Depresja objawy

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Depresja objawy

przez _someone_ 15 sty 2012, 05:22
Musisz je mieć. Moje są mega stłumione i przykryte smutnym stanem, w którym jestem, ale każdy ma uczucia.

Depresja objawy

przez mephion 15 sty 2012, 18:48
_someone_, może to być tzw. "osobowość unikająca" - zaburzenie osobowości, w którym na pierwszy plan wysuwają się trudności w kontaktach społecznych i unikanie ich, mimo dążenia do bycia akceptowanym, oraz zaniżona nieprawidłowa samoocena. Jednocześnie przeżywane jest cierpienie z powodu braku umiejętności wiązania się z innymi ludźmi i wycofywania się.

Depresja objawy

przez _someone_ 16 sty 2012, 04:46
No właśnie pojawia mi się coś takiego najczęściej w stanach depresji... Kiedy jest względnie ok, nie ma tych lęków. Przy depresji zamykam się, wstydzę.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Depresja objawy

przez goniaz 16 sty 2012, 19:39
U mnie myśli samobójcze, wycofywanie się, nie kontaktowanie się z ludźmi, bezsens robienia czegokolwiek. Pustka...

Depresja objawy

przez amelia83 16 sty 2012, 20:46
_someone_ napisał(a):No właśnie pojawia mi się coś takiego najczęściej w stanach depresji... Kiedy jest względnie ok, nie ma tych lęków. Przy depresji zamykam się, wstydzę.

someone mam tak samo :?
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

Depresja objawy

przez lila72 19 sty 2012, 12:56
Witam. Mam na imię Karolina. Pisze w imieniu przyjaciela. Dzieje się z nim coś nie dobrego, przynajmniej tak mi się wydaje. A więc zaczęło się od tego, ze zauważyłam na jego rekach blizny po cieciach, przyznał się, że się tnie. Miewa różne bardzo skrajne humory. Jest czas kiedy wszystko jest dobrze, śmieje się, chętnie wykonuje obowiązki itp. ale za jakieś 2-3 dni zamyka się w pokoju nie wychodzi z niego, nie odzywa się do nikogo, a jak już to tylko się kłóci. Taki stan utrzymuje mu się kilka dni, oczywiście chodzę do niego staram się rozweselić na początku jeszcze mi się to udawało, ale teraz już jest coraz gorzej do tego samookaleczenie występuje coraz częściej, ostatnio pociął sobie całą klatkę piersiową i brzuch żyletką. I tak jest cały czas, później znowu będzie dobrze na kilka dni i kolejne "jazdy" :( Dodam, że ma 20 lat i jest tez po przejściach. W wieku 17 lat rodzice wyrzucili go z domu, wyjechał po za miejsce zamieszkania do pracy i tam wpadł w złe towarzystwo, napatrzył się na różne sytuacje. Często jak z nim rozmawiam to wspomina czasy z tamtego okresu i opowiada co widział i że ma 20 lat a życie już mu dało popalić. Od pół roku zmienił towarzystwo i mówi, że znacznie się uspokoił, nie jest już taki nerwowy, zapisał się do szkoły, chce iść na różne kursy i marzy o założeniu własnej działalności. choć i w te lepsze dni bywa, ze usłyszę od niego, że i tak mu się nic nie uda, że to jakaś kara itp. Gdy przyjdą te gorsze dni... masakra. Wiem ,że ludzie maja lepsze i gorsze dni, ale to nie jest chyba normalne, że u niego pojawia się taki stan co chwile i coraz dłużej utrzymuje, a do tego to samookaleczanie. Namawiałam go do wizyty u psychologa zresztą nie tylko ja, ale teraz się zastanawiam czy to nie depresja? I czy iść z nim do psychologa czy do psychiatry? Bardzo proszę o odpowiedź i pomoc. Nie wiem czy w dobrym wątku napisałam, jeśli nie to przepraszam za małe zamieszanie i proszę o przeniesienie.

Depresja objawy

przez pannaZ 19 sty 2012, 14:28
Witam wszystkich.
Wszystkie moje problemy zaczęły się przed maturą, 3 lata temu. Wiadomo , stres i ciągła nauka. W sumie nie pamiętam jak to się stało,ale zaczełam pisać z chłopakiem, potrafiliśmy gadać godzinami.Przez kilka miesięcy było nam cudownie. Niestety , pewnego dnia zostawił mnie bez słowa .Ostatni raz szczęśliwa byłam 2,5 roku temu, właśnie z nim. Pamiętam ,że po rozstaniu przez ponad 2 tygodnie prawie nic nie jadłam , piłam soki, schudłam. Mniej więcej od tamtej pory jestem ciągle przemęczona, nic tylko bym spała , nie mam uczucia głodu ,ale wiem,że musze jeść bo mogę zemdleć na ulicy. Nie mam ochoty na nic, najchętniej cały dzień bym gapiła się w komputer. Wiem,że nie mogę tak robić bo wyrzucą mnie z uczelni. Nie wiem co to radość, nie znam uczucia wyspania się, nie wiem co to głód. Miałam badania robione i nic nie wskazuje na anemie, chora tarczycę.Brałam tabletki na witalność, nic nie pomagały. Fizycznie jestem zdrowa. Nie umiem sobie z tym poradzić. Czy to możliwe ,że cierpie na depresje?
Tak bardzo nie istniejesz.

