Mirtagen a Mirzaten

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Mirtagen a Mirzaten

przez Komoda2000 28 kwi 2014, 20:57
Witajcie!
Od lipca (zeszłego roku) zażywam lek o nazwie "Mirtagen" - trudności ze snem. Gdyby nie on, zarywałabym co drugą noc. A nawet 2-3 pod rząd. Dodatkowo okropne samopoczucie. Depresja ze stanami lękowymi.
I... poprawa jest. Znaczy, odkąd wielkimi krokami zbliża się koniec roku szkolnego (w tym oceny końcowe) dopadł mnie ogromny stres i lek działa na mnie już tylko usypiająco. Choć nie zawsze.
Dzisiaj p. psychiatra zmieniła mi lek na większą dawkę (z 15 na 30) - Mirzaten.
Oczywiście zmiana pociągnęła za sobą pewne obawy, typu "a co jeśli się nie wybudzę?".
Powiedziała, że ten lek niczym się nie różni od poprzedniego (oprócz nazwy i dawki). Co nie zmienia faktu, że i tak obawiam się przyjmowania tego leku. Czy rzeczywiście niczym się nie różni od poprzedniego leku? A może są tu osoby, które zażywają bądź zażywały "Mirzaten"?
Pytam dla własnego świętego spokoju. :smile:
"You think you can handle it, then one day you can’t"
"Things change , doesn't mean they get better"

Mirtagen a Mirzaten

przez uzytkownik 28 kwi 2014, 21:47
Komoda2000 napisał(a):Witajcie!
Od lipca (zeszłego roku) zażywam lek o nazwie "Mirtagen" - trudności ze snem. Gdyby nie on, zarywałabym co drugą noc. A nawet 2-3 pod rząd. Dodatkowo okropne samopoczucie. Depresja ze stanami lękowymi.
I... poprawa jest. Znaczy, odkąd wielkimi krokami zbliża się koniec roku szkolnego (w tym oceny końcowe) dopadł mnie ogromny stres i lek działa na mnie już tylko usypiająco. Choć nie zawsze.
Dzisiaj p. psychiatra zmieniła mi lek na większą dawkę (z 15 na 30) - Mirzaten.
Oczywiście zmiana pociągnęła za sobą pewne obawy, typu "a co jeśli się nie wybudzę?".
Powiedziała, że ten lek niczym się nie różni od poprzedniego (oprócz nazwy i dawki). Co nie zmienia faktu, że i tak obawiam się przyjmowania tego leku. Czy rzeczywiście niczym się nie różni od poprzedniego leku? A może są tu osoby, które zażywają bądź zażywały "Mirzaten"?
Pytam dla własnego świętego spokoju. :smile:

To jest to samo. A sama mirtazapina (czyli substancja czynna, a nie nazwa handlowa - to co podałaś to 2 różne nazwy tego samego) działa głównie na receptory histaminowe. Coś jak mocniejsza hydroksyzyna. Dobrze się wyśpisz.
sertralina 50 mg
metoprolol 100 mg

Mirtagen a Mirzaten

przez marimorena 28 kwi 2014, 21:50
ja tak zmieniałam i nie ma żadnej różnicy. trochę zaufania do lekarza

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Mirtagen a Mirzaten

przez Lord Kapucyn 28 kwi 2014, 22:03
Oba te leki(Mirtagen i Mirzaten) zawierają tę samą substancją czynną- czyli mirtazapinę. Różnica jest w nazwie handlowej(producent) i dawce.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Mirtagen a Mirzaten

przez Arasha 28 kwi 2014, 23:32
Spokojnie możesz brać ;) Mówi ci to największy tchórz, jeśli chodzi o branie leków, a zwłaszcza ich skutki uboczne :roll: Sama biorę mirtazapine od ponad 6 lat i jest ok. Ja akurat na odwrót, zaczynałam od Mirzatenu, a od jakiegoś czasu biorę Mirtagen ( w dawce 45 mg, również z powodu kłopotów ze snem, bo innego działania tego leku mimo tak dużej dawki nie dostrzegam :( ).

