Książki

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Re: Książki

przez joanna5 24 lut 2010, 03:42
polecam ksiazke B.Rosiek-Bylam schizofreniczka,jest ona wprawdzie napisana dla przyszlych terapeutow,ale jezeli chcecie poznac tajemnice tej choroby-polecam

przez eovo 01 mar 2010, 10:42
Filozofia Kaizen. Jak mały krok może zmienić

bardzo dobra

przez Prometeus 01 mar 2010, 16:57
eovo napisał(a):Filozofia Kaizen. Jak mały krok może zmienić

bardzo dobra

Świetna! potwierdzam, jedna z lepszych. Niedroga, treściwa, łatwa w przyswojeniu, niezwykle skuteczna. Cud miód i orzeszki :)
To BE YOURSELF is all that you can do

Czat naszej grupy medytacyjnej:
http://www.flash-chat.pl/chat.php?chatID=GrupaMedytacyjna

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

"Uratuj mnie" Rachel Reiland

przez cinnamon_inspiration 04 mar 2010, 20:08
Witajcie,
Chciałam zaproponować wam, a szczególnie tym z borderline, lekturę książki "Uratuj mnie. Opowieść o złym życiu i dobrym psychoterapeucie" autorstwa Rachel Reiland. Świetna pozycja, podaję link do opisu:

http://merlin.pl/Uratuj-mnie-Opowiesc-o ... 58590.html

pozdrawiam
Cinnamon

przez nervka 15 mar 2010, 13:43
mjp napisał(a):Trafiłem w empiku na książkę autorstwa Borwina Bandelowa pt. "5 prostych sposobów radzenia sobie z lękiem". Przeglądałem ją i spodobała mi się na tyle, że rozważam kupno.

Czy może ktoś miał do czynienia z tą książką i może się podzielić swoimi wrażeniami? Jeśli tak, to bardzo proszę o to :)

pozdrawiam

KONIECZNIE ja kup! TO powinna być BIBLIA kazdego cierpiacego na lęki! Nareszcie ktos odwazyl sie napisac ksiazke prawdziwą- ze ani homeopatia ,ani hipnoza ani nawet terapia analityczna nie dzialaja na wszelkie nerwice- Podstawa jest lek z grupy ssri plus terapia behawioralno-poznawcza. Zachęcam WAS do przeczytania tego-Zmagam sie ze swoją paniką-od 10 lat,ale nie czytalam lepszej autentycznej ksiazki-nie naciagajacej i nie kazacej oddychac 20 razy dziennie relaksujaco podczas gdy czlowiek siedzi spanikowany np z walacym sercem.

przez takajakaś18 17 mar 2010, 00:34
ja polecam:Potęga podswiadomosci ( Murphy chyba napisał)
takajakaś18

przez Gringo 18 mar 2010, 16:41
A ja Murphy'ego kolejny raz nie polecam, bo na dłuższą metę to wcale nie pomaga, tylko szkodzi, afirmacje i myślenie pozytywne jest szkodliwe, daje tylko pozorną poprawę.
Gringo

przez Vitalia 19 mar 2010, 13:17
Popieram Gringo :)

przez nervka 19 mar 2010, 17:19
Popieram również.Cała książka 'klepała'o tym że wystarczy mysleć pozytywnie,a wszystko się ułoży. :evil:

przez eovo 07 kwi 2010, 20:22
Psychologia kwantowa - Robert Anton Wilson

http://sklep.tarotnet.pl/product_info.p ... s_id=37174

przez Majster 07 kwi 2010, 20:53
Nie wiem, nie czytalem. W ogole poza "W co grają ludzie" to malo czytalem. Mysle, ze cos do powiedzenia to moze miec ktos z deprechą/nerwica w "rodowodzie" i jakąś przećwiczoną formą wyjscia z nich. Natomiast gadka o "pozytywnym mysleniu" to wg mnie chowanie glowy w piasek i pochwala ignorancji.
A o tych "Alicjach" nie wiecie nic? Szukam i szukam, wciąż bez skutku :( Nawet w sieci nie ma tego, czego szukam :(
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez soulfly89 09 kwi 2010, 23:32
Majster, może już wszystko co wyszło u nas w Polsce oficjalnie czytałeś? :)
Jestem ciekawa czy widziałeś film, bo jakoś niedawno go grali. To nie jest nowe tłumaczenie, ale na pewno jakaś nowa interpretacja.

