Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jakie leki wam pomogły?


Nibelheim

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Zastanawiałem się, czy któryś z proszków przypisywanych przez psychiatrę przyniósł komuś z Was ulgę. Ja leczę się na nerwicę natręctw od października. Najpierw brałem Asertin, po jakim czasie Anafranil SR 75 (od jednej tabletki 75 mg począwszy, skończywszy na czterech). Cały czas chodziłem przymulony, do tego doszły problemy z oddawaniem moczu i, za przeproszeniem, stolca. Postanowiłem poprosić psychiatrę o zmianę leku. Dostałem receptę na Ripsolept i w tym momencie postanowiłem rzucić prochy. Ripsoleptu nie próbowałem, ale słyszałem, co potrafi.

 

Dochodzę do wniosku, że to czy poradzę sobie z nerwicą jest kwestią nie tyle odpowiednio dobranych leków, co odwagi i wytrwałości. Problem w tym, że natrętne myśli wywołują we mnie lęk i coraz bardziej "zamykam się" w sobie. Może komuś z Was leki pomogły wrócić do rzeczywistości? ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nibelheim, Oczywiscie, ze leki pomagaja. NAwet bardzo. Okolo 60-70 % osob moze liczyc na pelna remisje w przypadku depresji i nerwic. Reszta jezeli nie osiagnie ustapienia wszystkich objawow to przynajmniej bedzie odczuwala jakas ulge.

 

Sa oczywiscie osoby zle reagujace na dane , nawet bardzo dobre leki...Jednak specyfikow jest w miare spora ilosc, wiec mozna cos dopasowac.

 

 

Pamietaj , ze w przypadku NN na poprawe czesto trzeba czekac wiele miesiecy - miniumum 2-3 do nawet 6-12 zeby osiagnac stabilizacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ja brałam fluoksetynę w ilości 10, 20, 40 mg zależnie od stanu. Pomogła stanąć na nogi, dała kopa, konsekwencji wyciszyła lęki. Ale nie wyleczyła mnie, za każdym razem gdy ją odstawiałam objawy prędzej lub później wracały - więc poszłam po rozum do głowy i rozpoczęłam psychoterapię. To mi pomogło i to mnie leczy tak naprawdę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem specyfików jest malusio.

Mi pomogła Fluoksetyna.

PAroksetyna niby też,ale bralam ją w cudownym dla mnie okresie.Bylam szczesliwa już kiedy zaczelam ją brac (niestety ja za bardzo lubie leki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Dzwoniłem do psychiatry z pytaniem o Fluoksetynę. Powiedziała mi, że to słabszy lek, a słabsze już sprawdzaliśmy i nie pomogły. Ripsoleptu mam małą dawkę, pół tabletki na noc. Może jednak warto spróbować? Nosi mnie od tych natręctw, a za miesiąc matura :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shinobi

Głównie natręctwa myślowe. Wkręcam sobie bez przerwy, że komuś stanie się coś złego i zaczynam w to wierzyć. A z rytuałów to głównie częste mycie się (godzinne kąpiele :roll: ) ustawianie przedmiotów na biurku i mówienie na głos czegoś, by "przegnać" złe myśli, ech... Właściwie non stop chodzę wystraszony.

-----------

A może mam schizę i myślę, że to nn :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi pomaga uświadomienie sobie, że im więcej o tym myślę i sobie wkręcam różne nerwice tym bardziej się nasilają. Jak tylko zacznę coś robić, co mnie pochłania to od razu wszystkie natrętne myśli znikają, rytuały powoli też.

Terapii próbowałem, może trafiłem na nieodpowiednich terapeutów, ale odpuściłem, bo tylko pogorszyło sytuację.

A tak to zacząłem leczyć się "we własnym zakresie", różnymi specyfikami, (tzn. raczej chodziło o przyjmowanie ich "rekreacyjnie", ale dzięki nim odkryłem w sobie wiele tajemnic), których nazw nie będę wymieniać, bo tu panuje taka polityka, że tylko to co lekarz przepisze jest dobre, wszystko inne to zło. Na PW można o tym ze mną pogadać jak coś.

 

A co do wina - tylko Komandos. ;) Szkoda, że już nie produkują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orientujecie się w jakichkolwiek farmakologicznych nowinkach w grupie SSRI? aktualnie biorę fluoksetynę, która podobnie jak każdy wcześniej stosowany antydepresant dodaje trochę energii, lecz na natręctwa same w sobie nie działa praktycznie w ogóle, na pewno nie bezpośrednio. ostatnio przyjmuję też kwetiapinę w małej dawce, pomaga przespać nieprzerwanie całą noc. w ciągu dnia powoduje jednak zbyt dużą sedację, dlatego biorę jedynie na noc. ew. jakie znacie, dobrze na Was działające, zestawy leków: SSRI + neuroleptyk, SSRI + benzodiazepiny, etc.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też biorę Anafranil SR 75 i chyba mi pomaga, bo obsesyjne myśli mi zniknęły, czynności też powoli ustępują, chociaż nie wszystkie. Ciężko jest po tylu latach przestać coś robić, albo zacząć robić coś inaczej. Ale nie jestem już tak dokładny przy ich wykonywaniu. Jestem spokojniejszy i bardziej wyluzowany. Powoli stawia mnie na nogi, bo 2 miesiące temu to była tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, coś mi ta farmakologia nie służy. Obsesji wciąż nie mogę się pozbyć, a przy Rispolepcie mam problemy ze snem :x

 

A jak długo zażywasz swój lek? Słyszałem że na efekty trzeba trochę poczekać. Nie od razu wszystko przechodzi. Niestety :( A jeśli chodzi o efekty uboczne to to też trzeba kilka dni się przemęczyć. Organizm musi się przyzwyczaić. Ja z początku dużo spałem, ale po jakimś tygodniu przeszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Newrus_90

Najpierw brałem Asertin jakiś miesiąc, potem Anafranil SR 75 przez 4 miesiące (stopniowo zwiększając dawkę do czterech tabletek). Od miesiąca jadę na Rispolepcie, 1 mg przed snem. Może spodziewam się zbyt wiele, ale nie czuję wyraźnej ulgi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×