Nerwica Natręctw - Moja historia, objawy, co zrobić...

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez Zelda Sayre 06 kwi 2014, 21:53
Bezradna89 - przyznam, że ja od paru miesięcy mam coś podobnego. Wspominałam o tym w jednych z tematów...Dwadzieścia razy sprawdzam, czy wyłączyłam światło. Doskonale wiem, że tak, ale ta myśl nie chce do mnie dotrzeć - więc sprawdzam ponownie. Strasznie męczące, muszę coś z tym zrobić, bo odczuwam niezły dyskomfort. A Ty? Wspominałaś o tym komuś kompetentnemu?

przez Ozi1985 07 kwi 2014, 00:04
Witam serdecznie,
czy są tu nadal osoby,które szukają pomocy w leczeniu nerwicy natręctw?Nie chce się narzucać,ale z chęcią pomogę!Również byłem chory na NN,ale objawy ustąpiły praktycznie w 99%. Jeśli ktoś jest zainteresowany proszę o kontakt pod mail o.wojcik1985@interia.pl Pozdrawiam!

-- 07 kwi 2014, 00:11 --

Witam serdecznie,
czy są tu nadal osoby,które szukają pomocy w leczeniu nerwicy natręctw?Nie chce się narzucać,ale z chęcią pomogę!Również byłem chory na NN,ale objawy ustąpiły praktycznie w 99%. Jeśli ktoś jest zainteresowany proszę o kontakt pod mail o.wojcik1985@interia.pl Pozdrawiam!

przez kubazzz 13 kwi 2014, 13:55
Mój mózg sam szuka myśli by sie zadręczać. Moja ostatnia fobia, wszyscy mnie obsewują i wszędzie sa zainstalowane kamery/podsłuchy. Nawet jakbym siedzial sam w lesie i wyciagnął piwo by sie napić to przez godzine po wypiciu sprawdzałbym czy nie ma gdzies powieszonej kamery i jakiś urzedas mi nie da mandatu. Dziś zauważyłem plame na koszuli, która nie chce się wybielić, znow mam temat do zamartwień na 3-4 dni. Ciągle pojawia się coś nowego.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Rembrandt 20 kwi 2014, 21:27
Potrafię stać z pięć minut i sprawdzać czy gaz na pewno jest wyłączony a potem i tak ze trzy razy wrócić i się upewnić, a wychodząc z kuchni muszę dotknąć lodówkę.

przez skalar 22 kwi 2014, 21:09
Witam miał ktoś z was natrętne obsesje na punkcie jakiejs osoby? Pytam, ponieważ mam problem z natrętnymi wspomnieniami i skojarzeniami z byłą dziewczną, obojętnie co to by było, byle szczegol zawsze jakies wspomnienie, ktore przywołuje lęk. Nie chce tych wspomnien, poniewaz przychodza mysli, ze moze tesknie, ze moze kocham, a to mnie dobija i wywoluje lęk, gdyż mam dziewczyne, ktora kocham i nie chce stracic jej. Gdy widze na ulicy jakakolwiek dziewczyne to lek, ze to ona idzie. Chcialbym zaznaczyc, ze z byłą nie jestem 2 lata i nie utrzymuje jakiegokolwiek kontaktu. To cos mnie meczy od listopada jakos, wtedy sie pojawily te mysli z nią, lecz udawalo mi sie olewac bo az tak duzo nie było, teraz przez ostatnie 2 tygodnie co chwile jakies wspomnienia, obrazy, ktore wywołują straszny scisk zolądka. Strasznie mnie to boli ze mam te mysli o byłej mimo ze kocham moja obecna partnerke. Jak myslicie to jest natrectwo, czy problem tkwi w czym innym? Prosilbym bardzo o pomoc

przez teterete 31 maja 2014, 10:54
Ja owszem. Ciągle mam natrętne myśli związane z jednym kolegą. Śni mi się po nocach mimo tego że jest dla mnie niemiły i olewa mnie mocno. Nie raz nawet snilo mi sie ze sie z nim( wiadomo co). Trudno jeat o nim zapomnieć bo ciągle o nim myślę i czasm nawet gadam z nim w mojej głowie :-P Jakoś mi to nie przeszkadza. Na początku dotknęły mnie te same objawy co ciebie. Mocne bóle dusznosci itp. Z czasem mi przeszło, byC moze i tobie tez jednak radze spotkac pana psychologa jak czujesz sie zle.

