Wstawanie przed czasem z atakiem lęków

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez maciekpoznan 27 lip 2013, 07:10
Cześć kochani.
Szukałem takiego tematu, jednak nie mogłem znaleźć, jeżeli powielę, to z góry przepraszam.
Chciałem podpytać Was o dręczący mnie problem. Wstaję codziennie przed czasem, ok. 4, 5 rano i mam od razu ataki lęków, paniki. Tak jest co rano. Do tego dochodzi biegunka. Ten stan w ciągu dnia łagodnieje najczęściej, ale kolejnego ranka jest znów to samo. Jest to dość uciążliwe ( tak, jak i całe to chorubsko:( )..

Od razu napiszę jakie leki biorę:
Od jakiś 2,5 tygodnia Fluoksetyna 20mg
Doraźnie Zomiren 1,5 tabletki, jedna na noc i pół rano. Zomiren 0,25mg

Jak sądzicie, ten stan minie wraz z działaniem leku?

Z góry dziękuję za wypowiedzi. Życzę Wszystkim i sobie wytrwałości i jak najmniej ciężkich chwil.

przez carlosbueno 27 lip 2013, 07:21
maciekpoznan, Takie ranne przedwczesne stawanie to jeden z objawów depresji, ja tak miałem przez wiele miesięcy że wstawałem o 3-4 rano i też miałem może nie stricte lęki ale fatalny humor, myśli samobójcze, obawę przed tym co mnie spotka w pracy, ale wraz z upływem czasu mi się sytuacja poprawiała i wieczorem czułem się już o.k. Później nawet jak zacząłem brac leki i przestałem pracować to nadal b. wcześnie wstawałem i psychiatra mi lek nasenny przypisał i ostatecznie jakoś mi to minęło, choć czasem sporadycznie też szybko się wybudzam.
Największy Forumowy Maruda

przez maciekpoznan 27 lip 2013, 07:25
Dzięki za odpowiedź carlosbueno. Czyli udało Ci się pokonać tą przypadłość . Generalnie mam lek nasenny ( zomiren) , ale jak narazie jeszcze nie pomaga na to wstawanie, chociaż to wstawanie poranne i lęki czy właśnie taki niepokój, biegunka , mdłości i rozmyslanie i czarne myśli ( tak jak napisałeś) jest bardzo uciążliwe.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Saraid 27 lip 2013, 08:12
maciekpoznan, uważam że z czasem leki Ci pomogą i Twoje dolegliwości ustąpią polecam też psychoterapie.
Saraid

przez maciekpoznan 27 lip 2013, 08:19
Dzięki Saraid. Właśnie problemem jest to, że mieszkam w małej miejsowości i dodatkowo pracuję w delegacji. Cięzko będzie tutaj znaleźć dobrą psychoterapię. Podejrzewam, że najbliżej to Poznań właśnie ( tak jak mam w nicku). Nie wiem czy jednak nie będzie koniecznością psychoterapia, ponieważ moja choroba nawraca jak się okazało. :(

A te lęki poranne, no oby oby jak najszybciej poszły precz!

przez linka 27 lip 2013, 08:36
maciekpoznan, jeśli cię to pocieszy, miałam dokładnie to samo i na dodatek dokładnie te same leki :smile: ( tyle, że fluo w większej dawce) - i wszystko się uspokoiło, po jakimś miesiącu - dwóch - tyle trzeba żeby fluoksetyna się rozkręciła.
Z tym zomirenem uważaj, bo to zdradliwa łajza jest i szybko wzrasta na niego tolerancja.
Możesz poprosić psychiatrę o jakiś lek pomagający spać zamiast tego zomirenu na noc - tylko nie Zolpidem w jakiejkolwiek postaci!!
Pomyśl o terapii - praca nad sobą pomaga, zawsze!

Trzymaj się, będzie dobrze!!
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Saraid 27 lip 2013, 09:00
maciekpoznan, Psychoterapia jest pomocna leki uspakajają tylko objawy somatyczne,ale problem Twojego samopoczucia tkwi w psychice warto by dojść do tego co Cię męczy i przepracowac to.
Saraid

przez maciekpoznan 27 lip 2013, 09:03
Dziękuję linko .. Właśnie boję się tego zomirenu, staram się z nim nie przeginać...
Miesiąc - dwa powiadasz... Czyli ma jeszcze fluo czas na rozkręcenie się w sumie. Te poranne lęki są męczące, huśtawki w ciągu dnia, ale ... skoro ma być lepiej, skoro to przeminie to trzeba się jakoś przemęczyć.

Ogólnie mam zaburzenia depresyjno-lękowe, nie wiem czy to ma znaczenie, ale stąd moje poranne wstawanie, nie wyjasniłem tego z pierwszym poście. Z tym, że akurat o tą kwestię chciałem Was spytać i dzięki za każdą odpowiedź.

Sortuj wg