Problem z ospałością przy lekch.

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Problem z ospałością przy lekch.

Avatar użytkownika
przez Zupapomidorowa 25 sty 2013, 19:06
Od ponad roku leczę się na nerwicę i depresję. Na początku brałam Seronil. Czułam się dobrze, chudłam, miałam energię i skończyło się nocne podjadanie. Później kilogramy wróciły z nawiązką, czułam się senna i nie miałam energii. Teraz od około dwóch tygodni biorę Cital. Na początku kiedy brałam 1/4 tabletki świetnie się czułam ale lekarz kazał mi stopniowo dojść do 20 mg czyli całej tabletki. Znów tylko śpię, jem i nie potrafię się zmotywować do tego żeby zawalczyć z nadwagą, pójść na siłownię. Czy Wy też tak czujecie się po tabletkach? Pewnie jak pójdę za 2 tyg, do mojej lekarki to znów mi zmieni tabletki. Nie mam już siły.
Dawniej Luktar
Avatar użytkownika
Offline
Posty
2281
Dołączył(a)
26 lip 2012, 11:59

Problem z ospałością przy lekch.

przez NadziejaWBeznadzieji 25 sty 2013, 23:03
Witam,

Od kiedy zaczęłaś zażywać większą dawkę?
Organizm potrzebuje trochę czasu do wyrobienia sobie większej tolerancji na daną substancję, a skoro mniejsza dawka działała na Ciebie prawidłowo, to niejest ro raczej skutek nieprawidłowego działania tego leku na twój OUN.

Pozdrawiam.
Posty
79
Dołączył(a)
21 sty 2013, 19:09

Problem z ospałością przy lekch.

Avatar użytkownika
przez Zupapomidorowa 25 sty 2013, 23:38
Większą dawkę zażywam zaledwie od tygodnia. Możliwe, że tak jak mówisz mój organizm musi się przyzwyczaić. Mam nadzieję, że zacznę mieć motywacje i chęci do działania, bo teraz nawet wyjście do sklepu stanowi dla mnie ciężką przeprawę.
Dawniej Luktar
Avatar użytkownika
Offline
Posty
2281
Dołączył(a)
26 lip 2012, 11:59

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Problem z ospałością przy lekch.

przez NadziejaWBeznadzieji 25 sty 2013, 23:57
A czy od tego czasu czujesz choćby małą poprawę(mam na myśli, czy czujesz się lepiej po zażyciu tej dawki teraz, aniżeli tydzień temu kiedy przyjmowałaś ją po raz pierwszy)?

Staraj się codziennie sprawdzać czy czujesz się choćby ciut lepiej niż w dniu wczorajszym, bo to raz że powinno Cię zmotywować(jeżeli taki test miałby oczywiście wynik pozytywny), no i utwierdzić jednocześnie w tym, że organizm powoli, ale przyzwyczaja się do leku.

Jeśli jednak, następny tydzień również nie przyniesie ze sobą żadnych prognoz na poprawę reakcji organizmu na lek, to powinnaś porozmawiać o tym z lekarzem(najprawdopodobniej zmiana leku), najlepiej uwzględniając również fakt, że przy mniejszych dawkach nie było tego problemu.

Pozdrawiam.
Posty
79
Dołączył(a)
21 sty 2013, 19:09

Problem z ospałością przy lekch.

Avatar użytkownika
przez nieboszczyk 26 sty 2013, 12:55
NadziejaWBeznadzieji, skąd u ciebie taki nick?
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
7869
Dołączył(a)
29 wrz 2008, 20:28
Lokalizacja
z trumny z peryskopem

Problem z ospałością przy lekch.

Avatar użytkownika
przez Zupapomidorowa 28 sty 2013, 15:27
NadziejaWBeznadzieji, całe szczęście zaczęłam się lepiej czuć. Nie śpię już w dzień, mam lepszy nastrój i bardziej aktywny umysł. Widać mój organizm musiał przyzwyczaić się do nowego leku i większej dawki. Dziękuję za wsparcie.
Dawniej Luktar
Avatar użytkownika
Offline
Posty
2281
Dołączył(a)
26 lip 2012, 11:59

Problem z ospałością przy lekch.

Avatar użytkownika
przez monk.2000 28 sty 2013, 15:30
Cześć z lekami to fakt, czasem trzeba się przyzwyczaić do leku, a czasem... przyzwyczaić do tego że będzie się ospałym. Ja mam ciągły brak motywacji ale trudno stwierdzić czy to wina leku czy już po prostu taki mi się porobiło i trudno coś z tym zrobić. :bezradny:
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton
Avatar użytkownika
Offline
Posty
8369
Dołączył(a)
26 lis 2011, 14:49
Lokalizacja
mój pokój

Problem z ospałością przy lekch.

Avatar użytkownika
przez Zupapomidorowa 28 sty 2013, 15:50
monk, też nie wiem ile jest winy w moim lenistwie. Ale pamiętam siebie aktywną i zmotywowaną. I do tego chcę wrócić. A anie taki zombiak, tylko spanie i jedzenie, spanie i jedzenie. Przytyłam 10 kg po tych prochach (biorę rok). Bardzo mnie to gnębi.
Dawniej Luktar
Avatar użytkownika
Offline
Posty
2281
Dołączył(a)
26 lip 2012, 11:59

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: inesita i 12 gości

Przeskocz do