CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

przez Shadowmere 22 lip 2010, 14:55
specjal, albo z tego można wyjść albo będziecie kiszonymi ogórami.Nie można mieć i tego i tego,to przeczy logice.
W każdym razie ja nie uważam bycia kiszonym ogórem i prowadzenia takiego życia za wyleczenie.
Shadowmere

przez Zenonek 22 lip 2010, 15:03
specjal, To jestes zle leczony. Kolezanka mojej rodziny ma ciezkie CHAD - stan mieszany. Jak ma dobrze ustawione leki (stabilizator + czasami Lit + zaleznie od sytuacji i po wykrystalizowaniu stanu antydepresant lub neuroleptyki lub wszystko naraz) to jest szczesliwa i pomimo ch*jowej sytuacji materialnej (1800 zl na 3 osoby) funcjonuje calkowicie normalnie.

przez Shadowmere 22 lip 2010, 15:20
Zenonek, każdy pacjent jest inny..
Shadowmere

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zenonek 22 lip 2010, 15:38
Shadowmere, Eeeee, naprawde :roll: ? Zartuje :mrgreen:

Wiem, ale chodzilo mi o to, ze... w CHAD jako, ze jest to glownie choroba ciala a nie duszy pomoc moze tylko utrafienie w dobry zestaw lekow.

Skoro jego zestaw robi z niego ogora kiszonego lub co gorsza konserwowego to oznacza, ze ma takowy niedobrany..

przez specjal 22 lip 2010, 22:22
Witam
Wypiłem dziś browary dobrze że Wisła wygrała było lepiej koniec było derealizacji..

[Dodane po edycji:]

Może od paczątku.Dokładnie rok temu było fatalnie o obejrzeniu filmu,sporcie,czytaniu książki mogłem sobie pomarzyć.Takim punktem zmiany na lepsze było Boże Narodzenie i Wielkanoc.Życzę wszystkim powrotu do zdrowia.
Jam nie z soli ani roli,jam jest z tego co mnie boli.

przez specjal 25 lip 2010, 19:46
Forum umarło?Mam nadzieje że Robert dobrze się trzyma.Co tam u mnie..to samo wstaje 9-10 biore psychotropy i wegetuje cały dzień w nadziei że coś się zmieni...coś sobie poczytam tak ogólnie to jest h..ujowo,kiepski dzień nic ciekawego monotonne wegetatywne życie kiszonego ogóra,czasami piwo lub tanie wino zero kasy....

przez RafQ 26 lip 2010, 12:39
Ja nie piszę bo przez ostatnie 4 dni mam jazde bez trzymanki na skutek odstawiania alprazolamu.Pojawiły się u mnie objawy odstawienne pomimo stałych dawek występujące pomiędzy poszczególnymi dawkami.Po zazyciu pojedynczej dawki (0.5) już po 3-4 godzinach organizm domagał się następnej.Sorry ale 6 razy dziennie nie zamierzam tego brać.Nie doceniałem tego leku i jak widać nie jest on bezpieczniejszy od clona :? .

We czwartek bylem u ogólnego po leki (ponieważ już się kończą a następną wizytę mam za miesiąc).Mój lekarz rodzinny jest na urlopie a na zastępstwie był jakiś stary dziadek.Kretyn tak wypisał recepty że nigdzie nie wydadzą mi leków i musze iść do kogoś innego żeby je przepisał od nowa.W dodatku jak czytał zaświadczenie od specjalisty i diagnoze "Dystymia" to zapytał się czy to choroba wieńcowa?No ku..a skoro zażwiadczenie z diagnozą jest od psychiatry to jak może tam pisać że mam chorobe wiencową?Aż taki głupi to nawet ja nie jestem a to przecież on ma doktorat nie ja.Przecież to jest kpina!Ja sobie nie wyobrażam jak taki frajer może kogoś leczyć :? .
RafQ

przez Anonymous 26 lip 2010, 14:30
[i]wypowiedz skasowana, autor zbanowany[/i],
Anonymous

przez rober6666 27 lip 2010, 00:02
Hej
Ciężko mi ostatnio pisać. Czytam Wasze wypowiedzi na forum oczywiście każdego dnia. Jestem jakiś rozkojarzony.Ostatnie 2 dni to pogorszenie , lecz przynajmniej wiem tym razem z jakiego powodu-chlanie Whyskacza w sobotę :D . Wiedziałem , że będę żałował juz zanim zacząłem chlać. Ostatnie czasy , odkąd mam poprawę stanu i samopoczucia, alkohol przestał mi służyć. Przez kilka dni od spożycia mam nasilenie objawów choroby (napięcie, lęk,mocna derealizacja, drażliwość i dziury w pamięci )."Łeb " do picia to mam strasznie mocny,mimo benzo i kilku tysięcy innych wrzuconych juz w siebie psychotropów (tak,tak-około 6 tabletek dziennie przez ,już, około 1000 dni......)
Ale potem mam bezsennośc, a na drugi i trzeci dzień zjazd na maksa.....Poza tym ostatnio po alko załącza mi sie agresor. Nie tyle , że szukam zwady, lecz marzę o tym aby mnie sprowokowano.....
A więc z alko daje spokój. Dotychczas mnie ratowal , teraz cofa z drogi ku wolności jak to ktoś na tym forum określił pięknie
Jestem obecnie zawieszony pomiędzy zdrowiem a chorobą. To olbrzymi sukces. Jestem dośc daleko od sławnego juz spotkania z tirem. Nie tak szybko w każdym bądź razie.
Esprit-dzięki za rozmowę-wlałeś we mnie dużo wiary i nadziei na nie wegetacyjna przyszłość
Trenuje ostro i ciężko. To juz nawyk, ktory dużo daje. Oczywiście są gorsze dni i trzeba sie zmuszać, ale liczy sie regularnośc przede wszystkim.
Zacząłem patrzeć do lustra,hehehehehehe.
W myjni w związku z pogodą chwilowy zastój, nad czym ubolewam. Ta praca mi dużo daje.Psychicznie. Mentalnie.
W tym tygodniu muszę zakończyc sprawę związana z moim małżeństwem (pisalem juz wcześniej )
Nie dam rady tego odpuścić.Próbowałem. Niszczy mnie to. będę musial na chwile stac się znow kimś ,kim nie lubię być.Ale trzeba wyrównać rachunki.Zawsze dotrzymuje słowa-a komuś coś obiecałem.
Na wszelki wypadek jutro mojemu kumplowi-adwokatowi podpisuje in blanco pełnomocnictwo :D :D
Lamotrygina
Nie zacznę jej raczej az do powrotu z wakacji. czuje sie średnio, ale też nie zdycham. więc nie chce eksperymentować. Chce pierwszy raz od 3 lat mieć normalne wakacje, a nie w stanie roztrzęsionej, zderealizowanej, nie potrafiącej podejmowac najprostszych decyzji szmaty....
W stanie ,w jakim obecnie jestem dam radę się jako tako na wakacjach wyluzowac.
A nie wiadomo jak zareaguje na lamo....Może byc bajka, a może byc tragedia, jak w 99 % przypadków bywało.....
To że ją wezme w końcu , to nie ulega wątpliwości-obecny mój stan to wypadkowa sterydu, clona, litu i afobazolu.To raczej stan i efekt doraźny niż stała progresja. Lamo jest niezbędna-lub inny podobny lek.
Uffffff
Ale sie rozpisalem i Was ponudziłem.
Trzymajcie się
Robert
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez rober6666 29 lip 2010, 09:20
Hej, Ludziska....Wyzdrowieliście (czego Wam życzę ) czy jak ?????
Gdzie sie podzialiście?
Co słychać ?
A może jakis nowy lek na CHADA wymyślili i Wy juz go bierzecie ?? I wolni od gó.wna robicie oszałamiające kariery i nie macie czasu tu zaglądać? :D :D :D
Pozdrawiam
Robert
Po
NON SERVIAM

obserwowany

przez specjal 30 lip 2010, 16:05
Heheh każdy by chciał aby zostal wynaleziony jakis nowy lek.Dobrze by bylo...Niestety to tylko marzenia.U mnie jak zwykle tak samo wegetacja co tutaj pisac.Prowadze zycie pustelnika...

