Zabieg w znieczuleniu ogólnym a depresja

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Zabieg w znieczuleniu ogólnym a depresja

przez llaux 27 lis 2008, 17:20
Za niedługo bede miał zabieg w znieczuleniu ogólnym czy moja nerwica i depresja nie przeszkodza w tym zabiegu ? Słyszałem że niektorzy użytkownicy chorzy na nerwice lub depresje jak palili trawke lub pili allochol to dostawali potem od tego derealizacji albo cos innego. A przecięz takie znieczulenie to chyba narkotyk co nie? Zreszta od narkotykow można dostać shizy lub czegos innego a jak ja mam zaburzona chemie muzgu to możliwe żeby mi się cos stało od znieczulenia lub jakiegos narkotyka? Albo jakbym miał przez stres za dużo dopaminy to taka malą dawka narkotyku mogła by mi zaszkodzic?

Re: Zabieg w znieczuleniu ogólnym a depresja

przez CzarnaZebra 27 lis 2008, 17:41
Nie nakręcaj się niepotrzebnie, miałam zabieg w znieczuleniu ogólnym i zupełnie nic się nie stało.
Co prawda nie dali mnie rady dobudzić, ale obudziłam się sama z siebie kilka godzin później (tzn planowo miałam spać ok. godziny), wsiadłam w samochód i pojechałam jeszcze tego samego dnia do domu. W następnych dniach również nie czułam się znacznie gorzej niż zwykle.
"Gdy gubię sny, jakby nigdy nie były, wysycha źródło mojej wielkiej siły"
Obrazek

przez llaux 27 lis 2008, 18:11
A nie mogłaś się obudzic bo miałaś depresje czy to tylko była normalna reakcja że dłużej spałas?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez anatom 27 lis 2008, 19:40
Dzień przed zabiegiem (lub jeśli będzie to niewielki zabieg z kilkugodzinnym pobytem w klinice czy tam szpitalu to w dniu zabiegu) powinien rozmawiać z Tobą anestezjolog. Powiedz mu co i jak, jakie leki bierzesz i on podejmie decyzję czy zakwalifikować Cię do zabiegu w znieczuleniu ogólnym czy nie.
A co do wybudzania - każdy wybudza się inaczej, nie mówię już o dzieciach, bo te w jednej chwili śpią, a za moment chcą zeskakiwać ze stołu, ale o dorosłych - dużo zależy tu od metabolizmu anestetyków, wydalania metabolitów i inny cudów. A to jest zmienne osobniczo.
Trzymaj się, dasz radę.

przez eligojot 28 lis 2008, 00:18
llaux napisał(a):Zreszta od narkotykow można dostać shizy lub czegos innego a jak ja mam zaburzona chemie muzgu to możliwe żeby mi się cos stało od znieczulenia lub jakiegos narkotyka?

Jedyne co masz zaburzone to ortografię i gramatykę, a nie chemię w mózgu.

Jest niewiele leków, które są przeciwskazaniem do zabiegów w znieczuleniu. Są to inhibitory MAO, po których zejść można nawet po zjedzeniu sera. Poważnie... Niedobre są też barbiturany, ale w Polsce się ich nie używa.

A tak po pierwsze, to się rozmawia z anestezjologiem i on podejmuje decyzję o zastosowaniu substancji znieczulającej. A ludzie z depresją czy nerwicą też zwykli śmiertelnicy i zapalenia wyrostka dostać mogą i co wtedy? Czekać aż się rozleje i dojdzie do sepsy?

A pisał to przyszły dentysta.
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".

przez CzarnaZebra 28 lis 2008, 11:53
llaux napisał(a):A nie mogłaś się obudzic bo miałaś depresje czy to tylko była normalna reakcja że dłużej spałas?

Nie mam pojęcia. Wszystko było technicznie prawidłowo, a ja sobie spałam. Odnieśli mnie do łóżka i poprosili inną pacjentkę która tam leżała żeby zwracała uwagę co się dzieje. Podobno co jakiś czas lekarz zaglądał. próbował obudzić, robił różne pomiary.
No i w szpitalu wiedzieli co biorę. Normalną reakcją to bym tego nie nazwała mimo wszystko, ale w końcu nic złego się nie stało.
Obrazek

przez CzarnaZebra 28 lis 2008, 12:12
Jasne że można.
Obrazek

przez eligojot 28 lis 2008, 12:17
Znajdź gabinet, gdzie stosują podtlenek azotu do znieczuleń i wreszcie zrób te zęby.
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".

przez Hans 28 lis 2008, 12:33
@llaux może Cię to pocieszy, to nie było mądre, bo nie jestem mądry, ale połączyłem antydepresanty z duuuużą dawką atropiny i skopolaminy i niewiele mi się w sensie fizycznym stało, być może jeszcze coś na wierzch wyjdzie. Ja bym się takiego połączenia nie bał.

Pozdrawiam.
Feed your head
Feed your head

przez suzak29 28 lis 2008, 14:04
też jestem po zabiegu w znieczuleniu ogólnym i wszystko było wporzo,a co najlepsze lakarz przed operacja widział ze sie stresuje i pozwolił mi łyknac ZOMIREN :mrgreen:
Obudziłam sie normalnie i było wszystko oki
Nie musze być idealna,wystarczy,że jestem wyjątkowa:)XD

przez llaux 29 lis 2008, 15:48
To troche dziwne że niektorzy z was zarzywali antydepresanty. Mi lekarz powiedział że się pytał aneztezjologa o to i powiedzieli mi żebym musiał najpierw odstawic lęki bo z antydepresantami nie wolno stosować tego znieczulenia a jakbym miał przez tydzień odstawiac leki to na zabieg byłoby już zdecydowanie za puzno. więc ostatecznie zabiegu nie bede miał wogule, trudno. Ale i tak dzieki za pomoc, Pozdro

przez CzarnaZebra 02 gru 2008, 12:40
Ja się przyznałam do antydepresantów i wcale nie kazali odstawić, może zależy jakie
Obrazek

Sortuj wg