CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez WolfMan 16 sty 2016, 23:46
piękna, Zadziwiasz mnie,ale pozytywnie ;)

przez piękna 17 sty 2016, 00:00
Joaszko ,skończ tę farmakologię,będziesz naczelnym ekspertem od leków...Tu taki potrzebny(!)Nie przerażaj się oddziałem,zawsze możesz zrezygnować przecież....
piękna

przez piękna 17 sty 2016, 00:39
Masz rację Wolf,Dr House był na forum psychiatria....już mi się pomieszalo, tyle tego czytałam-zanim zaczęłam sama uczestniczyć na którymkolwiek...
piękna

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez refren 17 sty 2016, 00:39
INTEL 1 napisał(a):Wychodzi na to, że tacy jak ja zdychają od lat, ponieważ niczego z tym nie robią, czy tez nie chcą robić . A rozwiązanie jest przecież w zasięgu ręki. Wystarczy tylko zmiana leku, lekarza i zmiana "sposobu myślenia" . Nie chcę Cię w żaden sposób atakować ( no dobra - może trochę :D ), ale kiedy słyszę podobne wypowiedzi to na usta ( a właściwie jak w tym przypadku - na palce) ciśnie się następująca riposta - Ja już dawno wracam z miejsca do którego Ty aktualnie zmierzasz...Niestety niczego tam nie znalazłem. I to jest najstraszniejsze...

Są jeszcze co najmniej dwa filary zdrowia: poukładane życie (brak stresu) i wstrzymywanie się od zachowań destrukcyjnych. Oczywiście, że nie wystarczy zmiana myślenia i leki. Przykładowo, jeśli ktoś ma 400 tyś długu i komornika na głowie, a w perspektywie wypad pod most, to choćby nie wiem jak zmieniał sposób myślenia, to i tak będzie się turlał ze strachu. Gdyby na przykład zsumować długi pacjentów szpital psychiatrycznych, byłby to ciekawy rozdział psychiatrii jako nauki...
Jeśli chodzi o wstrzymywanie się od zachowań destrukcyjnych, to jeśli w danym momencie nie możesz sobie pomóc, to nie znaczy, że możesz sobie dowolnie szkodzić. Bo to, że nie może być (chwilowo) lepiej, nie znaczy, że nie może być gorzej.

przez Angua 17 sty 2016, 00:57
joaszka, trzymaj się! trzymam mocno kciuki za Twój pobyt w szpitalu.
Dobry wieczór wszystkim :)
Angua

przez piękna 17 sty 2016, 01:00
Refren,słuszna wypowiedź .... :brawo:
piękna

przez piękna 17 sty 2016, 01:02
Cześć Angua,co u Ciebie?Wilczek nam zasnął chyba... :(
piękna

przez Angua 17 sty 2016, 01:07
piękna, hej ;)
U mnie jako tako. Nie wiem dlaczego, ale na Ablilify czuje sie sennie. Psych mówi, że nie powinnam, że ten lek nie powoduje senności, ale to była jedna z przyczyn, przez którą sama sobie lek odstawiłam. Generalnie jest ok, chociaż psychika płata mi dzisiaj różne figle. Ale cieszę się, że wykonałam dziś wszystkie moje obowiązki, bez większego zmuszania się do jakiejkolwiek aktywności.
Angua

przez WolfMan 17 sty 2016, 01:10
piękna, Czuwam ;)
Odblokowałem telefon zablokowany hasłem ,którego zapomniałem.
Kolejny raz zadziwiłem samego siebie ;)

przez piękna 17 sty 2016, 01:15
O jak ładnie Wolf...(!) Odezwij sie do nas czasem albo wklej jakiś song...ja uśpiłam kolegę(wypił te swoje 4 piwa mocne i zasnął na fotelu)...więc noc przed nami bo jutro można się wyspać(!!!)
piękna

przez piękna 17 sty 2016, 01:17
A co zażywasz do tego Angua? Bo ja nie mam takich problemów po abilify,tyć się też nie tyje-w ogóle ograniczone uboki...
piękna

przez Angua 17 sty 2016, 01:22
Wcześniej brałam wenlafaksynę, ale lekarz mi ją wycofał. Biorę teraz tylko Abilyfy w dawce 15 mg, ale mam wejść na 22,5 mg docelowo.
Angua

przez WolfMan 17 sty 2016, 01:23
Może nie romantyczne,ale klimatyczne daje do myślenia ;)

przez piękna 17 sty 2016, 01:33
Wolf,ja lubię Muńka bardzo...tak że utrafiłeś,ale gdybyś mógł wkleić "Autoportret Witkacego" P.Gintrowskiego to ja niemota techniczna,byłabym wdzięczna...?
Angua,samo abilify?Bez dodatkowego stabilizatora? No,cóż poczekaj aż się rozkręci...nie bedzie działać nasennie po tygodniu,dwóch-jest jeszcze opcja ,żeby zażywać na noc...
piękna

Sortuj wg