Magnez ...

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Magnez ...

przez _asia_ 08 lip 2011, 06:44
człowiek nerwica napisał(a):Ehh i po Cherry Coke oraz po twarożku naturalnym......<kręci w brzuchu...>

-- So cze 04, 2011 1:26 am --

I nie wiem dlaczego tak się u mnie dzieje...eh ja nawet nie mogę wypić czegoś za dużo,bo od razu z tego się rodzi biegunkaa<wiem nie ten temat ale musiałem się wyżalić;/>

-- So cze 04, 2011 6:52 pm --

Co może wspomagać pracę jelit?

Darek, na jelita: zrezygnować z nabiału (jeśli już to dobrej jakości jogurt naturalny bez cukru w niewielkiej ilości jeśli Ci nie szkodzi), produktów z pszenicy i słodyczy. jeść dużo warzyw, kasz (jaglana, gryczana), pić koktajl błonnikowy (http://cudownediety.blogspot.com/2010/1 ... go_20.html), zażywać pro-/synbiotyki (np. Colon C-działa dobrze na jelita, Lacidar, AC-Zymes), bo w jogurtach żywych kultur bakterii jest niewiele.
jak masz biegunki, przelewania, bulgotania w brzuchu, wzdęcia to możesz cierpieć na nietolerancje pokarmowe, albo/i mieć za dużo grzybka w jelitach.
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

Magnez ...

przez amelia83 08 lip 2011, 21:45
ja tez kawęuwielbiam ale rozpuszczalna,może dam rade przerzucic sie na mielona.Tak o dobrodziejstwach kawy ostatnio dużo sie słyszy,ze poprawia pamięć i obniża podatnośc w przyszłosci na Aizhaimera,poprawia pamięć,reguluje prace wątroby(to dziwne ,co)
A magnez tez stosuje codziennie najlepiej do picia i w czekoladzie :105:
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

Magnez ...

przez rober6666 08 lip 2011, 22:29
Mam negatywny stosunek do magnezowo-potasowo-mikro i makroelementowych rewelacji.
Większość z bezkrytycznych zjadaczy powyższych substancji ( o ile nie wszyscy ) nie pomyśleli nawet o tym , aby wpierw labolatoryjnie zbadać poziom samowolnie suplementowanych pierwiastków.
Skurcz łydki? Pani Goździkowa też to miała-brak magnezu-pomógł jej magneB6 :D
Okazuje się tylko poważna choroba lub skomplikowane leczenie może doprowadzić do niedoborów pierwiastków będących w kręgu naszych tutaj zainteresowań.
O menelach , co żrą jabole chyba nie rozmawiamy ?
Nigdy nie jadłem żadnych suplementów. A magnezu popularnego już na pewno.Żadnych" żelazów" " sodów" ani "potasów" czy "calcjumów "
Jem to , na co przychodzi mi ochota.Dużo, tłusto, chudo, słodko , słono itd.
Mam od jakiegoś czasu problemy z mięśniami.
Na tyle uciążliwe , że udałem się do medyka.
Lekarka, co oczywiste, jako jedną z przyczyn podała możliwy niedobór magnezu,potasu, sodu , żelaza, wapnia.
Ale powiedziała, że to raczej niemożliwe.
Zrobiłem zlecone badania.
I co?? Dziś odebrałem
WSZYSTKIE wyniki w idealnej normie.
Więc nie dajmy sobie wmówić reklamodawcom , że mamy jakieś poważne niedobory, ktore tylko ich produkty mogą wyrównać.
P.S.
Dolegliwości mięśniowe okazują się niczym innym jak tylko objawami mojej choroby układu nerwowego.
Apeluję o rozsądek.
Pozdrawiam
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Magnez ...

przez *Monika* 08 lip 2011, 22:53
Czasem też można przesadzić z suplementami. Gorsza jest awitaminoza z nadmiaru niż niedoboru.
Obrazek
Główny Moderator

Magnez ...

przez rober6666 08 lip 2011, 23:41
Oczywiście są sytuacje, w których faktycznie dochodzi do braków jakichś niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu pierwiastków.Wówczas jak najbardziej nalezy owe braki zbilansować, lecz raczej nie za pomocą placebo sprzedawanych bez recepty w aptekach.
Mojej Żonie w szpitalu, na neurologii stwierdzili niedobór witamin z grupy B .
Uzupełnia je preparatem zawierającym te witaminy ,ale dostępnym tylko na receptę.
Farmaceuci wiedzą, że gdyby taki naprawdę skuteczny specyfik wypuścić spod kontroli, to grono samodiagnozujących się fachowców ekspresowo przeniosło by się za pomocą tegoż do świata gdzie wszelakie awitaminozy nie mają już znaczenia.
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

Magnez ...

przez *Monika* 08 lip 2011, 23:58
I dlatego, najlepiej jest jeść przysłowiowe " wszystko", a witaminki, mikro i makroelementy uzupełniać z pożywienia. Wiadomo, że teraz trudno o zdrową żywność, no, ale nie dajmy się zwariować.
Obrazek
Główny Moderator

tabletki antydepresyjne a magnez

przez lizunia50 26 lip 2011, 19:23
dzien dobry witam wszystkich serdecznie,mam pytanie czy moze ktos sie orientuje tabletki antydepresyjne mozna laczyc z magnezem+wit.b?z gory dziekuje za kazda przydatnia odpowiedz.
Ostatnio edytowano 26 lip 2011, 21:32 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono do odpowiedniego działu

Magnez ...

przez Raffuss 26 lip 2011, 20:12
Marek77 napisał(a):koszt wyprodukowania 10 tabletek witaminy C 1000 wynosi ok. 47 groszy!!! tymczasem w aptece taki zestaw kosztuje ok.6 zł-przebicie ponad 1200%...

