Jak wyzwolić w sobie złość/emocje? Excusy.

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Jak wyzwolić w sobie złość/emocje? Excusy.

przez Wombwell00 28 lut 2010, 13:49
Dział może nie jest dobry, ale lepszego nie znalazłem. Mój problem polega na tym iż w każdej sprawie potrafie znalezc tyle excuse-ów (powodów by czegoś nie robic), że po prostu od razu się poddaje. Nawet jeśli wiem, że to było by dla mnie dobre to zwykła drobnostka, małe zawahanie decyduje, że czegoś nie zrobię. Brzmi to może troche błaho z porównaniem z depresją, ale bardzo uciążliwe w codziennym życiu. Nie potrafie sie nikomu postawic, dlatego unikam kadego rodzaju kłótni itp. Nie potrafie o siebie walczyc, nawet w dobrej sprawie... chciałbym paru osobm coś wygarnąć, ale po prostu nie potrafie. Tyle lat chowałem się za excuse-ami, że inaczej nie mogę postapić... macie dla mnie jakies rady???

Re: Jak wyzwolić w sobie złość/emocje? Excusy.

przez kawe_prosze 28 lut 2010, 20:28
heh też tak kieeeeedyś miałam :)
Ale jak mnie deprecha siekła, to było mi wszystko tak obojętne, że wszystkim wszystkiego odmawiałam (bo nie dawałam rady)
Teraz czuję się dużo lepiej i dalej odmawiam (nie wszystkim już, oczywiście, ale jak mi coś nie pasuje, to myślę sobie: "A właśnie ku...wa, że mi się nie chce" .Proste jak drut :) I jakie przyjemne :)

przez Wombwell00 28 lut 2010, 21:22
Nie wiem w jaki sposób ma mi to pomóć ale dzięki za posta :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Wiola* 28 lut 2010, 21:27
Myślę ,że nikt Ci tu nie napisze w paru słowach : rób tak i tak. To nie jest takie proste. Ale w takim przypadku pomocna na pewno byłaby psychoterapia. Z psychologiem rozważania i stawianie celów i nauka asertywności. Pozdrawiam
Moderator

przez Pstryk 28 lut 2010, 21:43
to se nazywa asertywność ;)
Pstryk

przez MOCca 28 lut 2010, 21:49
Trenuj na bliskich, bez emocji w głosie i akcentowaniu koncówek, na jednym wydechu i śmiało :) Później przerzuć się na innych, mniej związanych z Tobą osobiście. Albo najpierw pobluzgaj sobie w myślach, tak dla odwagi. Pozdrawiam ;)
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

przez ALEKS*OLO 28 lut 2010, 22:20
Ja moge oddac za free kilogram zbednych złości i emocji..
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

"Panować nad sobą to największa władza" - Seneka
ExModerator

przez Wombwell00 28 lut 2010, 23:00
Nie wiem czy dobrze rozumiem? Mam nawrzeszczec na rodzicow?
Nie oczekuje wypowiedzi które powiedza mi dokladnie co robic, ale takich które w jakich sposób pomogą mi to zrealizować? Nie wiem typu "ubieraj sie na czerwono, bedziesz bardziej wk*rwiony" albo cos w tym rodzaju. Jakies cwiczenia umysłowe coś tego?

Tu nie chodzi o asertywnośc bo z tym nie aż tak wielkiego problemu (choc występuje).

przez MOCca 01 mar 2010, 00:15
Różnica między nawrzeszczeniem a postawieniem na swoim czyli wyrażeniu własnego zdania, że tego nie chę, tego nie potrzebuję albo wiem co dla mnie dobre, bo chyba o to Ci chodziło, porady szukać najlepiej od speców.
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

przez betty_boo 01 mar 2010, 21:37
heh też tak kieeeeedyś miałam :)
Ale jak mnie deprecha siekła, to było mi wszystko tak obojętne, że wszystkim wszystkiego odmawiałam (bo nie dawałam rady)
Teraz czuję się dużo lepiej i dalej odmawiam (nie wszystkim już, oczywiście, ale jak mi coś nie pasuje, to myślę sobie: "A właśnie ku...wa, że mi się nie chce" .Proste jak drut :) I jakie przyjemne :)

bardzo budujący post, też miałam podobnie (nie dawałam rady). wydaje mi sie ze stawiając się można wiecej zyskac niz stracic - przynajmniej w sensie subiektywnym - zyskuje sie poczucie kontroli nad swoim zyciem, nawet jesli osoba której odmówilismy zechce sie zemścić to i tak zobaczy ze nie moze po tobie jeżdzic i nastepnym razem 2 razy sie zastanowi zanim zechce ci cos wrypac.

u mnie te sytuacje szczególnie dotyczą wykorzystywania w pracy i niejasnej sytuacji domowej.

ale moim zdanie najlepiej "trenowac" na całkiem obcych ludziach i "neutralnych" przewinieniach (np. wpychanie sie do kolejki w sklepie).

dla postawienia sie waznym osobom istotne jest poczucie własnej wartosci i kompetencji, dlatego nalezy je rozwijac!

przez Wombwell00 06 mar 2010, 01:38
Rozwijac? Spoko, ale jak?
Do kolejki nie będę się wpychał, bo sam nie chce aby ktoś tak robił mi (zasada Jakuba i Boga). Pierwszy semestr w nowej szkole podniósł moje poczucie własnej wartości na wyższy poziom, ale gdy myślę, że mam coś zrobić POWAŻNEGO to włącza się tem przestraszony, smutny 12-latek :) Jak sobie z tym poradzić?

przez betty_boo 06 mar 2010, 10:51
chyba źle mnie zrozumiałeś. nie każę Ci wpychać się do kolejki tylko reagowac na to, kiedy ktoś tak robi i stanowczo zwrócić uwagę tej osobie.

Sortuj wg