Psychologiczny Savoir-vivre czyli Sawuar wiwr

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez <*)))>< 13 paź 2015, 20:25
Jeśli psycholog zaprasza by zająć swoje miejsce i usiąść, jednocześnie ona nie siada tylko stoi przy swoim krześle i czeka na mnie jaki ja ruch wykonam, to mam usiąść, czy czekać aż ona pierwsza usiądzie.?

przez my_name 13 paź 2015, 20:50
Ja za pierwszym razem sobie usiadłam na fotelu terapeuty, bo wyglądał na wygodniejszy:) Po jakimś czasie dopiero mi to uświadomił, ale już na nim zostałam. A niby z dobrego domu pochodzę... Sorki że trochę nie na temat, ale możesz się pocieszyć, że na gorzej wychowanego na pewno nie wyszedłeś.

przez *_* 13 paź 2015, 21:26
my_name napisał(a):Ja za pierwszym razem sobie usiadłam na fotelu terapeuty, bo wyglądał na wygodniejszy:) Po jakimś czasie dopiero mi to uświadomił, ale już na nim zostałam. A niby z dobrego domu pochodzę...

:D

Ja kiedyś weszłam nie przez te drzwi co należy (czyli dla pacjentów), tylko skróciłam sobie trase przechodząc przez rejestracje weszłam wejściem dla personelu, psychologów. Psycholog gdy to zauważyła to twardym stwierdzeniem przywołała mnie do porządku sugerując wejście poprawnym wejściem. Czyli musiałam się wrócić i wejść jeszcze raz. :-) Nauczka!
*_*
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ego 16 paź 2015, 11:36
A mnie ciekawi, jak to jest z zachowaniem wobec t. poza gabinetem? Powiedzmy, że ktoś jest na Ty ze swoim psychologiem, to czy poza sesjami też są na Ty? Czy może poza sesjami, w razie przypadkowego spotkania T, gdzieś np. na mieście, w prywatnej sytuacji, to w ogóle należy traktować t. jak kogoś obcego i udawać, że się go nie zna, czy po prostu udawać, że się go nie widzi? a co jak t. zostałby sąsiadem pacjenta, bo np kupił mieszkanie obok, to co wtedy? koniec terapii , bliżej na terapię, czy zmiana mieszkania przez pacjenta? albo jeszcze gorzej czyjś t. zostaje członkiem jego rodziny....wyobrażam sobie jeszcze np. taką sytuację: ktoś chodził do jakiegoś t. a potem idzie na studia i tam spotyka tego t. jako swojego wykładowcę, u którego musi zdawać egzaminy..masakra jakaś :mrgreen:
ego

Psychologiczny Savoir-vivre czyli jak się zachować

przez <*)))>< 29 paź 2015, 19:47
.

przez my_name 29 paź 2015, 19:53
Jak mówi żebyś siadał to siadaj. Nie słyszałam o czymś takim jak psychologiczny savoir-vivre. U psychologa najlepiej się zachowywać naturalnie.

przez <*)))>< 29 paź 2015, 20:00
Ale ona nadal stoi to jak mam siadac, skoro ona stoi.? Siądę a ona siądzie druga.? No bez sensu.
Ostatnio edytowano 29 paź 2015, 20:03 przez <*)))><, łącznie edytowano 1 raz

przez <*)))>< 29 paź 2015, 20:03
Albo czasami nie siada i nie zaprasza tylko podchodzimy do swoich miejsc i co... Ona stoi, ja stoję, ona patrzy co ja wykonam, ja na nią. I co wtedy.

przez my_name 29 paź 2015, 20:06
Może jej powiedz, że masz wątpliwości, jak powinieneś się zachować.

przez ekspert_abcZdrowie 29 paź 2015, 20:13
Witam serdecznie!

<*)))><, chyba niepotrzebnie dopatrujesz się "drugiego dna" w poleceniach psychologa/terapeuty. Skoro psycholog poprosiła Cię o to, byś zajął/zajęła jej miejsce, to po prostu usiądź na jej miejscu. Jeśli sama nie siądzie na krześle przeznaczonym dla pacjenta i będzie nad Tobą stała, zapytaj grzecznie: "Czy Pani nie usiądzie?". Zobaczysz, co Ci odpowie. Bądź spontaniczny(-a). Pozdrawiam!
Psycholog

przez <*)))>< 29 paź 2015, 20:22
ekspert_abcZdrowie napisał(a):Witam serdecznie!

<*)))><, chyba niepotrzebnie dopatrujesz się "drugiego dna" w poleceniach psychologa/terapeuty. Skoro psycholog poprosiła Cię o to, byś zajął/zajęła jej miejsce, to po prostu usiądź na jej miejscu. Jeśli sama nie siądzie na krześle przeznaczonym dla pacjenta i będzie nad Tobą stała, zapytaj grzecznie: "Czy Pani nie usiądzie?". Zobaczysz, co Ci odpowie. Bądź spontaniczny(-a). Pozdrawiam!

To jeszcze tu jest drugie dno... Jak psycholog może zaproponować by pacjent siadł na miejscu psychologa.?

przez klex 29 paź 2015, 20:24
A można w czasie terapii rozmawiać przez telefon bo mi kiedyś zadzwonił i odebrałem a potem czułem siem niekomfortowo aż zgubiłem wątek :roll:
12513238

przez <*)))>< 29 paź 2015, 21:02
ekspert_abcZdrowie, Czyli poprostu trzeba byc spontanicznym.

przez kotek em 29 paź 2015, 23:20
*_*, tej psycholog chyba przydałaby się terapia :shock:. Przypomniałam sobie szkołę podstawową: wejście dla nauczycieli i drugie, dla uczniów :roll:.
Obrazek

Sortuj wg