Śmierć? Czyli co Was powstrzymało przed samobójstwem?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: Śmierć? Czyli co Was powstrzymało przed samobójstwem?

przez Paweł75 28 gru 2009, 22:45
Azotox
Tak w zasadzie to u mnie nic się nie zmieniło, moje niedoszłe żony ciągle się mnie brzydzą nowych nie poznałem, nie śpię jak nie spałem. Jednym słowem daleko do tego żeby było dobrze.

przez ewap99 03 sty 2010, 22:49
Jesli kogos ogarną mysli samobojcze to nie do konca jest swiadomy tego co chce zrobic nie dociera do niego wiele z zewnatrz takie jest moje odczucie
w człowieka nie wolno wątpić póki żyje...

przez Gringo 04 sty 2010, 16:52
Jesli kogos ogarną mysli samobojcze to nie do konca jest swiadomy tego co chce zrobic nie dociera do niego wiele z zewnatrz takie jest moje odczucie

Nie zawsze, czasami to chlodna kalkulacja.
Gringo

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez budzo 04 sty 2010, 19:30
basior napisał(a):przed samobójstwem powstrzymuje nas nadzieja ze moze byc lepiej,Ci co popełnili samobójstwo tą nadzieje stracili...mimo wszystko nadzieja umiera ostatnia...

Otóż to. Ja widzę, że gdzieś tam w głębi jestem normalny Ja, który jeszcze nie powiedział ostatniego słowa. Tylko na razie ten Ja ma zbyt mało do powiedzenia. Jeśli to wszystko potrwa jeszcze kilka lat to może zacznę myśleć inaczej. Ale na razie nie.

przez tup_tup 04 sty 2010, 19:40
Myśli samobójcze pojawiają się dość często, choć nauczyłam się trochę nad nimi panować. Wiem jedno, jeśli jeszcze raz odważę się podjąć takiego czynu, będzie on ostatnim...
Co mnie powstrzymuje? Jak narazie staram się udowodnić wszystkim w koło, że sobię radzę, że mam siłę, że trwam, że jestem silna... udowadniam im że jednak coś znaczę (choć sama w to nie wierzę) i to mnie trzyma, bo jeszcze nie wszystkim pokazałam. Może to śmieszne, ale... brak mi woli życia, jednak brak mi również odwagi by się z tym życiem pożegnać...
My one regret in life is that I am not someone else.

Everything is simpler than you think and at the same time more complex than you imagine...

przez kinia656 05 sty 2010, 00:30
ja tez mam ostatnio czesto takie mysli i mialam plan jak to zrobic ale dlaczego nie zrobilam? bo najzwyczajniej w swiecie boje sie ze mi to nie wyjdzie, ze rzuce sie pod pociag ale obetnie mi tylko nogi i bede dalej zyc, ze wezme tabletki i zniszcze swoj organizm ale nadal bede zyc, ze sie powiesze ale zrobie to zle i zrobie cos z kregoslupem i -wozek do konca zycia. Boje sie po prostu ze mi to nie wyjdzie i do konca zycia bede jak roslinka. Gdybym miala 100% pewnosci ze sie uda zrobilabym to bez wahania

przez ewap99 05 sty 2010, 01:26
Ja tez miałam myśli plany przygotowania co mnie odwiodło?obietnica jaką złożyłam swojej córce jak ją urodziłam ze ja nie miałam rodziców ale zrobie wszystko by ona ich miała jak najdłuzej sie da

przez Paweł75 05 sty 2010, 01:37
Umrzeć zawsze zdążysz po co sie tak bardzo spieszyć, pomyśl może o tym co byś zrobiła gdyby lekarz powiedział Ci że masz przed sobą ostatni miesiąc życia. Zastanów się czy nie ma niczego co by Ci mogło sprawić radość? Zrób coś szalonego albo żyj nadzieją że przez chwile będziesz szczęśliwa.

przez Pstryk 05 sty 2010, 11:09
Hmm fakt, ja nie planowałam żadnego samob - to był impuls, coś co nazywam dla własnej potrzeby utratą świadomości bo niewiele pamiętam z tamtych 'zajść'... bynajmniej nigdy przenigdy nie planowałam - choć dużo myślałam bardziej w kategoriach - jak bardzo chcę umrzeć a nie w jaki sposób. Ale - znam (ba - znałam - już nie żyje) cudowną osobę, która non stop kombinowała jak, gdzie się zabić... I w końcu wykombinowała... :-|
Pstryk

przez Gringo 05 sty 2010, 17:53
Ja juz jestem strasznie zmeczony zyciem (haha, 23 lata) - nie sfrustrowany, nie przybity, tylko zmeczony, gdyby ktos mi dzis zaproponowal, ze jesli tylko chce to jutro juz sie nie obudze, to wahalbym sie, czyby nie skorzystac, ale samobojstwa bym nie popelnil. To straszne, gdy chce sie zyc i widzi sie wokol tyle rzeczy do poznania, przezycia, nauczenia, zdobycia, a nie mozna prawie nic. Cholerna ambicja i jeszcze bardziej cholerna niemoc.

[Dodane po edycji:]

Nie fajnie, oj nie fajnie.
Gringo

przez monika03 05 sty 2010, 21:40
ja nie mam odwagi na to a jak nie wyjdzie????????????
monika03

przez ewap99 06 sty 2010, 21:09
Ta świadomośc ze można z własnej woli zostać kaleką...nieraz tak sobie myślałam co myślą i czują osoby które po nieudanym skoku do wody są sparaliżowane...nie działa ciało a umysł jest niesamowicie trzeźwy tak samo chyba czułabym się ja stając sie od kogoś zależna na własne zyczenie

przez zachar 06 sty 2010, 23:22
tup_tup napisał(a):Myśli samobójcze pojawiają się dość często, choć nauczyłam się trochę nad nimi panować.
U mnie to jest podobnie, panuję nad swoimi myślami smobójczymi, lub.. panowałem.. Teraz stają się coraz bardziej uciążliwe. I nie wiem co będzie ze mną dalej.
zachar

przez joanna5 07 sty 2010, 23:07
samobojstwo to "fajna"gra,rodzaj szantazyku,najpierw jestes w rozpaczy,w koncu manipulujesz,nie przeszkadzam z regulySamobojstwom,w koncu sami podejmuja takie decyzje.kazdy jest wolny/robienie za boga/.joanna5

Sortuj wg