Depresja po rozstaniu z partnerem

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez ravena 15 gru 2012, 21:05
Witam.
Mam problem, właściwie nie ja a mój kolega któremu staram się pomóc. Ma 19 lat i zostawiła go dziewczyna. Naprawdę poważnie się załamał, nie może się pozbierać, ciągle myśli o tym co się stało, obwinia się i mówił nawet że ma myśli samobójcze.. Wydaje mi się że nie jest do tego zdolny, ale tego na 100% nie mogę być pewna, wszystko jest możliwe.. Trwa to już dosyć długo, wiem że bardzo cierpi, chciałabym mu jakoś pomóc, ale nie mam pojęcia jak.. Tym bardziej że znamy się tylko przez internet, nie mam możliwości się z nim spotkać, porozmawiać normalnie.. Proponowałam żeby poszedł do psychologa, ale nie chce.. Jak mam z nim rozmawiać, jak mu pomóc?

przez *Monika* 19 gru 2012, 23:30
ravena, Witaj na forum!
Fakt jest taki, że jeśli Twój kolega sam nie podejmie decyzji na temat wizyty u terapeuty, Ty Go do tego nie nakłonisz i nie masz wpływu na Jego decyzję. On sam musi chcieć.
Po rozstaniu każdy człowiek przeżywa żałobę, jest zdrowym objawem w związku z rozstaniem. Natomiast, jeśli przedłuża się w czasie i pojawiają się niepokojące objawy należałoby zasięgnąć opinii specjalisty.
Obrazek
Główny Moderator

przez Candy14 20 gru 2012, 00:21
Trwa to już dosyć długo,

to znaczy ile?

. Tym bardziej że znamy się tylko przez internet, nie mam możliwości się z nim spotkać, porozmawiać normalnie..

a dlugo sie znacie?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg