CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

przez Alter Ego 19 maja 2010, 09:27
Tak maaja,
ale tutaj nie miałem żadnych emocji do przepracowania. Po prostu dwa słowa - akcja - reakcja i uderzyłem.. Cały czas pracuje nad sobą ale jak widać z marnym rezultatem..

Pozdrawiam

przez maaja 19 maja 2010, 09:43
myślę, że za nim cokolwiek zrobimy zawsze pojawiają się jakieś emocje. Coś nas popycha do działania...

przez Alter Ego 19 maja 2010, 09:46
U mnie przedmiotowe "zanim" trwało sekundę.. Ale ogólnie zgoda:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez rober6666 19 maja 2010, 09:47
maaja napisał(a):a czy próbowałeś sobie pomóc w inny sposób. Praca ze złością, przepracowanie swoich emocji za pomocą psychoterapii...
Leki działają doraźnie, dziś je bierzesz i pomagają, a jak przestaniesz brać? Przyczyna nadal pozostanie. Leki przyczyny nie zlikwidują. To może zrobić tylko praca nad sobą...
Pozdrawiam

ależ Maaju
Przyczyną CHAD nie sa nieprzepracowane emocje ,tylko zaburzenia chemicznej równowagi mózgu.W tym przypadku to psychoterapia tylko doraźnie może zadziałac, o ile w ogóle cos da. CHADERSI sa z reguły skazani dożywotnio na chemie dostarczana w postaci lekow.Głównie stabilizatory.Psychoterapia przyczyny nie zlikwiduje, niestety.To nie zespół stresu pourazowego, czy żałoba po dużej stracie.....to najczęściej genetycznie uwarunkowany defekt ,powodujący poważne zaburzenia w funkcjonowaniu naszych główek...
.....a szkoda....wielka szkoda....
Robert
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez maaja 19 maja 2010, 10:02
Mówiłam o przyczynie twojego zachowania, a nie choroby. W ogóle odnoszę się wyłącznie do tego o czym pisałeś dzisiaj o 9:05.
Wspomniałeś, że nie było żadnych emocji w Tobie, co jest po prostu niemożliwe. Tylko tyle.
Jeżeli chodzi natomiast o leczenie psychozy maniakalno-depresyjnej, to spotykam się często z przypadkami, że nie jest ona leczona wyłącznie farmakologicznie.
Zdania są na pewno podzielone, ale ja należę do tych, którzy wierzą, że same leki nie załatwią sprawy...
Piszesz, że pracujesz nad sobą. Jeśli tak, to by oznaczało, że też masz wiarę w metody psychoterapeutyczne.
Czy może miałeś na myśli innego typu pracę nad sobą?

przez Alter Ego 19 maja 2010, 10:54
Tak maaja,
pracuje nad sobą - to swoistego rodzaju autoterapia. Oprócz tego intensywnie trenuje, ale to robiłem chyba od zawsze. Podzielam również Twoje zdanie, że leki to nie wszystko.

Pozdrawiam

przez Zenonek 21 maja 2010, 13:19
Rober Znalazlem wykaz TLPD. Oby Ci juz to nie bylo potrzebne, ale na wszelki wypadek moze znajdziesz cos ciekawego :

dezypramina (Pertofran, Petylyl, Norpramin)
opipramol (Pramolan, Insidon)
dibenzepina (Noveril)
maprotylina (Ludiomil, Aneural, Deprilept, Mapro-GRY, Maprolu, Maprotilin HCl-ratiopharm, Mirpan, Psymion)
nortryptylina (Pamelor, Nortrilen)
noksyptylina - wycofana z lecznictwa
trimipramina (Surmontil, Stangyl, Apo-Trimip)
lofepramina (Gamonil)
protryptylina (Vivactil)
amineptyna (Survector)
chinupramina (Kinupril)
dosulepina (Prothiaden, Protiaden, Idom)

