Apel do wszystkich biorących ESCITALOPRAM !!!

Hasiok.

przez Arasha 08 gru 2014, 08:44
Wiem, że jest cały temat poświęcony esci, ale zdaję sobie sprawę, że część osób mogła zaprzestać leczenie tym lekiem, a z kolei Ci, którym pomogło wchodzą tam rzadko lub wcale. A ja potrzebuję informacji na już ! Potem można wywalić temat do kosza - nie mam nic przeciwko.

Pytanie do wszystkich osób biorących kiedykolwiek escitalopram - Jak się czuliście na początku brania tego leku ? Czy mieliście skutki uboczne
( I JAKIE ??? ) Chodzi mi zwł. o to, czy mieliście mdłości, zawroty głowy i tym podobne ? jeżeli tak, to po jakim czasie Wam przeszły ?
Będę Wam wdzięczna za każde info :P , ponieważ rozważam branie tego leku, a przy swojej fobii strasznie się boję :hide:
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez platek rozy 08 gru 2014, 09:33
Ja bralam ale mialam cale spectrum ubokow :bezradny: zreszta ja mialam na kazdym leku ubokow od groma , bo jestem chyba w tym malym procencie ludzikow ktorzy zadnych antydepresiakow brac nie moga. Jednak to dobry lek , sam w sobie.
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

przez mirunia 08 gru 2014, 09:37
Arasha, ja biorę esci - Elicea 10mg, weszłam już w 3 miesiąc brania. Na początku faktycznie były skutki uboczne jakieś 2 tygodnie... brak apetytu, bezsenność (zawsze miałam kłopoty ze snem), brak sił, osłabienie, lekkie zawroty głowy. Mdłości nie miałam. Przez jakiś tydzień mocniej się pociłam. Wszystkie te objawy minęły po 2 tygodniach, teraz jest całkiem spoko.
Jestem spokojniejsza, mam apetyt, śpię dobrze, minęły lęki i całodniowy niepokój. Chodzę do pracy, lepsza koncentracja., więcej energii, nastrój poszedł w górę.
Nie bój się tego leku, dasz radę na początku z ubokami, musisz przetrzymać, a później już będzie tylko lepiej. :great:

-- 08 gru 2014, 09:39 --

platek rozy, buziaki ***** pozdrawiam!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez platek rozy 08 gru 2014, 09:40
mirunia, :********* hey Kochana :smile: :papa: milego dzionka :)
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

przez Infinity 08 gru 2014, 10:07
Arasha, biorę esci od wielu lat. Jedyne co mi dolegało na początku brania to gwałtowne pogorszenie stanu psychicznego. Raczej krótko to trwało. Brałam 30 mg, obecnie biorę 10. Jest to jedyny lek który przez kilka lat działa niezmiennie i nie ma potrzeby zwiększania dawki czy zmiany na inny.

przez Lethality 08 gru 2014, 11:18
Brałem 10mg dziennie. Jedynym skutkiem ubocznym był spadek libido. W ogóle na forum jest cały dział o lekach tam możesz więcej poczytać.

przez Arasha 08 gru 2014, 19:58
Lethality, wiem, ale mnie chodzi tylko o uboki. A jak się za dużo naczytam, to zacznę sobie wkręcać :?
Jak mówiłam, to jest wątek tymczasowy.
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez noszila 08 gru 2014, 21:08
Brałam już kiedyś i wróciłam do leku dobrze go wspominając. Nie miałam i nie mam uboków żadnych więc z mojej strony akurat polecam ;)
Borderline + nawracająca deprecha + stany lękowe
Esci10
Kweta25

przez D@ri@nk@ 09 gru 2014, 21:11
Arasha, biore od 4 tygodni Escitalopram Actavis, ale do niego dostałam afobam żeby zmniejszyć skutki uboczne lękowe escitalopramu.
Po 10 dniach odstawiłam całkowicie afobam i biore tylko esci. Nie miałam żadnych skutków ubocznych ani psychicznych ani fizycznych ( sorki 2 i 3 dnia poczułam gorąco na plecach ale wyszłam na świeże powietrze i przeszło). Po tygodniu brania zaczęły ustępowac moje objawy nerwicy. Teraz zdarzają się jeszcze sporadycznie, ale czuję się o niebo lepiej, w końcu żyję :D
Lekarka powiedziała że po 4 miesiacach do pół roku to dopiero poczuję co znaczy żyć ;)

Mam nadzieję że pomogłam :smile:
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

"Bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

Mam jeszcze tyle pięknych planów do spieprzenia...

przez hucpa 09 gru 2014, 21:18
Libido mniej niż zerooooooo.
hucpa

przez Arasha 09 gru 2014, 21:19
D@ri@nk@, ale dostałaś esci bardziej na lęki, czy także na depresję ? I jaką dawkę bierzesz ? Alprazolam to ja nie bardzo mogę i chcę brać, bo już byłam kiedyś od niego uzależniona ( ponad 3 lata brania nasennie ) .... teraz za to biorę Clona doraźnie ( który tak samo uzależnia, nie leczy, ale pomaga na panikę ). Gdyby chodziło tylko o lęki, to pewnie zdecydowałabym się na samą psychoterapię, ale już dłużej nie wytrzymam ciągłego zmęczenia ... ledwo żyję :silence: Coś wziąć muszę ... Sama mirta nie daje rady, bo pomaga tylko na spanie i na nic więcej ( a biorę dawkę 45 mg ).

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez jazzowa 09 gru 2014, 21:34
ja sobie nie przypominam nic takiego, ale mój chłopak ma teraz bóle głowy, wahania nastroju, spadek libido ;>
lepiej złamcie mi serce niż nos.

przez D@ri@nk@ 09 gru 2014, 21:38
Arasha napisał(a):D@ri@nk@, ale dostałaś esci bardziej na lęki, czy także na depresję ? I jaką dawkę bierzesz ?

Na lęki, nie mam lub mam minimalną depresję, ale raczej przez nerwicę lękową i bóle (hipochondria)
Dawka: pierwsze 4 dni po 5 mg, potem cały czas 10 mg na dobę
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

"Bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

Mam jeszcze tyle pięknych planów do spieprzenia...

przez Arasha 09 gru 2014, 22:21
D@ri@nk@, dzięki za odp. ;) Oby jak najdłużej służył, a w końcu wyleczył :great:

-- 09 gru 2014, 21:22 --

hucpa napisał(a):Libido mniej niż zerooooooo.

Może być :lol:

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

Sortuj wg