Depresja egzystencjalna - jak sobie z nia radzic?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Paweł1979 07 wrz 2016, 11:00
ego napisał(a):
Paweł1979 napisał(a):Polecam pojechac do kilku krajow Europy Zachodniej, zeby zrozumiec, na czym polega mentalnosc spoleczenstwa obywatelskiego, gdzie Twoj sasiad robiac cos, mysli o Tobie. W Polsce to tradycja zupelnie nieznana.
Jak to nie znana? a o kim myśli Kowalski jak kupuje najnowszą insignię jak nie o sąsiedzie, co ma tylko 10 letnią astrę? :lol:

Paweł1979 napisał(a):Jak zyc w takim kraju? Odpowiedz jest prosta-nie da sie, jesli chce sie miec cos wiecej ponad odgornie ustalona poprzeczke, ktora znajduje sie na poziomie plebsu.
Sorry Paweł, ale ktoś czuje się ograniczony przez wysokość jakiejś poprzeczki, to raczej nie ma mowy o tym, żeby wyżej skoczył, niezależnie od stadionu na jakim stratuje i nawet jakby był samym Kozakiewiczem :bezradny:

Tlumu glupcow nie przeskoczysz. Zdepcza cie.

przez ego 07 wrz 2016, 11:20
Paweł1979 napisał(a):Tlumu glupcow nie przeskoczysz. Zdepcza cie.
To go omiń.
ego

przez Stracona100 07 wrz 2016, 11:27
Świat się zmienia, ewoluuje czy tego chcemy, czy nie. Jednostka ma na to niewielki wpływ i dlatego pozostaje jej tylko przyjąć świat jakim jest i znaleźć w nim miejsce dla siebie. I wcale nie oznacza to "dopasowania się" czy też "pędzenia ze stadem". Oczywiście tak jest najłatwiej i najbezpieczniej, ale można wybrać inną drogę, jeśli tylko ma się na to wystarczającą ilość siły. Najważniejsze jest to, że dzisiejszy świat daje wolność wyboru własnej drogi. Jeśli zamiast "betonowej autostrady" wybierze się "wyboistą ścieżkę" z pewnością będzie trudniej, ale na pewno ciekawiej.
Jeśli jednak człowiek jest słaby, to musi liczyć się z tym, że na tych "wybojach" się wypier..li.
"Im mniej człowiek wie, tym łat­wiej mu żyć. Wie­dza da­je mu wol­ność, ale unieszczęśliwia."
"Le­piej jest um­rzeć, kiedy człowiek chce żyć, niż umierać wte­dy, kiedy człowiek chce już tyl­ko umrzeć."

- E.M.Remarque

zabija mnie DEPRESJA ENDOGENNA

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Paweł1979 07 wrz 2016, 11:34
Stracona100 napisał(a):Świat się zmienia, ewoluuje czy tego chcemy, czy nie. Jednostka ma na to niewielki wpływ i dlatego pozostaje jej tylko przyjąć świat jakim jest i znaleźć w nim miejsce dla siebie. I wcale nie oznacza to "dopasowania się" czy też "pędzenia ze stadem". Oczywiście tak jest najłatwiej i najbezpieczniej, ale można wybrać inną drogę, jeśli tylko ma się na to wystarczającą ilość siły. Najważniejsze jest to, że dzisiejszy świat daje wolność wyboru własnej drogi. Jeśli zamiast "betonowej autostrady" wybierze się "wyboistą ścieżkę" z pewnością będzie trudniej, ale na pewno ciekawiej.
Jeśli jednak człowiek jest słaby, to musi liczyć się z tym, że na tych "wybojach" się wypier..li.

