Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Zupapomidorowa

Problem z ospałością przy lekch.

Rekomendowane odpowiedzi

Od ponad roku leczę się na nerwicę i depresję. Na początku brałam Seronil. Czułam się dobrze, chudłam, miałam energię i skończyło się nocne podjadanie. Później kilogramy wróciły z nawiązką, czułam się senna i nie miałam energii. Teraz od około dwóch tygodni biorę Cital. Na początku kiedy brałam 1/4 tabletki świetnie się czułam ale lekarz kazał mi stopniowo dojść do 20 mg czyli całej tabletki. Znów tylko śpię, jem i nie potrafię się zmotywować do tego żeby zawalczyć z nadwagą, pójść na siłownię. Czy Wy też tak czujecie się po tabletkach? Pewnie jak pójdę za 2 tyg, do mojej lekarki to znów mi zmieni tabletki. Nie mam już siły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od kiedy zaczęłaś zażywać większą dawkę?

Organizm potrzebuje trochę czasu do wyrobienia sobie większej tolerancji na daną substancję, a skoro mniejsza dawka działała na Ciebie prawidłowo, to niejest ro raczej skutek nieprawidłowego działania tego leku na twój OUN.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większą dawkę zażywam zaledwie od tygodnia. Możliwe, że tak jak mówisz mój organizm musi się przyzwyczaić. Mam nadzieję, że zacznę mieć motywacje i chęci do działania, bo teraz nawet wyjście do sklepu stanowi dla mnie ciężką przeprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy od tego czasu czujesz choćby małą poprawę(mam na myśli, czy czujesz się lepiej po zażyciu tej dawki teraz, aniżeli tydzień temu kiedy przyjmowałaś ją po raz pierwszy)?

 

Staraj się codziennie sprawdzać czy czujesz się choćby ciut lepiej niż w dniu wczorajszym, bo to raz że powinno Cię zmotywować(jeżeli taki test miałby oczywiście wynik pozytywny), no i utwierdzić jednocześnie w tym, że organizm powoli, ale przyzwyczaja się do leku.

 

Jeśli jednak, następny tydzień również nie przyniesie ze sobą żadnych prognoz na poprawę reakcji organizmu na lek, to powinnaś porozmawiać o tym z lekarzem(najprawdopodobniej zmiana leku), najlepiej uwzględniając również fakt, że przy mniejszych dawkach nie było tego problemu.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NadziejaWBeznadzieji, całe szczęście zaczęłam się lepiej czuć. Nie śpię już w dzień, mam lepszy nastrój i bardziej aktywny umysł. Widać mój organizm musiał przyzwyczaić się do nowego leku i większej dawki. Dziękuję za wsparcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć z lekami to fakt, czasem trzeba się przyzwyczaić do leku, a czasem... przyzwyczaić do tego że będzie się ospałym. Ja mam ciągły brak motywacji ale trudno stwierdzić czy to wina leku czy już po prostu taki mi się porobiło i trudno coś z tym zrobić. :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monk, też nie wiem ile jest winy w moim lenistwie. Ale pamiętam siebie aktywną i zmotywowaną. I do tego chcę wrócić. A anie taki zombiak, tylko spanie i jedzenie, spanie i jedzenie. Przytyłam 10 kg po tych prochach (biorę rok). Bardzo mnie to gnębi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×