Zmiana żywienia, lepszy stan psychiczny?

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez blah! 29 maja 2014, 20:29
bei napisał(a):Ja ostatnio dość znacznie zmieniłam nawyki żywieniowe, w sumie pokryło się to u mnie trochę z rozpoczęciem leczenia.
Większych zmian nie zauważyłam, poza w miarę zadowalającym mnie spadkiem wagi co oczywiście w jakimś sensie sprawia, że dobrze się z tym czuję :smile: .
Z drugiej jednak strony za dużo o tym myślę (m.in co i jak jeść) i to z kolei mnie wkurza, bo "zabiera" mi czas :roll: .

Wie ktoś z jakiegoś sprawdzonego źródła czy picie czystej przegotowanej wody może być szkodliwe?
Piję ją dość w znacznych ilościach z 2l na dzień.

a po co przegotowywac wode? woda z kranu do dokladnie ta sama woda co w butelce w sklepie z tym ze ta w butelce jest po prostu uzdatniona w wieksza ilosc mineralow. aha i nigdy w zyciu nie stosuj filtrow wodnych ;).

-- 29 maja 2014, 20:33 --

a zywienie oczywiscie ze ma wplym na samopoczucie. gdy czlowiek zapycha sie byle gownem to stan fizyczny podupada a co za tym idzie pstchiczny rowniez. wez nawet sprobuj wpierdzielic kebaba a jakas dobra salatke z filetem z indyka. po kebabie czlowiek czuje sie ociezaly i zmeczony, po salatce z drobiem czlowiek czuje sie lekko. i to przeklada sie na samopoczucie - po pierwszym nic sie czlowiekowi nie bedzie chcialo, po drugim czlowiek bedzie czul sie lepiej. poza tym dostarczanie odpowiednich witamin robi swoje.
blah!

przez bei 29 maja 2014, 20:42
blah!, już pisałam, nie wiem co w tej wodzie jest. Jaką masz pewność, że na sieci/w instalacji nie doszło do wtórnego zanieczyszczenia?

A że w butelce jest to samo co w kranie to nie powiedziałabym. W butelce masz pewność, że woda jest ok (chyba że ktoś ją zatruł) i jakby nie było smak jest inny.
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
Kiedy siebie mam już dość
(...)
Jak nadzieję w sercu mieć
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga
Żyj i pozwól żyć innym
Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali
Jan Paweł II
bei

przez Zupapomidorowa 29 maja 2014, 20:45
W kranie przede wszystkim woda jest chlorowana. Jak zrobię sobie z niej kostki lodu, to tak jebi*ą, że mi psują smak mineralki. A tfe!
Dawniej Luktar

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez blah! 29 maja 2014, 20:52
ja mam bo znam od wewnatrz system wodaciagow w Silesii ;). Chlorowana? nie wiem skad te bzdurne informacje masz. ale whatever ja tam przekonywac nikogo nie bede ;).
blah!

przez Zupapomidorowa 29 maja 2014, 21:04
blah!, chyba że to posmak czegoś innego, ale dobrze to nie pachnie.
Dawniej Luktar

przez blah! 29 maja 2014, 21:08
nie ma zadnego cloru to niedopuszczalne. sa chlorki ale sa one tez w modzie min butelkowej. oczywiscie, ze woda z kranu w porownaniu z butelkowa ma inny smak a to z tego wzgledu ze jak wspomnialam to ta sama woda - brana z tej samej uzdatnialni tylko butelkowa jest wzbogacona o pewne mineraly co nie zawsze jest dobre. np ludzie ktorzy naja uczulenie na potaski nie powinni pic wody min. tak samo magnez w nadmiarze tez nie jest dibry a woda z butelki ma go o wiele.wiecej niz kranowa.
blah!

przez bei 29 maja 2014, 21:21
Może tak jeszcze do tematu, samo leczenie niejednokrotnie może mieć wpływ na "zmianę żywienia".
Większy apetyt lub jego brak.
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
(...)
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga
Żyj i pozwól żyć innym
Jan Paweł II
bei

przez blah! 29 maja 2014, 21:23
bei napisał(a):Może tak jeszcze do tematu, samo leczenie niejednokrotnie może mieć wpływ na "zmianę żywienia".