Szczegolnie wtedy, gdy owa slabosc oznacza nie mniej nie wiecej tylko brak rozwiazan. A mnie wlasnie dzisiejszy swiat tak sie jawi - bezmyslna, technologiczna cywulizacja niefoerujaca kompletnie niczego wartosciowego.

przez Stracona100 07 wrz 2016, 11:45
Paweł1979 napisał(a): Szczegolnie wtedy, gdy owa slabosc oznacza nie mniej nie wiecej tylko brak rozwiazan. A mnie wlasnie dzisiejszy swiat tak sie jawi - bezmyslna, technologiczna cywulizacja niefoerujaca kompletnie niczego wartosciowego.

To może spróbuj się wyrwać z tej "cywilizacji" i zamieszkaj w szałasie w Bieszczadach albo na innym "końcu świata".
"Im mniej człowiek wie, tym łat­wiej mu żyć. Wie­dza da­je mu wol­ność, ale unieszczęśliwia."
"Le­piej jest um­rzeć, kiedy człowiek chce żyć, niż umierać wte­dy, kiedy człowiek chce już tyl­ko umrzeć."

- E.M.Remarque

przez Paweł1979 07 wrz 2016, 11:47
Stracona100 napisał(a):
Paweł1979 napisał(a): Szczegolnie wtedy, gdy owa slabosc oznacza nie mniej nie wiecej tylko brak rozwiazan. A mnie wlasnie dzisiejszy swiat tak sie jawi - bezmyslna, technologiczna cywulizacja niefoerujaca kompletnie niczego wartosciowego.

To może spróbuj się wyrwać z tej "cywilizacji" i zamieszkaj w szałasie w Bieszczadach albo na innym "końcu świata".

A moze Wy sprobojscie wyjechac do USa lub na Zachod, skoro podoba Wam sie taki styl zycia? Dlaczego to ja mam wynosic sie z wlasnego domu? Bo jestem w mniejszosci?

przez Stracona100 07 wrz 2016, 11:57
Paweł1979 napisał(a): A moze Wy sprobojscie wyjechac do USa lub na Zachod, skoro podoba Wam sie taki styl zycia? Dlaczego to ja mam wynosic sie z wlasnego domu? Bo jestem w mniejszosci?

Dlatego, że to TOBIE się tutaj nie podoba.

- E.M.Remarque

przez Paweł1979 07 wrz 2016, 13:12
Stracona100 napisał(a):
Paweł1979 napisał(a): A moze Wy sprobojscie wyjechac do USa lub na Zachod, skoro podoba Wam sie taki styl zycia? Dlaczego to ja mam wynosic sie z wlasnego domu? Bo jestem w mniejszosci?

Dlatego, że to TOBIE się tutaj nie podoba.

No, i teraz widac jak na dloni jakie jest polskie spoleczenstw-kto wody nie chleje, gowna nie oglada, jest poza. Wspoczuje mentalnosci.

przez depresja24h 07 wrz 2016, 13:21
Narzekasz na tą technologię, a sam z niej korzystasz. To sobie odetnij internet, pisz telegramy albo listy jak to było za czasów PRL-u. A dzięki niej możesz prowadzić tu dyskusję zupełnie anonimowo. Mogłoby się okazać, że sam nie potrafisz bez niej żyć.

przez Stracona100 07 wrz 2016, 13:26
Paweł1979 napisał(a):No, i teraz widac jak na dloni jakie jest polskie spoleczenstw-kto wody nie chleje, gowna nie oglada, jest poza. Wspoczuje mentalnosci.

Znam osobiście wiele osób, które nie robią rzeczy, które wymieniłeś i jakoś nie są "poza".
Obudowałeś się schematami i stereotypami i nie potrafisz się z nich wyrwać. Nic do Ciebie przez ten "mur" nie dociera. Nie rozumiesz, że świat jest jaki jest a maluczka jednostka po to została wyposażona w mózg, by umieć się na nim znaleźć. Ma na to określony "tu i teraz" czas i wiele możliwości i sposobów, ale jeśli mimo to nadal nie potrafi - ginie. Takie jest prawo natury.

