Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Ophelia

Użytkownik
 • Zawartość

  23
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

230 wyświetleń profilu
 1. Dostałam trittico na bezsenność. Śpię ale dzień po jest straszny. Nie mam wyjścia, muszę jakoś funkcjonować ale widzę po raz pierwszy po leku takie efekty uboczne
 2. Drugi dzień po wzięciu trittico na noc 1/3 tabletki i tragedia... Noc w porządku ale w dzień straszne zawroty głowy, ataki paniki w sklepie, których nie miałam od miesięcy, ciśnienie poniżej 90/60. Boję się że nie dam rady. Mam dziecko, pracuję, jestem tydzień po pogrzebie ojca i nie mam pomysłu co dalej z tym lekiem. Tak mniej więcej się czułam do godziny 19
 3. Wczoraj wzięłam po raz pierwszy trittico na noc 1/3 tabletki na bezsenność + depresja. Zasnęłam bardzo szybko, jednak rano czuję się strasznie zmulona i mam zawroty głowy. Jestem od zawsze niskociśnieniowcem i mój lekarz wie o tym. Czy może być tak na samym początku brania leku i czy taki stan przechodzi i organizm się przyzwyczaja?
 4. Pytanie do osób które miały zwiększaną dawkę z 10 mg. Czy zatrzymaliście się na dawce 15 mg, czy lekarz zwiększył Wam od razu do 20 mg?
 5. Czy ktoś zażywa Pregabalinę tylko na noc? Dostałam 0,75 na noc na problemy z zasypianiem i do całkowitego wyeliminowania Clonazepamu (biorę 1 mg co 3 dni). Czytam że raczej większość zażywa Preg. dwa/trzy razy dziennie. Czy ma ona działanie zażywana tylko raz dziennie? Dodam że sen bardzo mi się poprawił.
 6. Cześć! Brałam fluoksetynę łącznie przez 3,5 roku w dawce 20 mg. Cudownie wyciągnęła mnie z depresji poporodowej. Po 3 latach pogorszył mi się nastrój (stres, choroba bliskiej osoby) plus problemy ze snem. Weszłam na dawkę 40 mg. Zero różnicy, poza mdłościami. Po miesiącu wróciłam do dawki 20 mg, następnie zmieniłam lekarza i zaczęłam brać Depralin. Lekarz stwierdził że lek już po prostu na mnie nie działa. Odstawiłam fluo stopniowo w kilka tygodni raczej bezproblemowo. Fluo ma to do siebie, że odstawianie jest bardzo lekkie w porównaniu do niektórych leków.
 7. Czyli z reguły Pregabalinę bierze się częściej niż raz dziennie? Mam brać tylko na noc na problemy ze snem. Czy brana w ciągu dnia nie zamula za bardzo?
 8. Dzięki. Mam nadzieję że to przejdzie i organizm się przyzwyczai. Mam brać tylko na noc w dawce 0,75. Z tego co czytałam to dość mała dawka.
 9. Biorę Pregabalinę od trzech dni tylko na noc 0,75 na problemy ze snem (spowodowane nerwicą). Zasypiam w miarę ok, jednak rano jestem zamulona. Ciężko się obudzić, wstać i po 2-3 godzinach najchętniej znowu bym się położyła. Czuje się też dziwnie zdezorientowana, nie miałam tak wcześniej. Nie jest to lęk ale dziwne uczucie. Czy to przejdzie i czy jest to możliwe że organizm dopiero się przyzwyczaja? Czy miał ktoś podobne doświadczenia? Nie wiem czy kontynuować branie leku.
 10. Pytanie do osób które brały Pregabalinę jak i również Benzo. Chcę zejść z Clonazepam całkowicie (biorę tylko na noc 1 mg dwa-trzy razy w tygodniu). Czy ktoś stosował Pregabalinę zamiast i udało się odstawić Benzo całkowicie? Mam brać Preg. tylko na noc przez spore problemy ze snem.
 11. Bierzesz codziennie i tylko na noc, czy w ciągu dnia również?
 12. Mam pytanie czy zażywacie Pregabalinę codziennie czy ktoś zażywa doraźnie? Mam brać na problemy ze snem żeby wyeliminować Clonazepam, który brałam 2-3 razy w tygodniu. Jeśli będę brała Pregabalinę też 2-3 razy w tygodniu, to czy będzie jakiś efekt?
 13. Dziś mam po raz pierwszy wziąć Pragiolę na noc 0,75. Boję się strasznie. Chodzi głównie o nerwicę i problemy ze spaniem, bo doraźnie biorę Clonazepam na noc i psychiatria chce go wyeliminować. Czego mogę się spodziewać po pierwszej dawce 0,75? Czy biorąc go na noc będę otumaniona jeszcze następnego dnia?
 14. Jeśli czas półtrwania leku wynosi do 60 godzin to dlaczego skutki odstawienne odczuwa się dopiero od 7 dnia? Czy ktoś może to opisać na własnym przykładzie? Faktycznie od 7 dnia jest bardzo źle?
 15. Czy można się uzależnić biorąc Clonazepam przez dłuższy czas tylko na noc 3-4 razy w tygodniu w dawce 1 mg?
×