CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez namiestnik 08 lip 2012, 02:05
Robert - mamy inne pojęcie raju.. chlanie, ćpanie dziwki - nie nie...

masz synka blisko Ciebie, masz żonę która Cię nie opuściła. Super gdybyś miał jeszcze nadzieję na lepszy niż najgorszy koniec.

przez sens 08 lip 2012, 08:31
Abstrakcja napisał(a):

:( czemu trafilam na to akurat teraz kiedy natłukłam sie po twarzy i wyrwalam garsc włosów .....
z dwóch błahych powodów z wsciekłosci nieogarniętej
i jeszcze mi sie teraz nakręci moja teoria spiskowa.....

a jakie masz teorie spiskowe?
jak ci sie wieczór skończył?
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

przez intel 08 lip 2012, 08:58
namiestnik napisał(a):Robert - mamy inne pojęcie raju.. chlanie, ćpanie dziwki - nie nie...

Nie , nie.

Moje pojęcie raju to stabilizacja i bezpieczeństwo ,
oraz zdrowie pozwalające cieszyć się powyższym.

Tego nie będę miał już nigdy,więc ucieszyło by mnie tak nihilistyczne jak dziwki, alko i łatwa kasa podejście do resztek egzystencji .
Taka fantastyczna autodestrukcja w "podzięce" losowi za wszystko co mi zgotował.
Jak zdychać to nie na smutno.Tylko w radosnym obłędzie
.
intel

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Michuj 08 lip 2012, 10:21
To ja mam głupie pytanie: czy hipo jest stanem dobrym i pożądanym?
Loża szyderców

przez intel 08 lip 2012, 12:00
Zależy od natęzenia hipo i "stabilności" tego natężenia.
Po kilku latach depresji myślę że "zasłużyłem " sobie na "stabilne hipo" o ile to oczywiście możliwe.
Można dzieki temu powetować sobie stracone bezpowrotnie lata.
Tylko jak to uzyskać?
Nie ma się na to absolutnie żadnego wpływy-podobnie jak na fazę depresyjną.
Przychodzi i odchodzi kiedy chce , a farmakoterapia nie jest w stanie na dłużej utrzymać poziomu neutralnego.....
Z hipo rzuca w głęboką depresję, a z depresji -w manię.
Równowaga mózgu jest nie mierzalna i stąd nie wiadomo czego i ile w danej chwili brakuje , a czego jest za dużo....
intel

przez girl anachronism 08 lip 2012, 12:09
Michuj napisał(a):To ja mam głupie pytanie: czy hipo jest stanem dobrym i pożądanym?

Taaaaaaaaak! :105: :105: :105: Ale takie kreatywne hipo, twórcze, zadowolone, bez nadmiernego rozbiegania myśli i pobudzenia ruchowego (jakieś tam być musi, bo to hipo, ale fajnie jest do momentu, w którym da się jeszcze kontrolować). Wyżej już jest mniej ciekawie :)
wild hearts can't be broken.

F31

przez Michuj 08 lip 2012, 12:30
czym się różni mania od hipomani?
Loża szyderców

przez girl anachronism 08 lip 2012, 12:43
Natężeniem i brakiem kontroli + mogą być objawy psychotyczne (nigdy nie miałam na szczęście).
wild hearts can't be broken.

F31

przez sens 09 lip 2012, 08:29
ja sama nie wiem czy moja energia, pozytywne nastawienie do zycia, chęć zabawy ale i pracy to było hipo czy moja osobowość
może kilka razy w życiu miałam wrażenie że przesadziłam ale nie na tyle żeby narobić komuś lub sobie poważnego kłopotu

w tym stanie świetnie się bawiłam i pracowałam przez lata, uprawiałam sporty, studiowałam, udziałałam się towarzysko...
ludzie mnie pytali skąd mam tyle energii

oczywiście miałam też gorsze dni jak i poważniejsze epizody depresyjne
ale teraz od 2 lat warzywko w depresji....
nienawidzę siebie takiej jaką jestem teraz

terapeuta mi mowi ze mam się pogodzić z ograniczeniami
ale ja się nie godzę na życie w takim stanie
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

