Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez mark123 06 wrz 2014, 14:40
follow_the_reaper napisał(a):konieczny?

Wesele, więc w sumie konieczny.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Samotność

przez Follow_ 06 wrz 2014, 14:50
Twoje? :)
Poddaję się nie mam siły na walkę...
Zazdroszczę ludziom szczęścia.

Samotność

przez mark123 06 wrz 2014, 14:56
follow_the_reaper napisał(a):Twoje? :)

Nie
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez PannaNatalia 06 wrz 2014, 15:04
Ja właśnie siedzę sobie w parku,chciałam do kogoś zadzwonić,pogadać nawet o głupotach i okazało się,że nie mam do kogo...przejrzałam listę kontaktów w telefonie i psikus. Dalej sobie posiedzę i popatrzę na gołębie...
"Czasem płaczę, bo chce mi się płakać
wtedy czuję, jak uchodzi ze mnie zło"Dżem

"A gdy serce Twe przytłoczy myśl,że żyć nie warto,z łez ocieraj cudze oczy,chociaż Twoich nie otarto."Maria Konopnicka

Citabax 10mg

Samotność

przez Rebelia 06 wrz 2014, 15:11
follow_the_reaper napisał(a):Chciałabym po prostu na chwilę poczuć się tak jak kiedyś. Jak siadaliśmy do stołu na jakiejś imprezie rodzinnej, dyskutowaliśmy i śmialiśmy się godzinami z różnych rzeczy...że są wokół mnie ludzie..
a nie podła pustka którą czuje w środku i na zewnątrz...

Ta, niby rodzinę ma się tylko jedną. Mam podobne odczucia.

Ja właśnie siedzę sobie w parku,chciałam do kogoś zadzwonić,pogadać nawet o głupotach i okazało się,że nie mam do kogo...

Też czasem chciałabym z kimś pogadać, a nie ma nikogo odpowiedniego.

Samotność

przez ( Dean )^2 06 wrz 2014, 23:01
Dziś bardzo mi brakuje kogoś dla kogo mógłbym żyć,dla kogo warto by się starać.....
Najgorszy jest wiatr.

Samotność

przez chcezyc 07 wrz 2014, 09:46
Mam tak samo... Od zawsze.
Jak się nudzisz to możesz napisać coś miłego. :)
"zmieniasz to jak widzisz siebie, zmieniasz absolutnie wszystko" Oxon - Zmieniasz siebie

Samotność

przez Follow_ 07 wrz 2014, 12:21
( Dean )^2 napisał(a):Dziś bardzo mi brakuje kogoś dla kogo mógłbym żyć,dla kogo warto by się starać.....

życie dla kogoś to najgorsze co można sobie zrobić, ta druga osoba robi cię w choooja i nie masz powodu by żyć...
trzeba nauczyć się żyć dla siebie, z kimś lub nie u boku... to jest zdrowe podejście...

albo spłodzić sobie dziecko i żyć dla niego bo ono będzie zależne od Ciebie przez kilkanaście lat...
ale czy taka jest istota posiadania dzieci?

Samotność

przez chcezyc 07 wrz 2014, 13:15
Fakt, jest to najgorsze. Ale jak sensu zycia czlowiek nie ma to tym sensem cos musi byc. Najlatwiej jak to jest druga osoba. I dobrze jest dopóki ona jest przy nas...
Jak się nudzisz to możesz napisać coś miłego. :)
"zmieniasz to jak widzisz siebie, zmieniasz absolutnie wszystko" Oxon - Zmieniasz siebie

Samotność

przez Follow_ 07 wrz 2014, 13:27
to też nie jest dobre dla tej drugiej osoby, wiedzieć że jest się czyimś sensem...
każdy ma prawo odejść od związku ale ciężko odejść wiedząc że ktoś może się potem zabić...
bo straci sens życia... i tak trwają ze sobą niszcząc siebie nawzajem...
to jest masakrycznie chore...

Samotność

przez Arhol 07 wrz 2014, 13:31
follow_the_reaper napisał(a):to też nie jest dobre dla tej drugiej osoby, wiedzieć że jest się czyimś sensem...
każdy ma prawo odejść od związku ale ciężko odejść wiedząc że ktoś może się potem zabić...
bo straci sens życia... i tak trwają ze sobą niszcząc siebie nawzajem...
to jest masakrycznie chore...

To już wtedy zahacza o psychologiczną patole,utrzymywanie przy życiu trupa,który ma 32 pociski w głowie,4 włócznie w bebechach, i po 6 sztyletów,toporów i mieczy w kończynach,pewnie jakoś można to utrzymać przy życiu...tylko po co D: .
Nie,uzależnianie własnego szczęścia i życia od kogoś całkowicie/w bardzo dużym stopniu to jedna z "największych" krzywd jakie możemy zrobić sobie i komuś.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Samotność

przez abrakadabra xx 07 wrz 2014, 15:24
Jeżeli ma się ze sobą problemy szukanie sensu życia w innych jest pomyłką. Wiadomo, ludzie zdrowi szukają bliskości tworzą związki ale kiedy się coś nie uda potrafią to znieść mniej lub bardziej boleśnie. Ale takie osoby mają w sobie siłę o której nie zdają sobie sprawy. Kiedy lubią siebie i są otwarci na innych zawsze gdzieś znajdą znajomych, założą nowy związek. Do tego im człowiek więcej ma punktów zaczepienia typu zdolność nawiązywania znajomości bez problemu, łatwość w tworzeniu bliskich relacji, znajdowanie sobie pasji, zajmowanie się własnymi przyjemnostkami, tym jest silniejszy ale ta siła jest w nim a nie w innych. Inni tą siłę wzmacniają ale rdzeń siły tkwi w nas. Dlatego trzeba polubić siebie, nie być egoistą ale zacząć też robić coś dla siebie. I to jest podstawa.
abrakadabra xx

Samotność

przez Follow_ 07 wrz 2014, 15:47
tylko co z tego... jak obecność drugiej, życzliwej i kochającej osoby
jest taka wspierająca... dodająca sił i chęci do życia...
że chce się w to wejść z świadomością konsekwencji tych wydarzeń...
nie wiem czy to jest okrutne czy głupie...

Samotność

przez Arhol 07 wrz 2014, 16:13
I jedno i drugie....ale któż z nas nie czynił głupstw i irracjonalnych rzeczy na tym świecie D:
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Sortuj wg