Miło jest wiedzieć, że nie jest się samemu z problemami ze snem, chociaż oczywiście nikomu ich nie życze 8) Pozdrawiam

Tak na marginesie, dostałaś ten nowy Mirzaten ulegający rozpadowi w jamie ustnej, podobnie jak Mirtagen czy zwykły w tabletkach ? A poza mirtazapiną bierzesz jeszcze jakieś inne leki ?

Aha, sorry, jest jedna różnica między tymi dwoma lekami - CENA - Mirtagen
jest znacznie tańszy, ale wiem, że niektórzy lekarze upierają się przy Mirzatenie
i wolą go przepisywać pacjentom.
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Mirtagen a Mirzaten

przez zaczarowana 29 kwi 2014, 11:49

w zasadzie to nie ma takiej możliwości :smile:
Jeśli większość jest o czymś przekonana, to wcale nie znaczy, iż ma rację.

całkowicie wolna od psychotropów od 24.04.2014r - NIGDY WIĘCEJ!

Mirtagen a Mirzaten

przez Komoda2000 29 kwi 2014, 18:54
Arasha napisał(a):Tak na marginesie, dostałaś ten nowy Mirzaten ulegający rozpadowi w jamie ustnej, podobnie jak Mirtagen czy zwykły w tabletkach ? A poza mirtazapiną bierzesz jeszcze jakieś inne leki ?

W zwykłych tabletkach (a aptekarz twierdził, że takich nie ma :? ). Sporadycznie tabletki na uspokojenie - atak paniki. Nieźle dusi ;_;
Możliwe, że od momentu rozpoczęcia wakacji będę stopniowo przechodziła z obecnego leku na przeciwpsychotyczny ( ponoć jest też antydepresyjny). Istnieje możliwość, że moje objawy psychozy zostały wywołane pod wpływem ciągłego, silnego stresu (powinnam być pod opieką psychologa, ale wizyty jak jej nie było, tak nadal jej nie ma :roll: ). Wtedy dołączą leki uspakajające na rano - jeśli stres będzie duży, to Atarax (hydroksyzyna prześladuje mnie od gimnazjum :smile: ).
Przy mniejszym stresie kochana meliska :smile:
"You think you can handle it, then one day you can’t"
"Things change , doesn't mean they get better"

Mirtagen a Mirzaten

przez Arasha 29 kwi 2014, 20:59
Mnie niestety Hydoxyzyna nie pomaga. Ale uważam, że jeżeli bierzesz mirtazapine na sen
i dobrze się po niej czujesz, to chyba nie ma sensu jej zmieniać. Wiem, bo długo biorę. A trudno jest utrafić dobry lek na bezsenność. Chyba, że u Ciebie kłopoty ze snem są tylko przygodne i np. w wakacje zasypiasz bez problemu.

A co do Mirzatenu to od niedawna dostępne są tabletki Q-tabs rozpadające się w jamie ustnej podobnie jak Mirtagen.
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Mirtagen a Mirzaten

przez estera1 30 kwi 2014, 12:48
minusem mirtagenu jest to ,że jesli chce sie powoli odstawiac lek to jest problem bo po przełamaniu tabletki druga część jest rozkruszona w drobny mak więc niema możliwości wykorzystania drugiej części

Mirtagen a Mirzaten

przez Lord Kapucyn 30 kwi 2014, 12:49
Za grosze można w aptece kupić przecinak do tabletek.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Mirtagen a Mirzaten

przez zaczarowana 01 maja 2014, 06:54
estera1, ja stosowałam mirtazapinę bluefish i mirtagen oba szło przeciąć ostrym nożem i "uczuciem" - żadna z tabletek mi się nigdy nie rozkruszyła
Jeśli większość jest o czymś przekonana, to wcale nie znaczy, iż ma rację.

całkowicie wolna od psychotropów od 24.04.2014r - NIGDY WIĘCEJ!

Sortuj wg