przez S jak... 09 lip 2012, 10:06
He he he mnie to samo powiedziała. >>Masz pogodzić się z ograniczeniami<< pierdu pierdu srutututu.
Prawdą jest ze gdyby nie hipo moje życie byłoby nudne jak flaki z olejem. Z drugiej jednak strony można tak się bawić jak nie ma się rodziny. Nie cierpię takiego stanu jaki teraz jest. Mój mąż też mawia ze robię się stara i nudna. Pewnie dlatego ze tylko raz życie wystawiło mu za to rachunek.
Teraz jednak i tak bardziej absorbuje mnie inny problem- czy gdybym była "normalna" łatwiej radziłabym sobie z kryzysem córki. A tak wciąż w głowie kołata mi się myśl-czy nie przesadzam w jej przypadku tylko dlatego ze ja w jej wieku w podobnych okolicznościach postanowiłam wybrać się na tamten świat. Nawet nie wiecie jak cholernie trudno nosić taką odpowiedzialność za innego człowieka. Bo ja to ja-cokolwiek zrobię to ja. Ale jeśli przez moje ukochane uciekanie przed problemami w pragnienie śmierci skończy się tragicznie dla niej? Jeśli ona tez zapragnie przed problemami uciekać tak jak my tu wszyscy???
Sulpiryd 2x 50
Jak feniks raz ptak innym razem popiół

Nieskończoność można zmierzyć jedynie ludzką głupotą.

przez intel 10 lip 2012, 19:12
Z tymi ograniczeniami wynikającymi z choroby jest następująco:

Mnie też terapeutka powiedziała to samo-muszę się pogodzić z faktem, że moje życie nie będzie już takie jak kiedyś.
Nawet pisząc te słowa czuję jak zaczynam się "gotować " tak dalece jest to sprzeczne z moim charakterem.
Tym nie mniej , z tego co czytam w tym temacie to każda terapeutka mówi to samo-chyba niemożliwe że wszystkie niezależnie od siebie się mylą ?

Ja myślę ( a nawet wiem , bo sprawdza się to u mnie )że coś w tym jest.
Spinanie się nic nie da-ile można się spinać i wściekać? No ile? Tak czy siak musi w końcu coś pęknąc i wtedy jest jeszcze gorzej niż przed "napinką"

A może to jest tak
Godzę się z ograniczeniami spowodowanymi chad , dzięki temu czuję się lepiej, a skoro czuję się lepiej to i jest mniej tych ograniczeń???
Pomyślcie.

Strasznie mnie dziś pospinało. Jestem napięty jak struna z fortepianu. Jak po nadmiarze amfy.
Srasznie niefajne uczucie.
Może lamotrygina traci swą moc?
AMON
Brałeś lamo? jak tak to ile?
Może dawka , którą biorę ( 100 mg ) jest już niewystarczająca? Zwłaszcza że to minimalna dawka lecznicza.
Mój doc jest na urlopie. Będzie za miesiąc.
Rozważam podniesienie dawki.
Spróbuję 125.
Maksymalna dawka to ponoć 400 mg więc jest jeszcze duże pole do popisu.
intel

przez Widmo 10 lip 2012, 20:16
intel napisał(a):A może to jest tak
Godzę się z ograniczeniami spowodowanymi chad , dzięki temu czuję się lepiej, a skoro czuję się lepiej to i jest mniej tych ograniczeń???
Pomyślcie.

DOKLADNIE jest tak :)
Nie musze sie spinac na to co kiedys bylo zlym charakterem a teraz jest po prostu objawami chad. Paradoksalnie z diagnoza mi lepiej.
(m.in. tego uczy psychoedukacja w chorobie chad)
Podobnie jest z ograniczeniami zwiazanymi z wiekiem. Sa rzeczy ktorych juz nigdy nie zrobie i nadal z tego powodu bywa mi czasami smutno.

przez Amon_Rah 10 lip 2012, 20:48
intel, Robert, ja doszedlem do 400 mg dalej, wiec proponuje, zeby podniesc u Ciebie dawke na 200. A jak nie pomoze, to dalej w gore, az do skutku. Trzymaj sie, bracie!
ObrazekObrazekObrazekObrazek
KOCOBO JE CPБИЈА!

przez magic 10 lip 2012, 21:49
z tego co wiem to 200 mg a dobe to max dawka lecznica i jak tak dostawałem w klinice ale może sie zmieniło coś neiwiem i powoli mi podnosili dawki bo tabletki są 0,25 0,5 i 1 więc jak uważacie ale ja bym był ostrożny...
''Największym lękiem napawają ci po których nie widać szaleństwa''

Sortuj wg