluzszy okres czasu, bo zwieksza on aktywnosc MAO, co prowadzi do obnizonych poziomow katecholamin.
Z cynkiem radzilbym robic cykle, bo prowadzi do problemow z wchlanianiem miedzi, a to zas ma swoje skutki uboczne.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez Kalebx3 20 kwi 2016, 18:11
Uważaj z choliną bo większe dawki mogą powodować stany depresyjne.

eovo, większe dawki , to znaczy ile ?żeby się obesrać,,,?
-łyżeczka , dwie ,łycha, chohla , czy mała kapsułka 04 ? ;)

Swego czasu wyczytałem gdzieś że izytynol nie działa podczas brania antydepresantów

działa,działa . Ale ile byś tego inozytolu nie wzięła , czy wzięła to różnicy w samopoczuciu nie odczujesz .
Jak jesteś chłopem to może tylko sperma się zagęści ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez twig 21 kwi 2016, 10:06
Czytałam już podobne opinie o BCAA, więc po skończeniu opakowań zmienię na EAA i przetestuję. Wraz z pogorszeniem stanu psychicznego, koszmarnie spadła mi forma, a do BCAA wróciłam 2 miesiące temu, więc może faktycznie to będzie miało jakies przełożenie.

Co do L-tyrozyny - też się nad tym zastanawiałam, bardziej pod kątem treningowym, ale jak widac można połączyć psychikę z trenigami. :)
5-HTP chcę brac do końca opakowania, które mam. Trochę mnei martwi intensywność reakcji, jak po paro - a nie o to mi chodzi w leczeniu niekonwencjonalnym, bo po odstawieniu paro ostatecznie po jakimś czasie było pogorszenie stanu + koszmar przy odstawianiu. Mało tego - rok temu miałam wzrost formy po odstawieniu paro, nie wiem czy to może mieć jakiś związek, ale na pewno zbiegło się to z czasem.

Co do cynku - o tym nie słyszałam. Jakie cykle proponujesz? Wydaje mi się, że magnez jest dosyć kluczowy przy połączeniu 5 treningów w tygodniu + nerwica także ewentualnie w grę wchodzi branie cyklicznie na zmianę ZMA z magnezem +B6.

Ma ktoś doświadczenie z produktami swiss? Mają NALT i myślę intensywnie nad COMFORTIL™ MAX, tylko nie wiem, czy to nie jest hajs wyrzucony w błoto, jak na suple z apteki typu deprim. :) A generalnie przydałoby się coś, co pomoże w skupieniu, bo coraz częściej brakuje mi słów w rozmowach i nie jestem w stanie skupić się na najprostszych zadaniach.

przez JużTuByłem 21 kwi 2016, 10:16
twig Jeśli masz problem ze skupieniem spróbuj DMAE. Mam ze swiss i jestem zadowolony.
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez twig 21 kwi 2016, 10:29
JużTuByłem napisał(a):twig Jeśli masz problem ze skupieniem spróbuj DMAE. Mam ze swiss i jestem zadowolony.

Mam problem ze skupieniem, brakuje mi słów, cieżko mi się ostatnio wypowiadać bez dłuższego namysłu, do tego stany depresyjne, różne lęki, szczególnie nasilające się przy sytuacjach spontanicznych (czasem i 2 dni zajmuje mi zaakceptowanie zmiany planów). Z testu Bravermana wyszedł mi znaczny niedobór GABA i umiarkowany całej reszty (serotonina na 2 miejscu).

Dlatego tym bardziej motam sie w suplementach, jak dziecko we mgle, bo w zasadzie wedug mnie większość pasuje do moich objawów, a specem nie jestem. :)

przez twig 21 kwi 2016, 14:56
Przepraszam za dublowanie swojej odpowiedzi ;) po grzebaniu w internetach, Waszych uwagach i wnikliwym czytaniu, póki co padło na rozpoczęcie kuracji następująco:

NALT
DMAE
+ coś wspomagającego przy deficycie GABA - comfortil max narazie nie jest dostępny, więc szukam dalej
D3+K2
Omega3
magnez (z cytrynianu magnezu)

ewentualnie dołączę B-kompleks (Solgara)

Mam nadzieję, że nie zajadę wątroby :lol: ale myślę, że leki zrobiły by większą szkodę

Aktualnie jest od dwóch tygodni 5-HTP 300mg + ZMA + D3 i widoczna jest jedynie poprawa snu, z objawami psychicznymi jakby gorzej... poczekam do końca opakowania 5-HTP i wjeżdżam z nowym planem.

przez Ricah 21 kwi 2016, 17:00
twig napisał(a):Co do cynku - o tym nie słyszałam. Jakie cykle proponujesz? Wydaje mi się, że magnez jest dosyć kluczowy przy połączeniu 5 treningów w tygodniu + nerwica także ewentualnie w grę wchodzi branie cyklicznie na zmianę ZMA z magnezem +B6.

