Drapanie, rozdrapywanie, swędzenie i skubanie :((

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Drapanie, rozdrapywanie, swędzenie i skubanie :((

przez Szczęściara 07 kwi 2006, 17:56
No ja niestety strasznie często się drapie tzn nerwowo rozdrapuję nawet najmniejsze krostki na twarzy :( co prawda cerę mam ładną ale zawsze sobie coś znajdę żeby się nad tym znęcać :?

znajomi powtarzają mi "weź te ręce od twarzy" ale to po prostu silniejsze ode mnie żeby stale coś tam majstrować.

poza tym stale swędzi mnie skóra :roll: nie wiem czy to dlatego moze że jest przesuszona czy jak...mój lekarz powiedział że to psychosomatyczne i że to złudzenie bo nie mam żadnej alergii! a jak zacznie mnie zwędziec np ramię to zaraz i cała ręka i plecy...szału można dostać!

Czy ktoś wie jak nad tym zapanować????
Szczęściara

przez iwo4 07 kwi 2006, 19:34
Oo.... skad ja to znam... do tej pory nie spotkalam jeszcze kogos kto ma ten sam problem... od dziecka rozdrapuje wszystkie swoje rany... mam bardzo duzo blizn.... na szczescie dosc dobrze potrafie je zatuszowac... pamietam jak od dziecka wszyscy mowili mi "przestan sie drapac"... no ale jak widac to jest duzo glebszy problem... oczywiscie tkwi w naszej psychice
Witajcie wsród "wybranych"...

przez atrucha 07 kwi 2006, 20:28
Ej.. siedzę przy kompie i ciągle coś wyprawiam ze swoją twarzą! A kiedy oglądam jakiś film,na którym się denerwuje - koszmar! Zaliczam każdą krostkę.. (paznokci nie obgryzam ;) )
Bądźcie dzielni! Pa :)
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez towdy 07 kwi 2006, 21:37
no ja paznokci już prawie nie obgryzam, bo ich już prawie nie mam... 8)
Marzenie jedno mam- osiągnąć błogi stan...

przez atrucha 07 kwi 2006, 22:28
towdy...zawsze możesz strzelić sobie tipsy.. :lol: ;) ..a my - biedni, buźki nie wymienimy :lol: :D
Bądźcie dzielni! Pa :)
Przyjaciel forum

przez iwo4 07 kwi 2006, 22:58
Dokladnie atrucha... ja juz jestem mistrzem w kamuflarzu tego wszystkiego

przez emily 05 maja 2006, 22:31
ja tak samo. drapie sie ciągle. na plecach, nogach i twarzy mam już okropne rany. w dodatku nie pozwalam sie im zagoić, bo gdy pojawi sie strupek to od razu go zdrapuje. nie potrafie sie powstrzymac. na twarzy da sie to jeszcze jakoś zamaskowac. gorzej z nogami. nie wyobrażam sobie, zebym mogła gdzies wyskoczyć w spodenkach, czy w spódniczce :( może macie jakieś skuteczne sposoby na powstrzymanie tego?

przez cenedra_20 06 maja 2006, 11:40
Ja nie mam jak doradzić, bo sama nie mogę się oduczyć drapania po plecach. A jak pojawi się strupek to koszmar. Muszę go zdrapać. Z twarzą na szczęście tak nie mam. Ale i tak mi jest głupio kiedy z kimś siedzę a ręce same lecą do strupków i je zdrapują. :(
"Each light between sunrise and sunset is worth dying for at least once"

przez Karo 06 maja 2006, 17:49
Witam!
Trafiłam na to forum zupełnie przypadkowo ale od razu mi się spodobało.
Z rozdrapywaniem strupków i chrost też mam problem, dodatkowo drapię sobie skórę głowy i tam też mam dużo strupków, ale jakos nie mogę się powstrzymać... Do tej pory nie myślałam że to mośe byc nerwowe, ale teraz wydaje mi się że tak właśnie jest. Nigdy nie miałam ataków nerwicowych, czesem tylko mam taki przenikliwy ból, że nawet nie mogę oddycha, wtedy pomaga tabletka uspokajająca. Nie mam pojęcia skąd się to bierze (mój tata i babcia mieli nerwicę), czy mi to grozi?
Nie mam o tym z kim pogadać więc piszę na forum. Aha, mam 17 lat.
Pozdrawiam!

przez bubo 07 maja 2006, 20:48
Rozdrapuję sobie różne wypryski na plecach i klatce piersiowej :? To pewnie nerwowe, ale mam naprawdę suchą skórę, więc przyczyny są dwie. Aaa, i głowa mnie swędzi, a tam suchej skóry nie mam... I twarz mnie swędzi... Choinka no.

przez Karo 07 maja 2006, 21:38
i jeszcze trzeba wspomnieć o skubaniu skórek wokół paznokci, tak do krwi, a to już jest naprawdę uporczywe...

przez iwo4 07 maja 2006, 23:01
Tego niestety nie da sie powstrzymac... ale mam nadzieje ze jak zniknie nerwica to i to ustapi

przez didado1 08 maja 2006, 23:37
No te strupki są najgorsze zawsze je muszę zdrapac :oops: :oops:
Iwo ja te strupki tak od dziecka, a nerwice mam stwierdzoną ok już będzie 2 lat :(
znikłam i mnie nie ma .........

przez casiulek 08 maja 2006, 23:45
wiecie że chyba się nigdy nie zastanawiałam że moje drapanie po głowie może być nerwowe :) na mnie wszyscy krzyczą przestań sie drapać a ja i tak to robie więc chyba jednak coś w tym jest, a co do twarzy to też każdy strupek mój chociaż ja akurat nie mam i nie miałam ich dużo więc sporadycznie mi się zdarza ale jak sie pojawi to rana odrazu jak nie wiadomo co by mi sie stało :oops:
„Wszystko zmienia się na przemian raz jest dobrze a raz nie, słońce wschodzi i zachodzi zawsze w każdy inny dzień, będzie dobrze jeśli zechcesz jeśli tylko tego chcesz…”

Sortuj wg