Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez Makabra 20 lip 2014, 00:34
Ale fajnie jest z kimś uciec od tych problemów...
Makabra

Samotność

przez Jam Van Dahl 20 lip 2014, 01:18
Makabra, to poszukaj kogoś. Pewnie jedna sie osoba znajdzie co wysłucha i pomoże.
Jam Van Dahl

Samotność

przez Piotr_k 20 lip 2014, 01:56
Melanie22 napisał(a):Ale czy samotność przy tylu problemach jest taka zła? W sumie po co obarczać problemami kolejną osobę, i tak nic z tym nie zrobi.

Myślę, że przy problemach jakakolwiek samotność jest zła. No chyba, że sami krzywdzimy innych.
Zastanawiam się nad jednym: Inni ludzie naprawdę nas nie rozumieją? A może po prostu nie chcą rozumieć? No, chyba, że my wmawiamy sobie, że oni nic z tym nie próbują zrobić.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez mrrafal 20 lip 2014, 02:03
Czy warto 'odgrzewać kotlety' ?

Samotność

przez Jam Van Dahl 20 lip 2014, 02:08
mrrafal, jak sie nie ma nic do stracenia.
Jam Van Dahl

Samotność

przez abrakadabra xx 20 lip 2014, 02:36
Trza będzie kupić sobie psa ;)
abrakadabra xx

Samotność

przez Makabra 20 lip 2014, 09:36
Jam Van Dahl napisał(a):Makabra, to poszukaj kogoś. Pewnie jedna sie osoba znajdzie co wysłucha i pomoże.

Wątpię, nie w tym otoczeniu.
Makabra

Samotność

przez Jam Van Dahl 20 lip 2014, 09:39
Makabra, to je zmień.
Jam Van Dahl

Samotność

przez krul 20 lip 2014, 09:41
Ten cytat Bukowskiego dobrze pokazuje rozumowanie samotności.

'Nigdy nie byłem samotny. Siedziałem w pokoju - myślałem o samobójstwie. Byłem w dołku. Czułem się fatalnie - gorzej niż kiedykolwiek - ale nigdy nie czułem, że inna osoba mogłaby wejść i wyleczyć to, co mnie gryzie. Albo że ileś tam osób mogłoby to zrobić. Innymi słowy, samotność nigdy nie była moim zmartwieniem, bo zawsze tak bardzo pragnąłem odosobnienia. Za to na przyjęciu albo na stadionie pełnym wiwatujących ludzi, tam mógłbym czuć się samotny. Zacytuję Ibsena: "Najsilniejsi są najbardziej samotni" (…). Znasz typowe reakcje tłumu: "Hej, jest piątkowy wieczór, co chcesz robić? Siedzieć tak tutaj?" No cóż, tak. Bo tam na zewnątrz nic nie ma. To głupota. Głupole spotykają się z głupolami. Niech się ogłupiają sami (…). Żal mi milionów, ale nigdy nie czułem się samotny. Lubię siebie. Jestem najlepszą rozrywką jaką mam. Napijmy się jeszcze wina!'

Samotność

przez Makabra 20 lip 2014, 09:43
Jam Van Dahl napisał(a):Makabra, to je zmień.

Nie mam możliwości.
Makabra

Samotność

przez Marcin2013 20 lip 2014, 12:39
czuje sie bardzo samotny

Samotność

przez Arhol 20 lip 2014, 12:46
Marcin2013 napisał(a):czuje sie bardzo samotny

Weź se pan psa, ze schroniska - zajęcie,towarzystwo i dobry uczynek,problem solved D:
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Samotność

przez Bonus 20 lip 2014, 12:55
Ale ja tak myślę, że nie można też, tak ciągle ubolewać, narzekać i płakać z powodu tego, że jest się samemu i z nikim się nie jest.
Trzeba mieć trochę dystansu do życia. Jeśli jest się samemu, czyli tzw. singlem, to trzeba sobie pewne rzeczy tłumaczyć. To nie jest nic złego, że nie jest się z nikim, tym bardziej jeśli nie ma się szczęścia do związków. Jakby tak każdy, kto jest sam i samotny miał ubolewać na tym, "że jestem sam, nikogo nie mam i co ja teraz zrobię?", to ludzie by się zabijali i załamywali.
A przecież to nie o to chodzi. Nie można tak cały czas robić problemu z tego, że jest się singlem. Ja bynajmniej takiego problemu nie robię, a też jest mi ciężko i trudno, bo jestem ze wszystkim sam.
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

Samotność

przez mark123 20 lip 2014, 13:01
Makabra napisał(a):A ja zazdroszczę takim prawdziwym samotnikom.

A ja zazdroszczę pozostałym, że mogą spotkać w internecie osoby podobne do siebie.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Sortuj wg