Witam

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Witam

przez Kontrast 29 lip 2016, 10:34
biedroneczka13, Rozumiem. Długo pilas? Myslisz, ze to zmiany w chemii mozgu czy masz jakis bagaz ktorego sie boisz w podświadomości? Ogolnie to trzeba zwiekszyc serotonine bo ona sie zmienia w melatoninę ale to za pewnie wiesz.
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

Witam

przez biedroneczka13 29 lip 2016, 12:03
Kontrast:serotonina nic nie pomaga a kiedys tylko to zazywalam zeby wyjsc z depresji wiec jestem mega zmartwiona.

Witam

przez Kontrast 29 lip 2016, 13:14
Jak mialas problem z alkoholem to moze byc nie tylko serotonina. Stres towarzyszący abstynencji może wynikać z adaptacji układu kortykoliberyny (CRF) Cały układ nagrody, gaba, dopamina, opio moze tu nalezy szukac. Bralas jakies leki na dopaminie? Baklofen? Byłaś na terapii?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Witam

przez biedroneczka13 29 lip 2016, 14:39
Kontrast: Nie bralam zadnych lekow tego typu, terapie skonczylam a potem grupy wsparcia, nie pije 5 lat a od jakis 2 lat mi sie tak sen pogorszyl no i ta depresja z ktorej nie moge wyjsc.Najgorsze ze zadne leki rady nie daja :Seronil, Elicea a teraz Egzysta i nic.

Witam

przez Kontrast 29 lip 2016, 15:04
Depresja u osob uzależnionych ma troche inne podłoże, wynika z zaburzonej (trwało lub czasowo) chemii mózgu lub tkwiących w tej osobie toksycznych/starych schematów myślowych co zaburzona chemia mozgu możne wzmacniać (slady pamięci)

Witam

przez Kalebx3 29 lip 2016, 20:27
Najgorsze ze zadne leki rady nie daja :Seronil, Elicea a teraz Egzysta i nic.

Biedroneczko , jak przerobisz dogłębnie nie trzy , a trzydzieści leków i napiszesz ,że " żadne " z nich nie daje rady z Twoją chorobą wtedy Ci być może uwierzę . Nie sądzę by odstawienie picia alko 5 lat temu mogłby byc przyczyna Twoich obecnych problemów psychicznych . Sam jestem niepijącym alkoholikiem wiem ,że po około góra 24 miesiącach abstynencji chemia mózgu wraca do zera.
Szukaj raczej gdzie indziej ,,, i szukaj takiego leku , który jeśli nie uzdrowienie to przynajmniej prawdziwą ( zdrową ) ulge Ci przyniesie :papa:
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Witam

przez Kontrast 29 lip 2016, 20:52
Kalebx3, To tak nie dziala. Neurogeneza sama sie nie zrobi, za schematami ida konkretne dzialania chemiczne. Mozna tego nawet nie identyfikowac z alkoholem bo chec wypicia moze byc mniejsza/znikowam/wcale ale schemat pozostal a ten schemat w przypadku nalogowaca to nie tylko cykl myslowy ale zmiany odbywajace sie na poziomie chemii mózgu.

Witam

przez biedroneczka13 30 lip 2016, 10:39
Kalebx3;Kur....30lekow to pol zycia,Najgorsza jest swiadomosc ze czas leci a czlowiek jest zamkniety w jakiejs kuli.

Sortuj wg