- E.M.Remarque

przez Paweł1979 07 wrz 2016, 13:35
Stracona100 napisał(a):
Paweł1979 napisał(a):No, i teraz widac jak na dloni jakie jest polskie spoleczenstw-kto wody nie chleje, gowna nie oglada, jest poza. Wspoczuje mentalnosci.

Znam osobiście wiele osób, które nie robią rzeczy, które wymieniłeś i jakoś nie są "poza".
Obudowałeś się schematami i stereotypami i nie potrafisz się z nich wyrwać. Nic do Ciebie przez ten "mur" nie dociera. Nie rozumiesz, że świat jest jaki jest a maluczka jednostka po to została wyposażona w mózg, by umieć się na nim znaleźć. Ma na to określony "tu i teraz" czas i wiele możliwości i sposobów, ale jeśli mimo to nadal nie potrafi - ginie. Takie jest prawo natury.

No to jeszcze raz powtarzam - pojedz na Zachod, bo choc oferuje on ogromnie duzo syfu, ludzie tam przez kilkanascie pokolen wyrobili sobie mentalnosc zgola inna od polskiej, ktora swoje zrodlo ma w zsciankowosci i typowo wschodnim paradygmacie spolecznym, gdzie jednostka niznaczy nic a gora moze wszystko. Rzeczywiscie, w takim srodowisku owa malucka jednostka nie znaczy nic, dlatego tez odpowiedzialas sobie na pytanie, czemu u nas tepi sie wynalazcow i indywidualistow-bo nikt ich tu nie potrzebuje. I dlatego Polak klepie biede a na swiecie jest postrzegany jako kuriozum minionej epoki historycznej, ktora trwa jeszcze w panstwach muzulmanskich czy w Rosji.

przez Wołodi 07 wrz 2016, 13:44
Oj Pawełek ;) Według mnie to ty zwyczajnie jesteś bufon i utajony narcyz. Poważni ludzie którzy coś osiągnęli w życiu śmieją się z politowaniem nad takimi rozkminiaczami pozbawionymi złudzeń jak ty. Zblazowany chłoptaś z Ciebie a nie żaden doświadczony przez los. Werter zakichany kurka wodna..
zbanowany

przez Stracona100 07 wrz 2016, 13:54
Paweł1979, po co mam tam jechać? Żyję tu i teraz i choć jest mi ciężko, szukam TU miejsca dla siebie. Wiele rzeczy mi się nie podoba, ale skoro nie mam na nie wpływu nie będę "walczyła z wiatrakami" ani irytowała się tym, że jest jak jest. Staram się unikać rzeczy/sytuacji/informacji które mnie irytują a skupić się na tym, co mi się podoba. Mało jest tego - to prawda, ale coś tam się da uskubać. Nie ma sensu rozpamiętywać przeszłości ani tej "niewygodnej" rzeczywistości, bo życie nieuchronnie mija. Lepiej skupić się na tym, co z tego całego "góvna" można wybrać dla siebie.
Trzeba przyjąć istniejącą sytuację (olać ją) i zająć się sobą. Jeśli tego nie zrobisz... (moim zdaniem) zginiesz.

- E.M.Remarque

przez Paweł1979 07 wrz 2016, 13:59
Wołodi napisał(a):Oj Pawełek ;) Według mnie to ty zwyczajnie jesteś bufon i utajony narcyz. Poważni ludzie którzy coś osiągnęli w życiu śmieją się z politowaniem nad takimi rozkminiaczami pozbawionymi złudzeń jak ty. Zblazowany chłoptaś z Ciebie a nie żaden doświadczony przez los. Werter zakichany kurka wodna..

Tez moglbym napisac, ze wedlug mnie Ty jestes taki a nie inny ale czy w ogole wniesie to cos do dyskusji?

Wiesz, jest takie powiedzenie, ze jak czlowiek spotyka idiote i zaczyna z nim dyskutowac, to ktos z boku moze ich ze soba pomylic.

Zalapales aluzje czy trzeba kilku z Was kupic spadochron?

Sortuj wg