Olewając aspekt marketingowej papki, coś mnie trafia jak ktoś tak pisze. Nie doliczasz tutaj jeszcze kilku drobnych kosztów jak zakup i konserwacja maszyn. Inwestycji w budynki produkcyjne i infrastrukturę, reklamę (bo ktoś musi stworzyć opakowanie i nie zrobi tego za darmo) i na koniec najważniejsze..
Pensje aptekarza, kierowców, magazynierów itd.. czy Ty pracujesz za darmo?

Co do wit c jest jej tyle owocach że nie trzeba łykać tabsów. Ludzie to robią bo im wygodniej..
Codzienna walka o lepsze jutro nerwoblog.pl

przez snake29 27 lip 2011, 11:08
Hej. Na forum jestem nowicjuszem, ale przecież od czegoś trzeba zacząć :D Ja biorę magnez oraz witaminy z grupy B (szczególnie B6, która w jakimś stopniu pozwala zatrzymać magnez w organizmie na dłużej), łącząc to z SSRI (Elicea). Ważna jest też witamina B12, o czym przeczytałem na planszy w poradni psychiatrycznej, więc coś w tym musi być. Poza tym konsultowałem to z kardiologiem, u którego też miałem przyjemność być i z lekarzami w szpitalu (nawet sami się pytali czy mam w domu magnez, bo trafiłem tam z niezłą tachykardią, co zresztą towarzyszy mi prawie na codzień). Poza tym wszystkim magnez, witaminy i inne pierwiastki występują przecież naturalnie w jedzeniu, więc dlaczego miałyby szkodzić? Oczywiście w odpowiednich ilościach. I tak na zakończenie magnez magnezowi nie jest równy, zależy od składników jakie zawiera dany preparat i ile jonów (nie gram) magnezu ma w sobie. Pozdrawiam.
Nerwica lękowa pod postacią somatyczną, bóle psychogenne

przez lizunia50 27 lip 2011, 13:09
dziekuje ci za porade,ja tez jestem nowicjuszka ,dobrze ze istnieje takie forum gdzie mozna podzielic sie przydatnymi spostrzezeniami,pozdrawiam

Magnez ...

przez snake29 27 lip 2011, 18:51
To wrzucę jeszcze coś o magnezie i nie tylko, może się komuś przyda, ale uprzedzam, że stosowanie np. litu z lekami typu SSRI - w moim przypadku elicea - nie jest wskazane, bo wchodzi w interakcję z tym lekiem (bynajmniej tak pisze w ulotce).

P.S. Bardzo chciałbym poznać kogoś, kto ma podobne objawy do moich, najlepiej płci żeńskiej rzecz jasna :yeah:

oki to do dzieła:

"Selen - poprawia nastrój i zmniejsza nieco uczucie niepokoju. Skutki działania tego pierwiastka są bardziej zauważalne u osób, które miały obniżony poziom selenu, wynikający z ich dotychczasowej diety. Kwas foliowy - we krwi ludzi cierpiących na depresje stwierdza się zwykle niższą zawartość tego pierwiastka. Oddzielnie dobrze jest zażywać wit. B6 i B3 (Niacyna, kwas nikotynowy) po 100 mg dziennie. Te dwie witaminy są bardzo ważne, ponieważ (wraz z magnezem) biorą udział w wytwarzaniu w mózgu neurotransmitera serotoniny. Tryptofan (aminokwas) - niezwykle ważny w produkcji serotoniny. Pokarmy roślinne bogate w ten aminokwas to: banany, suszone daktyle, orzeszki ziemne oraz rośliny strączkowe (soja, fasola, soczewica), ryz brązowy. Wapn - u osób cierpiących z powodu depresji często występuje jego niedobór. B12 - depresja powoduje zwiększone zapotrzebowanie na te witaminę. Dodatkowo: kompleks wolnych aminokwasów (niezbędne dla właściwego funkcjonowania mózgu), wit. z gr. B, wit. B 12, wit. C, spirulina lub kelp, wit. E, lit, mangan."
Nerwica lękowa pod postacią somatyczną, bóle psychogenne

przez Raffuss 31 lip 2011, 12:28
snake29 napisał(a): witaminy z grupy B (szczególnie B6, która w jakimś stopniu pozwala zatrzymać magnez w organizmie na dłużej)

Sprostowanie: nie zatrzymuje, tylko pomaga wchłaniać magnez.. stąd obecność b6 w prawie każdym preparacie magnezowym.. :)

Gdzieś już pisałem ale chyba nie tutaj. Mi polecono magnesol (przez zaufaną lekarkę), wchłania się lepiej od tych wszystkich pluszy, zdrowitów itp.. Sprawdzone empirycznie.. :)
Codzienna walka o lepsze jutro nerwoblog.pl

Psychiczne konsekwencje nadmiaru magnezu.

przez rdzaa 05 wrz 2011, 00:34
dżizas ale fajnie, myślicie że nada się na trening przed wenflą ?

Psychiczne konsekwencje nadmiaru magnezu.

przez siódmy 06 wrz 2011, 19:30
Ludziska witaminy i minerały w tabletkach są ciężko przyswajalne,suplementy diety rozregulowaują organizm tylko natura!
Ostatnio edytowano 06 wrz 2011, 20:01 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść Twojego postu
Gdy człowiek jest na tyle stary żeby wszystko zrozumieć-umiera.

Sortuj wg