przez refren 31 maja 2014, 13:02
skalar napisał(a):Witam miał ktoś z was natrętne obsesje na punkcie jakiejs osoby? Pytam, ponieważ mam problem z natrętnymi wspomnieniami i skojarzeniami z byłą dziewczną, obojętnie co to by było, byle szczegol zawsze jakies wspomnienie, ktore przywołuje lęk. Nie chce tych wspomnien, poniewaz przychodza mysli, ze moze tesknie, ze moze kocham, a to mnie dobija i wywoluje lęk, gdyż mam dziewczyne, ktora kocham i nie chce stracic jej. Gdy widze na ulicy jakakolwiek dziewczyne to lek, ze to ona idzie. Chcialbym zaznaczyc, ze z byłą nie jestem 2 lata i nie utrzymuje jakiegokolwiek kontaktu. To cos mnie meczy od listopada jakos, wtedy sie pojawily te mysli z nią, lecz udawalo mi sie olewac bo az tak duzo nie było, teraz przez ostatnie 2 tygodnie co chwile jakies wspomnienia, obrazy, ktore wywołują straszny scisk zolądka. Strasznie mnie to boli ze mam te mysli o byłej mimo ze kocham moja obecna partnerke. Jak myslicie to jest natrectwo, czy problem tkwi w czym innym? Prosilbym bardzo o pomoc

Czemu boisz się tych odczuć związanych z byłą dziewczyną? Ona może być w jakiś sposób nadal Tobie bliska, możesz mieć jakieś pozytywne uczucia z nią związane i tęsknotę, bo przecież coś Was łączyło, ale to nie znaczy, że nie kochasz aktualnej dziewczyny. Nie jesteś maszyną, możesz mieć uczucia, które są ze sobą sprzeczne, czy takie się wydają, nie wyłączysz sobie na żądanie wspomnień i bliskości z poprzednią dziewczyną. Jesteś wolnym człowiekiem i nie musisz się bać swojego wnętrza, ono i tak nie podejmie za Ciebie świadomej decyzji.

przez high 01 cze 2014, 20:46
Jakoś dziwnie się dziś czuję, niby objawy ustąpiły a niby nie, macie tak czasami?
"Zawsze warto być człowiekiem,
Choć tak łatwo zejść na psy..."

Fluoxetinum

przez ladywind 01 cze 2014, 20:47
high, jasne
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez maradona 10 cze 2014, 23:10
Wobbo Jeśli jeszcze tu zaglądasz czasem to jak możesz sprawdź wiadomości priv.
"Chociażbym szedł przez ciemną dolinę, zła się nie ulęknę, bo Ty Panie jesteś ze mną"

przez mylo 22 cze 2014, 16:33
MOje objawy ustąpiły na pół roku, tak ooo, po prostu a teraz chyba wracają. Boję sie tego i tego nie chcę

przez bei 28 cze 2014, 17:20
Ja mam coś takiego dziwnego, że np. czasami muszę odreagować powiedzmy przez klaskanie :mrgreen: .
Oczywiście nie robię tego w obecności obcych osób, ale już przy domownikach mi się zdarza.
Czy to jest jeden z objawów nerwicy, czy to nie mam z nią nic wspólnego?
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
Kiedy siebie mam już dość
(...)
Jak nadzieję w sercu mieć
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga
Żyj i pozwól żyć innym
Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali
Jan Paweł II
bei

przez Liberty 11 lip 2014, 11:00
Hehe! Mój mąż też tak ma, że musi mieć jakiś głupi nawyk i np. klaszcze. Po jakimś czasie mu to klaskanie przechodzi ale wtedy np. bębni na różnych przedmiotach itd. W każdym razie ma zawsze jakiś rodzaj sposobu na odreagowanie, jak to napisałaś Bei. I wydaje mi się, że tak w istocie jest. Że to tylko taki sposób na odreagowanie, bo mąż do żadnych nerwic nie jest raczej skłonny:)
Zależy też co czujesz klaszcząc, czy Cię to stresuje, czy czujesz przymus wewnętrzny, związany z jakimś lękiem? Jeśli nie to znaczy, że to tylko taka "przywara":)
Daj znać najlepiej na moim wątku jak tam wizyta u psychoterapeuty, bo chyba wkrótce masz? I tylko koniecznie idź, mobilizuję Cię do tego!:)
Pozdrawiam!

przez mark123 11 lip 2014, 14:09
Zlatan napisał(a):a macie tak, że te myśli dotyczą głównie spraw i osób na którym Wam zależy, przez co później jeszcze gorzej się czujecie?

Ja kiedyś miałem myśli dotyczące sprawy, na której mi nie zależy, no a to mi złośliwie "właziło" do głowy.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Sortuj wg