ale temat byl inny. nie czy leczenie ma wplym na zywienie a czy ziwuenie ma wplyw na leczenie szeroko rozumiane...a to zasasnicza roznica.
blah!

przez bei 29 maja 2014, 21:27
blah!, dobrze Proszę Pana, od teraz wezmę z Pana przykład i postaram się by moje wypowiedzi były ściśle związane z tematem :P .
Proszę mi wybaczyć :uklon: .
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
(...)
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga
Żyj i pozwól żyć innym
Jan Paweł II
bei

przez Nutricus 04 cze 2014, 12:24
blah! napisał(a):
bei napisał(a):Może tak jeszcze do tematu, samo leczenie niejednokrotnie może mieć wpływ na "zmianę żywienia".

ale temat byl inny. nie czy leczenie ma wplym na zywienie a czy ziwuenie ma wplyw na leczenie szeroko rozumiane...a to zasasnicza roznica.

Sposób żywienia ma bardzo duży wpływ na stan psychiczny. Zaczynając od zachcianek, upodobań typu czekolada, które poprawiają nasz nastrój, a kończąc na trwałej zmianie nawyków żywieniowych na te prawidłowe, chociażby odnosząc się do uregulowania pór posiłków i wpływu tego typu nawyku na psychikę.

Dietetyka jest nauką nie tylko dotyczącą odchudzania (co niestety wielu osobom się tak kojarzy, a zwłaszcza lekarzom). Odpowiednia dieta, czyli sposób żywienia, jest profilaktyką występowania chorób, wspomaganiem ich leczenia lub samym najbardziej istotnym leczeniem.

Konkretne składniki pokarmowe wpływają na funkcjonowanie układu nerwowego oraz psychikę (jak wcześniej podany przykład odnośnie NNKT czy dodatkowo witaminy z grupy B).
Oczywiście sama dieta nie wyleczy depresji czy nerwic, ale może zdecydowanie pomóc i przyspieszyć proces leczenia!

Więc tak, żywienie ma znaczy wpływ na leczenie. Kwestią jest tylko nie szukanie samemu informacji a udanie się do dobrego dietetyka.

przez Cygnus 05 cze 2014, 10:39
Wydaje mi się, czego tak na prawdę szukamy i oczekujemy.

Na przykład, jeśli chodzi o mnie. Moje nawyki żywieniowe były katastrofalne. Zacząłem odżywiać się zgodnie z grupą krwi i oczyszczać organizm od czasu do czasu. Zauważyłem bardzo dużą różnicę. Mam więcej energii, lepsze samopoczucie i czuje się "lżej" ;]

Mi to w zupełności wystarczy. Nie konsultowałem się z żadnym lekarzem. Jednak czasem trzeba stosować specjalną dietę, która, jak napisała osoba wyżej, może nam pomóc w walce z chorobą/zaburzeniem. Wówczas lepiej iść do specjalisty.
Obrzęd żaby kambo - uspokój ducha i wycisz się dzięki porządnemu detoksowi

przez bei 05 cze 2014, 11:20
A ja ostatnio ciągle myślę o jedzeniu, nie wiem czy to przez tabletki, bo niby mogły powodować jadłowstręt a nie wzmożony apetyt.
I to mnie dobija, nawet zmiana nawyków nie pomaga :( .
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
(...)
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga
Żyj i pozwól żyć innym
Jan Paweł II
bei

przez Saraid 05 cze 2014, 11:22
bei napisał(a):A ja ostatnio ciągle myślę o jedzeniu, nie wiem czy to przez tabletki, bo niby mogły powodować jadłowstręt a nie wzmożony apetyt.
I to mnie dobija, nawet zmiana nawyków nie pomaga :( .

Może to nerwicowe zajadanie emocji też tak miałam ale to minęło na szczęście.
Saraid

przez bei 05 cze 2014, 11:29
white Lily, no ja się staram jednak nie zajadać, bo chcę schudnąć.
Ale męczy mnie to ciągłe myślenie o jedzeniu między posiłkami.
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
(...)
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga
Żyj i pozwól żyć innym
Jan Paweł II