wzór matematyczny na szczęście :)))))

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

wzór matematyczny na szczęście :)))))

przez cinnamon_inspiration 22 maja 2007, 14:03
Brytyjscy psychologowie ułożyli wzór na szczęście - obiegła media unformacja. Przepis jest banalnie prosty.

Szczęście = P + (5 x E) + (3 x H).

Wystarczy pomnożyć i dodać. Wzór został opracowany na podstawie badań prowadzonych wśród tysiąca osób. Musiały one odpowiedzieć na kilka prostych pytań: "Czy jesteś elastyczny i otwarty na zmiany?", "Czy jesteś optymistą i masz poczucie, że kontrojujesz swoje życie?", "Czy zaspokojone są twoje podstawowe potrzeby życiowe - czy jesteś zdrowy i czy masz poczucie bezpieczeństwa, w tym finansowego?". "Czy odczuwasz satysfakcję z pracy i życia rodzinnego?". Z analizy odpowiedzi naukowcy wysnuli następujące wnioski: P (personal characteristics) oznaczacechy charakteru takie jak: podejście do życia, zdolność adaptacji, elastyczność (pytanie pierwsze i drugie). E (existence) we wzorze to egzystencja - czyli ogólna kondycja, stan zdrowia, finansów oraz życia towarzyskiego (pytanie trzecie). H (higher order) zaś to potrzeby wyższego rzędu, takie jak poczucie własnej wartości, ambicje i poczucie humoru (pytanie czwarte).
Na ile ważne są te składniki w osiągnięciu szczęścia, mówią liczby, przez które należy je pomnożyć. Im większe, tym bardzoej istotny składnik. Mówiąc więc najprściej: aby być szczęśliwym, musisz mieć zaspokojony byt materialny, czuć się kochanym, być optymistą i mieć poczucie własnej wartości. Proste?

przez Zorki 22 maja 2007, 14:36
A radzieccy naukowcy obliczyli, że gdyby całą wodę ze wszystkich mórz, oceanów, jezior, stawów, rzek i strumieni na Ziemi wlać do rurki o średnicy 1 cm, to ta rurka musiałaby mieć taką długość że ja pierdzielę.
Jedyną rzeczą, jakiej powinniśmy się bać, jest sam strach. (Franklin Delano Roosevelt)
Zawsze jestem gotów się uczyć, chociaż nie zawsze chcę, by mnie uczono. (Winston Churchill)

Zmieniłem się. Wyzdrowiałem.

przez IceMan 22 maja 2007, 16:12
Ooo... matematyka :D coś dla mnie ;) ale jeszcze prosiłbym tych naukowców o wyprowadzenie dowodu 'wprost', 'nie wprost', albo indukcyjnego na potwierdzenie ich teorii :P W nieudowodnione teorie wierzyć nie wolno!
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ramanujan 22 maja 2007, 18:26
Bardzo ciekawy jest ten wzór ;) . Dziwi mnie jednak, że to Brytyjczycy, a nie Amerykanie wymyślili.
Ramanujan

przez cinnamon_inspiration 22 maja 2007, 18:31
ej co sie czepiacie na luzie trza podejsc a wy jacys sztywni

przez Zorki 22 maja 2007, 18:39
Do nauki należy podchodzić z należnym jej szacunkiem.

A podobno amerykańscy naukowcy obliczyli, że w każdej chwili na świecie odbywa się 300 tysięcy stosunków seksualnych.
Jedyną rzeczą, jakiej powinniśmy się bać, jest sam strach. (Franklin Delano Roosevelt)
Zawsze jestem gotów się uczyć, chociaż nie zawsze chcę, by mnie uczono. (Winston Churchill)

Zmieniłem się. Wyzdrowiałem.

przez IceMan 22 maja 2007, 19:05
Zorki napisał(a):A podobno amerykańscy naukowcy obliczyli, że w każdej chwili na świecie odbywa się 300 tysięcy stosunków seksualnych.

Zaglądali?
Przyjaciel forum

przez anusia 22 maja 2007, 20:44
Super wzór, szkoda, że nie można mieć tego wszystkiego na raz. Ale trudno, raz z górki raz pod górkę
Wykreślić ze Świata przyjaźń...to jakby zgasić słońce na niebie

przez Róża 23 maja 2007, 09:07
aby być szczęśliwym, musisz mieć zaspokojony byt materialny, czuć się kochanym, być optymistą i mieć poczucie własnej wartości. Proste?

No jasne.

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 8:23 am ]
Ciekawe co np.na to ci mądrale powiedzieliby?http://www.forum.nerwica.com/viewtopic.php?t=8498
Bez ludzkiej pamięci przeszłość nie istnieje.
Pech nigdy nie zawiedzie:
przyjdzie w samą porę:)))
Przyjaciel forum

przez 331ania 23 maja 2007, 22:42
Róża o kurcze ale tego duuużżżooo trzeba mieć ;) ale zgodzę się z Tobą bo to 100% towa prawda!!!!kiedy człowiek to wszystko zatraca to jest najgorsze co możne się w życiu przytrafić :cry: a w szczególności to ostatnie.....bo to najgorzej i najciężej jest odzyskać :(
ExModerator

przez ashley 24 maja 2007, 13:27
Róża napisał(a):Ciekawe co np.na to ci mądrale powiedzieliby?http://www.forum.nerwica.com/viewtopic.php?t=8498

No bardzo ciekawe ;)
Ja się zgadzam że musi być zdrowie zaspokojone potrzeby materialne przyjaciele poczucie bezpieczenstwa itd, ale zapomnieli chyba o dobtym stanie psychicznym, o życiu psychicznym ogólnie. Bo można mieć to wszystko ale mieć problemy np emocjonalne albo ze światopoglądem.

Sortuj wg