przez RafQ 30 lip 2010, 17:17
Specjal spokojnie nie tylko Ty masz takie życie :? .
U mnie bez zmian,wahania nastroju dają w kość i doprowadzają do szaleństwa.W dodatku odwyk od benzo więc nie jest łatwo.Ale żeby nie było że tylko marudze to dodam że progres jest znaczny.W dokładnie 10 dni udało się zejść z 2mg dobowo do 0.35 mg (w dawce 3x0.125).Wiem,wysoko postawiłem poprzeczke ale jakoś daje rade.W porównaniu do zejścia z klona jest zdecydowanie łatwiej.Przynajmniej nie wymiotuje,nie trzęse się oraz nie mam gorączki i bólów mięśniowych jak w zimie,kiedy to schodziłem z clonazepamu.

Robert kiedy wybywasz na te wczasy :smile: ?
Faktycznie chyba nie ma co ryzykować teraz i brać się za lamotrygine.Wrócisz z wakacji to będziesz miał czas na wprowadzanie lamo.Jakby mialo Cie ostro zamulić po tym leku podczas tego pobytu poza domem to chyba lepiej sie wstrzymać.

Pozdr
RafQ

przez rober6666 30 lip 2010, 21:58
cześć
RafQ
Świetnie schodzisz z benzo.
Mowisz , że schodzenie z clona to takie bagno ??
Dlatego ja to robie bardzo , bardzo powoli.....bydlak probuje upominac sie o swoje prawa i zmusić mnie do zwiększenia dawki.
Ostatnio coraz gorzej się czuje .nienawidzę tej choroby, tej wykańczającej huśtawki.ostatnio szedłem do góry mozolnie, bo mozolnie, ale jednak systematycznie.A teraz-bez najmniejszego powodu-znowu sukcesywny zjazd.Dostanę chyba pierdolca.
Próbuje odbudowac swoje życie, zaczyna sie układać, a tu znow bezsennośc połączona z lękiem i odrealnieniem jak na zejściu z amfowego maratonu.....samopoczucie przećpanego debila
wczoraj wieczorem miałem takie napięcie i lęk że nie bylem w stanie filmu obejrzeć.o czytaniu czegokolwiek nie ma mowy.Rozmowa z ludźmi też jest znów gehenną .czuje się jak debil.
Jestem tak napięty, że nawet alko nie potrafi tego załagodzić.przedwczoraj Bratu urodziła sie Córka i w związku z tym pękł whyskacz....i co?? brat i kumpel na wesoło ululani, a ja tylko odrealniony i coraz bardziej wkur.iony.
Gdyby nie to ,że myjnia jutro mnie czeka machnął bym zaraz samemu butelkę, żeby zapic objawy chociaż na kilka godzin.
Wkurza mnie to , że praca przez kilka godzin dziennie wykańcza mnie bardziej niz 8 godzin moją Żone w fabryce.....To jakaś komedia.Padam na ryj po robocie.....Psychicznie i fizycznie.
Przeciez fizycznie jestem w znakomitej formie, więc o co chodzi????
Nie będę teraz ryzykował z lamo, przed wyjazdem (12 sierpnia )
Dwa lata z rzędu miałem tragiczne jazdy na wakacjach ( zastanawiałem sie nad powrotem )
Może teraz uda sie aby było normalnie.
Żeby tak hipomanie na ten czas wyłapać :D :D
Ka_Po
Podoba mi się twoje podejście. Tak trzymaj. Korzystaj z okazji, że dobrze się czujesz.
Może mi pochytasz prace w firmie gdzie pracujesz??? Ze mnie tez ciacho,hehehehe,nie mlode ale doświadczone :D :D
Reasumując
obecnie zdycham, lecz nie tak jak kiedyś.lecz przyzwyczailem sie ostatnio do poprawy i szlag mnie trafia groźnie
Cała nadzieja w lamotryginie.
....nie potrafię sie cieszyc szczęściem Brata.....jestem coraz bardziej pozbawiony uczuć wyższyć. tylko wkurw.anie sie wychodzi mi idealnie. :evil:
Oczywiście będę walczył. Te4n post to po prostu streszczenie obecnego stanu rzeczy, anie jakieś jęczenie i użalanie się.
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez *Monika* 30 lip 2010, 22:02
rober6666, Gdzie wyjezdżacie na wakacje?
Obrazek
Główny Moderator

Sortuj wg