przez maiev 12 kwi 2010, 09:59
Gringo napisał(a):A ja Murphy'ego kolejny raz nie polecam, bo na dłuższą metę to wcale nie pomaga, tylko szkodzi, afirmacje i myślenie pozytywne jest szkodliwe, daje tylko pozorną poprawę.

A ja mimo wszystko napiszę, że jednak warto przeczytać. To jedna z wielu książek które pomogły mi przetrwać ciężki rok bez prochów - może dlatego mam sentyment. Mnie pozytywne myślenie nie zaszkodziło, cóż...bardzo mi pomogło. Książka troszkę dla mnie wnerwiająca ze względu na częste pisanie o Bogu...ale mało to szkodliwe. Do takich książek podchodzę tak, że mam swój rozum i wiem co dla mnie dobre...więc nie muszę wierzyć bezgranicznie we wszystko co tam napisano i stosować wszelkich rad. W każdym razie mnie nie szkodzi pozytywne myślenie (afirmacje też nie) - bardziej mi szkodzi jak o nim zapominam. I może pozytywne myślenie nie rozwiąże wszelkich kłopotów ale dużo łatwiej żyć z takim podejściem, ma się inne spojrzenie na ludzi i na świat ogólnie i łatwiej sobie radzić.
Zastosowałam to piszę....wybaczcie chaotyczność wypowiedzi..ale inaczej nie umiem :)
Pozdrawiam!
Btw. Jeśli chodzi o książki to mnie z gigantycznego dołka wywlekła kiedyś ta: Susan Jeffers “Nie bój się bać .
"I need a new version of me..."

przez KMN 21 kwi 2010, 03:00
Dr Richard Bandler, Owen Fitzpatrick - Wolność jest wszystkim a miłość to cała reszta.Facet, który wymyslił sposoby na wyleczenie fobii w 10 minut, leczył schizofreników, gdy lekarze dawno pogodzili sie z porazka, pokazuje genialne przekonania odnośnie tego jak można żyć lepiej. Sciaga odpowiedzialność z tego ze ktos cos ma i pokazuje jak ktoś cos tworzy. Zauwazyłem, że wiele osob tutaj na forum pisze o tym, że nie mozna myslec pozytywnie bo to oszustwo i negatywne myśli wracaja. Sadzisz, że pozytywne myśli tworzysz Ty, a te drugie same przychodza? Hehe nawet nie pukajac do Twych drzwi.... Ta ksiazka pokazuje jak przejąć kontrole nad swoim życiem by było tak jak Ty chcesz i jak sterować własną łajba zwana życiem.
http://www.youtube.com/watch?v=s941m7CK ... re=related

Katie Byron - Kochaj co masz.4 pytania, ktore zmienia Twoje zycie. Chyba najprostsza autoterapia świata - The Work, wymyslona przez kobiete, ktora wpadła na owe pytania bedac w szpitalu psych cierpiac na depresje. Sciaga wszystko co zasmieca głowe. Pokazuje jak skasowac kazde przekonanie bez wzgledu na to co gdzie kiedy jak. Jesli myslisz ze Twoje zycie byłoby lepsze gdyby nie jakies wydarzenie w przeszłosci polecam poczytac tę pozycje... link do źrodła:
http://www.thework.com/thework.asp

Frank Farrelly - Terapia prowokatywna. Zart, dowcip, błazenada. Jedna z najzabawniejszych książek jakie czytałem. O niekonwencjonalnym podejsciu faceta, ktory miał dosc tego, ze pacjenci lubili "dymac system" i nosili plakietki z napisem "jestem jak porcelana. obchodzic sie ostroznie. grozi potłuczeniem". Mała probka:
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obc ... 93037.html
KMN

Sortuj wg