CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

przez RafQ 12 lis 2010, 12:33
Podam przykład stanu w chad.Siedze sobie przed kompem w weekend,wolny dzień,świeci słońce i zaczynam się relaksować.Nagle czuje jakby mi ktoś przyłożył kijem baseball-owym przez łeb i dosłownie "osuwam się" w fotelu jak po uderzeniu.Albo przeciwna sytuacja.Ostatnio rodzice mają spore problemy zdrowotne (operacje,pobyty w szpitalu) i wszyscy są zaniepokojeni.Ja dla odmiany dostaje kopa pozytywnej energii i zamiast się dołować,to pocieszam wszystkich dookoła,wspieram ich i mówie że będzie ok.Interesuje się,dzwonie codziennie jaka sytuacja itp.

I teraz przykład jak wyglądałaby moja terapia.

A) Wpadam na terapie w epizodzie hipomanii i odpowiadam na kazde pytanie lub robie mega głęboki wykład na temat mojego swiatopoglądu,religii czy podejścia do życia (przecież mam otwarty umysł,jestem kreatywny i nakręcony)

B) Ide w stanie pełnej depresji - nie mówie nic tylko gapie sie w podłoge.

C) Pojawiam się w stanie depresji z napadem agresji i furii i jestem jak tykająca bomba zegarowa.Ledwo się kontroluje i kazda próba "rozbrojenia ładunku" może skończyć się wybuchem.

Jak podejmowałem próby terapii byłem w stanie ciągłej depry (patrz punkt B ;)).Odpowiadałem automatycznie,żadnego kontaktu z otoczeniem a tym bardziej z terapeutą.
Teraz byłoby jescze gorzej,bo nigdy nie wiem co mogłoby się stać.
RafQ

przez Rambo123 12 lis 2010, 14:00
Ciekawe co słychać u Roberta? Dawno nic nie pisał.
Ech życie.

przez Anonymous 12 lis 2010, 16:08
[i]wypowiedz skasowana, autor zbanowany[/i],
Anonymous

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez specjal 13 lis 2010, 12:15
Ja tez lubilem czytac ksiazki,ogladac sport w tv,tera mi wszystko jedno.
Jam nie z soli ani roli,jam jest z tego co mnie boli.

przez Rambo123 13 lis 2010, 15:58
Zadałem pytanie o czytanie książek ponieważ według mojej teorii ludzie z zaburzeniami nerwowymi szeroko pojętymi próbowali już od najmłodszych lat uciec w inny lepszy świat. Świat naszych marzeń. Ja też nie potrafiłem zasnąć bez książki. Teraz książkę zastąpiłem telewizorem.. Daję czasowy,jakieś Discovery i zasypiam. Jestem przykładem że z chadem (należy mu się z małej litery) można przeżyć życie, pomimo że niekiedy modliłem się o szybką śmierć.
Teraz biorę jedną tabletkę DEPAKINE wieczorem zapobiegawczo a mogę nawet nie brać jej wcale. Natomiast współczuję tym którzy na to cierpią.
Jeszcze jedno. Wszystko co mam i do czego doszedłem zawdzięczam tylko sobie. Poprzez lata nauki i ciężką pracę.Zawsze wpływało to na mnie mobilizująco.
Natomiast nuda i marazm doprowadzały mnie na skraj depresji. Pozdrawiam cieplutko.
Ech życie.

przez specjal 13 lis 2010, 16:37
Aha i dodam rade przestancie wierzyc tym pseudonaukowcom.Np ja napisalem ze solian nie pomagal,wrecz odwrotnie to nie znaczy ze komus nie pomoze.Podobno jakies leki doprowadzaly do szalu Roberta a na mnie dobrze dzialaly.Takie internetowe scierwa moga niezlie zalamac.

przez Rambo123 13 lis 2010, 23:59
W ostrym stadium nie ma żadnych szans aby pomogła. W chwili gdy najgorsze dolegliwości ustąpią może ale nie musi pomóc. Zresztą objawy chad są u każdego inne.
Ech życie.

przez specjal 14 lis 2010, 12:18
Witam.Wiec napisze co u mnie.Najwazniejsze ze sie czuje lepiej tzn schizy sa mniejsze a najwazniejsze zeby z tego scierwa wyjsc.Moze pociesze monike ale od dawana nie pije wogole.Zauwazylem ze koncentracja i pamiec lepsze.Jeszcze jedna dobra wiadomosc bol kregoslupa jest o wiele mniejszy jednym slowem cos pozytywnego zaczelo sie dziac ;) .Ze sprawnascia fizyczna nadal niezbyt ale da sie to wyprostowac.

przez Rambo123 14 lis 2010, 18:38
Ja od trzech miesięcy nie piję nic, lecz życie stało się nudniejsze.
Ech życie.

przez Rambo123 15 lis 2010, 09:23
Zazdroszczę Ci tego stanu. Ja lecę na średniej czyli do duszy. Monotonia i nuda. Jeżeli nie porwę się na coś to będzie tak dalej. Pozdrawiam.
Ech życie.

przez *Monika* 15 lis 2010, 21:23
Rambo123 napisał(a):Zazdroszczę Ci tego stanu. Ja lecę na średniej czyli do duszy. Monotonia i nuda. Jeżeli nie porwę się na coś to będzie tak dalej. Pozdrawiam.

Musisz postawić sobie jakiś cel?
Co by Cię usatysfakcjonowało?
Obrazek
Główny Moderator

przez Rambo123 15 lis 2010, 21:28
Chyba pójdę do pracy z powrotem. Wtedy jestem nakręcony. A zarobione pieniądze przepuszczam na przyjemności i dzieci. TO JEST DZIWNE I NIE POTRAFIĘ TEGO WYTŁUMACZYĆ. Albo wyjadę gdzieś na wczasy do Afryki? Na razie nie piję bo tak postanowiłem (nawet na imprezach). Niestety jak pracuję to nadużywam. Taki los.
Ech życie.

przez *Monika* 15 lis 2010, 21:39
Rambo123, Może teraz czas,aby ustawic sie na psychoterapii i poznać swoje mechanizmy, przeciez czujesz się stabilnie. Niby jesteś zdrowy, a jednak czegoś Tobie brakuje. Nie chcesz zrozumieć tego mechanizmu? Skąd się wziął?
Obrazek
Główny Moderator

przez Rambo123 15 lis 2010, 22:07
Niestety ale byłem, zobaczyłem i przegrałem. Pomimo usilnych prób pomogło w niewielkim stopniu.Za każdym razem po wyjściu czułem się jakby oczyszczony, ale tylko na chwilę.Mnie zabija powszedność dnia codziennego. W mym życiu musi się coś dziać. Zazdroszczę ludziom którzy prowadzą życie podobne do mojego teraz i są szczęśliwi. Ja jestem nijaki. Dzień upływa mi za dniem. Niby jestem teraz wzorem do naśladowania, lecz to nie TO.
Ech życie.

Sortuj wg