Wizyta u psychologa / psychiatry

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Wizyta u psychologa / psychiatry

przez Angie89 09 mar 2006, 00:06
Chcialabym uzyskac pewną odpowiedz, co do tego
czy mogę iść na wizyte do psychologa bądź psychiatry, nie mając 18 lat,bez wiedzy rodziców?
Spotkalam sie ze zdaniam,ze mogę.....ale i tez ,ze jezeli nie mam 18 lat,lekarz bedzie musial poinformowac o leczeniu czy wizycie ?
Nie wiem komu wierzyc,a potrzebuje tej odpowiedzi......

przez bibi 09 mar 2006, 00:09
na ten temat najwięcej chyba wie Poetka i Elfik i Drań oczywiście ( i może szefuńcio)
z tego co pamiętam to trzeba było iść z rodzicem na pierwsze spotkanie. a potem juz sama mogła chodzić...
ale moge się mylić.....(co do nicków)
Ostatnio edytowano 09 mar 2006, 00:16 przez bibi, łącznie edytowano 1 raz
dobrze jest, dobrze jest, dobrze jest , DOBRZE JEST!
Nikt nie jest bezużyteczny na świecie, jeśli pomaga w trudnościach komukolwiek innemu.

przez drań 09 mar 2006, 00:13
W moim przypaku musiałem chodzić z rodzicem.
I chyba wszędzie tak jest.
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez reirei 09 mar 2006, 16:41
Ja też pierwszy raz byłem z rodzicem, potem można chodzić samemu
Kto jest człowiekiem w tym samotnym świecie?

przez snaefridur 12 mar 2006, 23:21
Niestety z rodzicem ;/.Tak było przynajmniej w moim przypadku.
snaefridur

1 wizyta u psychiatry....

przez Ja 01 wrz 2006, 10:57
Witam wszystkich bardzo serdecznie!!!
Mam dużą prośbę, proszę o informację jak wygląda I wizyta u psychiatry? O co najczęściej pyta itd. Od dłuższego czasu mam ciągle natrętne myśli, nie jestem w stanie momentami już z nimi walczyć, chciałabym skorzystać z porad lekarza i w związku z tym proszę o informacje jak wygląda taka wizyta.
Z góry wielkie dzięki!!!
Pozdrawiam Wszystkich!!! :!:
Ja

przez KasiaS 01 wrz 2006, 11:19
to jakie pytania zada to zalezy od samego lekarza. w swoim życiu bylam u kilku psychiatrow i kazdy inne pytania zadalal, o inna strefe zycia pytal ale mialo to okreslic jaka jestem. Niestety zawsze wynik byl podobny.
Jednak jak sobie przypominam zaczynaja od pytania co mnie sklonilo ze przyszlam do nich, ale tak ma kazdy lekarz.
Dodam ze zawsze mialam tylko I wizyte na druga nigdy juz nie doszłam.

lekarz jak lekarz

przez Szczęściara 01 wrz 2006, 19:03
Lekarz jak lekarz musi zrobić rozpoznanie. W psychiatrii nie zawsze widac na oko :) co jest więc wazna jest rozmowa.

Możesz się spodziewać pytań w stylu co Pania do mnie sprowadza, w czym moge pomóc, co się dzieje, co spowodowało że Pani to jest, dlaczego Pani zdecydowała sie przyjść, co Pani dokucza itd itp
a potem jakoś pójdzie :)

Generalnie lekarz jak lekarz :P

Nie ma sie czego bać!
Szczęściara

i wizyta u psychiatry

przez n-monika 04 wrz 2006, 20:40
bylam juz u trzech.pierwszy całkowicie mnie olal.powiedzial ze kiedys mi przejdzie i przepisal leki.drogi potraktowal mnie powaznie wysłuchal a potem powiedzial co o tym mysli.a trzeci sluchal co do niego mowie i kapletnie tego nie rozumial.poprostu nie interesowalo go to wszystko. i za kazdym razem najpierw spisywali moje dane a potem pytali co sie dzieje.wiec sie nie denerwuj poprostu Bedziesz musiala opowiedziec o swoich natretnych myslach.trzymam kciuki abys trafila na dobrego lekarza.pozdrawiam

przez Mattiass 04 wrz 2006, 21:06
Mam pytasnie: a ile kosztuje wizyta u psychologa lub psychiatry?

przez KasiaS 04 wrz 2006, 21:14
ja zaplacilam za pierwsza wizyte 50 zł u psychiatry (normalnie kosztuje 70 zł ale mam powazne klopoty finansowe wiec mi mniej policzył) kolejne wizyty 50 zł

przez n-monika 04 wrz 2006, 22:13
ja placilam 50zl.moze jesli Cie nie stac to moze sprobuj pierwszy raz isc prywatnie a potem Zapytaj czy Moglabys kozystac z uslug tego lekaza ale na kase chorych bo obecnie nie srtac Cie na prywatne wizyty.wiem ze mozna tak robic.bo np.ten sam lekarz przyjmuje i na kase i prywatnie.tylko jest jedno ale.moze byc tak ze na kase chorych bedzie brutalnie mowiac Cie zlewac.

moj lekarz

przez Szczęściara 04 wrz 2006, 23:15
Czytam Wasze wypowiedzi o lekarzach i kompletnie sie nie zgadzam z tym ze nie ma dobrych psychiatrow i ze nie ma co sie spodziewać ze bedzie miło.

U mnie jest I MIŁO I KOMPETENTNIE !!!!!

Moj lekarz jest wspaniały, znalazl czas i na rozmowe, i na odpowiedz na moje pytania, i na omówienie mojej sytuacji, omówienie leków.....itd

Jesli lekarz Was olewa to albo nalezy go zapytać czy tak jest i poprosic o zmiane podejścia albo - zmienic lekarza !!!! Podstawa leczenia to moim zdaniem relacja miedzy lekarzem a pacjentem. ja wiem ze lekarz tez czlowiek ale tu chodzi o nasze , moje zdrowie.

Ja nie od razu trafilam na ^swojego^ lekarza, bylam wczesniej u dwoch i dokladnie mialam wrazenie ze nie dosc ze mnie olewaja to jeszcze bagatelizuja moje problemy i to co do nich mowie.
teraz jestem pod opieka mojego lekarza, w zasadzie wizyty teraz to juz zwykla rozmowa ktora tez duzo daje.
Czuje sie coraz lepiej i mam nadzieje ze rok - dwa i powoli zaczne odstawiac leki !

wiem jedno - warto szukac porozumienia z lekarzem i takiego lekarza ktory chce nas zrozumiec :)
Szczęściara

Sortuj wg