Osobiscie robie sobie cykle 2-3 tygodniowe na 50-75mg (tak, wiem, ze spore dawki, ale jest wyrazna poprawa nastroju), a potem miesiac-dwa przerwy. Ale to tylko moj przepis, nie wiem jak to sie ma do rzeczywistych poziomow cynku/miedzi w organizmie.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez Pan1karz 22 kwi 2016, 00:50
twig napisał(a):Ma ktoś doświadczenie z produktami swiss? Mają NALT i myślę intensywnie nad COMFORTIL™ MAX, tylko nie wiem, czy to nie jest hajs wyrzucony w błoto, jak na suple z apteki typu deprim. :) A generalnie przydałoby się coś, co pomoże w skupieniu, bo coraz częściej brakuje mi słów w rozmowach i nie jestem w stanie skupić się na najprostszych zadaniach.

twig napisał(a):Z testu Bravermana wyszedł mi znaczny niedobór GABA i umiarkowany całej reszty (serotonina na 2 miejscu).

Czuję się wywołany do tablicy, jako że sam stosuję sie (z pozytywnymi rezultatami) do protokołu Bravermana i mam ułożoną suplementację pod kątem jego testów osobowościowych.

Na GABA w tym sklepie najszybciej i skutecznie zadziała Comfortil Max (jest dostępny; Relatonic Max aktualnie nie mają). W Twoim przypadku, gdzie jest znaczny problem z tym neuroprzekaźnikiem, zacząłbym właśnie od tego suplementu. Działa od pierwszych dawek. Powinnaś poczuć 'spowolnienie' po nim, większy spokój. Pamiętam, że podczas mojej suplementacji Comfortilem wszystkie 'wzbudzacze' jak np. L-Dopa z EGCG czy nawet kawa słabiej pobudzały. Można powiedzieć, że jest to taka benzodiazepina wersja light. Kiedyś, dawno temu, brałem alprazolam więc mam porównanie. Generalnie na Twoim miejscu skupiłbym się na GABA i wyhamowaniu. Stosowanie NALT może w tym przeszkadzać. Ashwagandhę jak najbardziej możesz dołożyć do zestawu, gdyż jest to suplement zwiększający aktywność GABA jednocześnie nie będąc agonistą tego neurotransmitera, więc jest bezpieczny i skuteczny. Od siebie polecam ekstrakty KSM-66 (http://www.ksm66ashwagandhaa.com/Where_to_Buy.html) - są dobrze przebadane klinicznie i ponadto sam potwierdzam dobre ich działanie. Stosuję Swansona i Jarrow.
Z tym Deprim czy Positivum to chyba żart? :)

przez twig 22 kwi 2016, 08:59
Ricah napisał(a): Osobiscie robie sobie cykle 2-3 tygodniowe na 50-75mg (tak, wiem, ze spore dawki, ale jest wyrazna poprawa nastroju), a potem miesiac-dwa przerwy. Ale to tylko moj przepis, nie wiem jak to sie ma do rzeczywistych poziomow cynku/miedzi w organizmie.

Całkiem spore dawki, ja biorę max 30mg :)

Pan1karz - oczywiście żart :)
Zgłosiłam się również do swiss herbal o propozycję suplementacji w stosunku do moich wyników, podobno mają przesłać do końca tygodnia - na pewno się tym podzielę.
Comfortil max, to było pierwsze o czym pomyślałam. Zależy mi także, aby nic mnie nie przymulało, bo jednak musze trzymać fason na treningach. Czy o takim "spowolnieniu" mówimy? W sytuacjach kryzysowych biore Lexotan(bromazepam) i jestem po nim takim flakiem, że nawet kamienia nie podniosę (po 4,5mg nie ma mowy o treningu).

Swoją drogą dopiero teraz odkrywam, co tak naprawdę stymulują leki. Bromazepam przykładowo nasila działanie GABA - pewnie dlatego zawsze tak dobrze na mnie działał. Tym bardziej mam chęci do działania, jeśli jednak można próbować bez leków na receptę. ;)

Mój wynik z testu Bravermanna:
Dopamina:
natura: 34%
niedobór: 48%

Acetylocholina:
natura:28%
niedobór: 36%

GABA:
natura: 40%
niedobór: 73%

Serotonina:
natura: 22%
niedobór: 56%

Rozkład wartości z pierwszej części testu wskazuje, że Twoją dominującą naturą jest natura GABA. Ponadto wyniki sugerują zakłócenie Twojej naturalnej równowagi i możliwość występowania życiowego niedoboru serotoniny. Wyniki z drugiej części testu obrazują poziom Twoich deficytów: umiarkowany dla dopaminy, acetylocholiny, serotoniny oraz znaczny dla GABA

Będę go na pewno cyklicznie powtarzać w trakcie suplementacji. Może chciałabym zbyt wiele naraz (pozbyć się lęków, zwiększyć siłę, poprawić pamięć i koncentrację), ale wygląda na to, że muszę wyczilować i jechać po kolei. :) Na pierwszym miejscu oczywiście lęki, bo z tym życie to udręka.

BTW - myślę nad wcześnejszym odstawieniem 5-HTP, od paru dni obserwowałam lekkie "lagi" w mózgu - kiedyś czytałam o tym, jako o wyładowaniach, które pojawiły się u mnie przy odstawianiu paroksetyny, trochę mnie to zmartwiło.

przez qwazar 22 kwi 2016, 15:10
twig napisał(a): (od 8 lat nie jem mięsa - ale poziom B12 książkowy).

Czy dieta bezmięsna jest związana z Twoją chorobą?

Sortuj wg