Ciekawy link http://www.pfm.pl/u235/navi/200377/back/200280

przez rober6666 21 maja 2010, 23:24
Zenonek
Dzięki za rozpiske i linka
Jeśli wrócę do lekow to z pewnościa zdobędę i wypróbuję imipraminę,dezypramine lub dibenzepinę.
Co u mnie.....
Dziś mam lekki zjazd samopoczucia
Jestem podminowany, ale mam ku temu powody
Kłaniają się nie załatwione jak należy sprawy sprzed pól roku.
Ktoś wszedł z butami w moje życie prywatne, lekceważąc mnie do tego stopnia , że nie raczył nawet sie rozeznać czy to do końca bezpieczne...Jakby zrobił to 3 lata temu , gdy bylem zdrowy natychmiast było by po temacie. Szczęśliwie dla siebie wszedł mi w drogę , gdy aktualnie byłem roślinka...
Teraz czuję sie o wiele lepiej, nabieram rozpędu i pewności siebie więc ta niezałatwiona sprawa kłuje mnie niczym gwóźdź w du..ie
Od kilku dni szukam frajerka i nie moge go trafic.I to mnie tak frustruje i nakręca.
Nie jest to spowodowane specyfikami ktorymi sie doprowadzam do porządku.
Mam /miałem taki właśnie charakter -nie odpuszczam. Za NIC.
Mam nadzieje , że na dniach temat zamknę definitywnie i odzyskam spokój.
Nadal czuje energie do zycia
Oczywiście codziennie ćwiczę ostro ( co zaczyna być widoczne,hehehehe), gotuje obiady, chodzę z Synkiem do parku, myje gary-czyli robie rzeczy, ktore 3 tygodnie temu doprowadziły by mnie do skrajnej niemocy i rozpaczy
Drazni mnie tylko wyzej opisana sprawa-nie pozwala sie wyluzować....
A jutro finał Ligi Mistrzów !!
Idę z Bratem i dwoma kumplami jak co roku, tradycyjnie do Multikina zobaczyć to wydarzenie na wielkim ekranie
Pozwole sobie nawet na 2 piwka
jak wygra Inter to może na 3 nawet hehehehehehe
Uwielbiam piłke nożną (nie mylic z polska pożal sie Boże ligą , ktora sie wogole nie interesuję, podobnie jak nie interesuje mnie psi kał na trawniku). W ostatnich latach choroba odebrała mi radośc z oglądania meczów Ligi Mistrzow
Na final jakoś sie mobilizowałem , aby tradycji stało sie zadośc
Pozdrawiam
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez *Monika* 21 maja 2010, 23:51
rober6666,

Olej tą sprawę.....albo załatw inaczej....bez uszczerbku na zdrowiu tego wiesz............
bo nie chciałabym i Ty pewnie też,żeby z tego wszystkiego pojawiły siędodatkowe kłopoty.
Albo zrób fotomontaż ...wiesz o co mi chodzi............i wyślij to temu delikwentowi (Gołębiewski ;-) )
A tak na poważnie......fajnie,że nabierasz sił. U mnie też troche lepiej. Nie wiem jak będzie jutro. Bo mój nastrój jak w kalejdoskopie się zmienia. Ale ogólnie napięcie mnie raczej nie opuszcza.
Od srody do piątku mnie nie będzie. Jadę do Korbielowa na szkolenie dyrektorów, jadą wszyscy dyrkowie i dyrki z miasta, może pojade samochodem, zobaczę jeszcze.

Trzymaj się.

Ciekawe co u Amona. Podobno się zalogował na forum. Ciekawe dlaczego nic nie napisał........
Obrazek
Główny Moderator

przez rober6666 21 maja 2010, 23:58
Monika
Może jacys fajni dyrkowie pojadą? :D
Fotomontaz ???Świetny pomysł !! Może wprowadzę go w zycie tak na dobitkę,hehehe po tym jak załatwie temat po chuligańsku...
Słyszałem ,że Amon sie logował. może czytał nasze wypociny i nie mial sily sie ustosunkować? hehehehe
AMON
Pozdrawiam
NON SERVIAM

obserwowany

przez *Monika* 22 maja 2010, 00:02
rober6666,

Coś Ty, nie w moim typie są Ci dyrkowie. No, może jeden, ale jest żonaty więc odpada.
Jak utworzysz ten fotomontaż to wyslij mi proszę na pocztę...ocenię....czy coś podpada czy nie ;)

Amonie!
Odezwij się, tęsknimy!
Obrazek
Główny Moderator

przez zdesper 22 maja 2010, 12:46
Uwielbiam piłke nożną (nie mylic z polska pożal sie Boże ligą , ktora sie wogole nie interesuję, podobnie jak nie interesuje mnie psi kał na trawniku).

Genalnie wprowadzasz te analogie:DD
zdesper

przez rober6666 22 maja 2010, 14:29
....hehehehehe
To efekt całych lat podchodzenia do świata , a przede wszystkim samego siebie , z wielkim przymrużeniem oka.
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez *Monika* 22 maja 2010, 21:26
Amon_Rah, :angel: nie byłeś ? No ładnie ;)

Fajnie,że już jesteś :smile:
Obrazek
Główny Moderator

Sortuj wg