Depresja objawy

przez amelia83 19 sty 2012, 22:47
PannaZ hej, no tak, bardzo mozliwe jest , ze to depresja ale tego ani my nie wiemy, bo lekarza tu na forum nie ma i nikt Ci tej diagnozy nie da, tylko wizyta u psychologa/ psychoterapeuty/ czy psychiatry...Korzystałaś kiedys z nich?... mi tylko nasunęło się, że ty przewlekle przeżywasz smutek od 2 lat i to jest objaw depresji, bo przecież kiedyś przeżywałaś jakąś radość, uśmiechałas się, pozdrawiam ciepło
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

Depresja objawy

przez pannaZ 19 sty 2012, 23:12
Nie , nie byłam u żadnego psychologa, bo się po prostu boję. Ale chyba czas się rozejrzeć za takim rozwiązaniem, bo już nie daje sobie z tym rady.
Tak bardzo nie istniejesz.

Depresja objawy

przez RazNaDoleRazNaGórze 05 lut 2012, 13:15
Cześć wszystkim. Mam problem i nie potrafię sobie z nim poradzić. Wygląda to na depresje. Właściwie wszystko zaczęło się rok temu. Zawsze sprawiałam przed wszystkimi wrażenie bardzo silnej psychicznie. Między innymi przez to, że nie potrafiłam okazywać swojej słabości, wolałam zacisnąć zęby i tłumić w sobie wszystko, nie zdając sobie sprawy jakie to będzie mieć konsekwencje w przyszłości. Na zewnątrz wszystko było ok, szczęśliwa rodzina, zdrowie, studia. Wtedy ktoś po kim bym się tego nigdy nie spodziewała, złamał moje zaufanie. I to był punkt zwrotny w moim życiu. Wydawało mi się, że cały świat mi się zawalił. Ale po dwóch przepłakanych dniach znowu zaczęłam udawać silną przed wszystkimi i niestety przed sobą, podczas gdy moja psychika była kompletną ruiną. Postanowiłam, że czas na zmiany. Kiedyś bardzo zależało mi na tym żeby studiować w innym mieście, więc rzuciłam poprzednie studia i się przeprowadziłam. Teraz znowu na zewnątrz wszystko jest spoko, nowe studia, fajni znajomi, udany związek. A w środku kompletne załamanie. Brak wiary w cokolwiek. Do tego kompletny brak pewności siebie. Nic nie sprawia mi przyjemności. Najgorsze są huśtawki nastrojów. Nawet jak parę dni jest fajnie, ja już zaczynam myśleć, że to się zaraz zepsuje. I wtedy coś idzie nie po mojej myśli i jest kompletny dół i kolejne przepłakane noce. I myśli, że nie dam sobie rady, po co to wszystko. I znowu wszystko tłumię w sobie. Coraz bardziej się w sobie zamykam. Nie mam odwagi nikomu tego wykrzyczeć, dlatego chciałam to wszystko Wam napisać. Tak na dobry początek, żeby w końcu zacząć coś z tym robić a nie stać w miejscu. Pozdrawiam.

Depresja objawy

przez oliwier2509 25 lut 2012, 20:51
Witam wszystkich. Jestem nowa na forum.Nie mam ochoty żyć! mam męża który wcale sie mną nie interesuje!!!Jestem osobą słabą psychicznie i nerwową. Czuje się odrzucona pogardzana i niedoceniona mam ogromne poczucie winy za to co sie dzieje ze mną ! Nie mam z kim porozmawiac! Prosze o jakie kolwiek słowa otuchy.

Depresja objawy

przez ala1983 25 lut 2012, 22:18
oliwier2509, Dobrą osobą do towarzyszenia Tobie w codziennych trudnościach byłby psycholog. Nie tylko wysłucha ale też doradzi i zrozumie. Polecam.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

Depresja objawy

przez Artemizja 25 lut 2012, 22:24
oliwier2509, witaj na forum. Czy myślałaś o skorzystaniu z pomocy terapeuty?Myślę,że mogłabyś wtedy spróbować popracować nad swoimi trudnościami,a przede wszystkim podbudować poczucie własnej wartości.Poza tym,stałby się osobą,która mogłaby Cię wesprzeć i zrozumieć.
Mam nadzieję,że obecność na forum Ci pomoże.Pisz,kiedy tylko jest Ci źle.Wysłuchamy Cię i spróbujemy doradzić.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Depresja objawy

przez jetta 06 mar 2012, 14:41
wypisze tu dolegliwości które zauwazyłam u siebie w okresie ostatnich dwóch miesięcy.
-bardzo duże nieporozumienia z mamą kłótnie dochadzące do ''do cholery jasnej wyprowadzaj sie do ojca''
-wszystko jest mi obojętne
-więcej czasu spędzam w wirtualnym świecie
-nic mi się nie chce, na nic nie mam checi i ochoty
-jestem bardziej podatna na stres, denerwuję się prawie ciągle
-często płacze, tak średnio 2 razy na dzień
-pojawiłą sie u mnie eremofobia(strach przed samotnością)
-już miesiąc temu stwierdziłam u siebie paniczny strach przed ciemnością
-zaburzenia pamięci np. robie przykład z matmy i nagle zapominam, co się robi dalej,zapominam pojęć które wczesniej dobrze znałam,jąkam się,zapominam co miałam napisać,powiedzieć itp.

jakby co mam 12 lat.

a i jeszcze mam wrażenie że ja jestem wszystkim obojętna,że nikt sie mną nie przejmuje.
Ostatnio edytowano 06 mar 2012, 14:43 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z wątkiem zbiorczym

Sortuj wg