Leki a wzrost/spadek wagi.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: problem

przez aldara.35 28 maja 2009, 22:15
Nie zmieniaj leku na inny ,jesli czujesz sie na nim dobrze! Wiele osob miesiącami nie moze dopasowac sobie leku na ktorym by sie, im nic nie dzialo.Szczuplosc to chyba najmniejszy problem.Napisz czy nie masz apetytu,czy tylko spadles z wagi.Jesli jesz normalnie to, prawdopodobnie leki jeszcze bardziej przyspieszyly Twoją przemiane materii,proponuje diete tuczącą :mrgreen:albo cos na zwiększenie apetytu.

przez LSDisland 30 maja 2009, 14:14
leku nie zmieniłem, lekarz przepisał mi peritol po którym pochłaniam niezliczone ilości pożywienia :)
i już w ciągu tygodnia waga skoczyła 5 kg wzwyż :)
Wolny od leków?

przez linka 30 maja 2009, 14:45
Anna R. napisał(a):Ja osobiscie tylam tez sporo na Seronilu, ale z tego co wiem to raczej wyjatek. Przy fluoksetynie wiekszosc chudnie.

W takim razie ja razem z tobą jestem wyjątkiem, niestety...
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez aldara.35 30 maja 2009, 20:31
Zazywalam kiedys Peritol w syropie:) bardzo dobry na apetyt.

przez wciacia 30 maja 2009, 21:16
to chudnięcie rzeczywiście jest niepokojące. ja też schudłam po citalu z 55 do 45kg. odwodniłam się,straciłam przytomność i rozwaliłam sobie głowę,po czym wylądowałam w szpitalu na chirurgii. paranoja.
przytyłam dopiero po odstawieniu leku.
po przerwie znowu zaczęłam brać cilon-to samo-ale tym razem schudłam tylko 5 kg i tak trzymam. nie wiem do końca od czego to jest zależne.
teraz nie mam problemów a wtedy miałam ... to pewnie dlatego.
wciacia

przez LSDisland 30 maja 2009, 22:32
wciacia napisał(a):to chudnięcie rzeczywiście jest niepokojące. ja też schudłam po citalu z 55 do 45kg. odwodniłam się,straciłam przytomność i rozwaliłam sobie głowę,po czym wylądowałam w szpitalu na chirurgii. paranoja.
przytyłam dopiero po odstawieniu leku.
po przerwie znowu zaczęłam brać cilon-to samo-ale tym razem schudłam tylko 5 kg i tak trzymam. nie wiem do końca od czego to jest zależne.
teraz nie mam problemów a wtedy miałam ... to pewnie dlatego.

wogóle to teraz jest problem z dostaniem citalopramu, nie ma w hurtowniach, lekarze piszą do producenta.
są resztki magazynowe Citalu, ale 50zł to drogo w porównaniu z citronilem.
chyba zmienie lek :?:
Wolny od leków?

przez wciacia 02 cze 2009, 09:10
LSDisland napisał:wogóle to teraz jest problem z dostaniem citalopramu, nie ma w hurtowniach, lekarze piszą do producenta.
są resztki magazynowe Citalu, ale 50zł to drogo w porównaniu z citronilem.
chyba zmienie lek :?:[/quote]
no masz rację. nie udawało mi dostać we wszystkich aptekach cilonu. cital był, ale drogi. mam w czerwcu odtawiać,więc będę potrzebowała jeszcze tylko jedno opakowanie.
a potem będę już tylko zdrowa i nie ma innej opcji ;-)
wciacia

Re: lek a waga ciala/przemiana materii

przez polinka 02 cze 2009, 23:23
Po zolafrenie przytyłam ok 10kg. Ale też jadłam bardzo dużo i często.

Sulpiryd biorę 8 miesiąc, na początku miałam większy apetyt, ale to szybko minęło i teraz mogę nie jeść cały dzień nic. Waga stoi w miejscu gdy jem normalnie, spada trochę gdy jem za mało.

Teraz dostałam jeszcze Trittico, po nim podobno się nie tyje, chociaż to chyba zależy. Narazie biorę krótko i odczuwam znaczny brak apetytu.

Wydaje mi się, że bardzo dużo zależy od osoby. Niektóre swoją chorobę zajadają, ja na przykład nie mogę nic przełknąć. Faktem jest, że po niektórych lekach, np miałam tak przy nieszczęsnym Zolafrenie pojawia się taki tępy wewnętrzny głód- pcha się w siebie i nadal się jest głodnym. Okropieństwo!

Trzeba też pamiętać, że wraz z leczeniem waga może leciutko się zwiększyć, bo często pred braniem proszków chudnie się z nerwów.

Na pocieszenie dodam, że po zolafrenie jak tylko odstawiłam wszystko się unormowało i schudłam raz dwa do normalnej wagi.

:smile:

przez Anna R. 03 cze 2009, 08:36
Tylam w zasadzie na wszystkich branych przeze mnie lekach. A to z prostego powodu- jednym z objawow depresji byl u mnie jadlowstret. Po lekach apetyt wracal do normy i odrabialam straty. Przez 6 tygodni ostrego rzutu choroby schudlam z 48 do 31 kg.

Najwieksze napady wilczego glodu mialam na Mirzatenie, przybieralam tez na wadze na Anafranilu, Seronilu i wielu innych.

Zauwazylam, ze wiekszosc lekow spowalnia metabolizm, powoduje ogromny apetyt na weglowodany proste i sprawia, ze sa maksymalnie, "co do jednej kalorii", wykorzystywane przez organizm.

Obecnie jestem na Lerivonie, schudlam juz 10 kg i nadal waga spada. Stosuje diete wysokobialkowa francuskiego lekarza dr Dukana. Efekty sa spektakularne, a dieta dodatkowo poprawia samopoczucie psychiczne i fizyczne. Polecam
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez Donkey 03 cze 2009, 13:27
Anna R. napisał(a):Tylam w zasadzie na wszystkich branych przeze mnie lekach. A to z prostego powodu- jednym z objawow depresji byl u mnie jadlowstret. Po lekach apetyt wracal do normy i odrabialam straty. Przez 6 tygodni ostrego rzutu choroby schudlam z 48 do 31 kg.

Kościotrup był z Ciebie!
Ja ważę 47 kilo i już wszytskie kości widać !

przez Anna R. 03 cze 2009, 13:36
Owszem, wygladalam jak po Majdanku i dla mnie najlepsza "kuracja odchudzajaca" jest depresja. Mimo to wole byc okraglejsza, ale zdrowa :mrgreen:
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

Waga w górę...??Przyczyna....?

przez Kropeczka423 17 cze 2009, 14:57
Używam lewiron(10) i aurex(20)od 2 msc.
Teraz odczuwam ogromną chęć na jedzenie.Poprostu mogłabym cały czas jeść.Niewiem jak to opanować.Wciąz myśle co by tu zjeśc.:-(.Będe w końcu wygladać jak bałwan,a to by zupełnie wpłyneło nie za dobrze na moja psyhike.
Co o tym myślicie?/Czy to od leków?Moze zasugerować lekarzowi by je zmienił?
Niewiem już sama,bo mimo wszystko czuje sie po nich dobrze,tylko ta ciągła chęć na przekąszanie czegoś..

Moze coś podpowiecie.
Pozdrawiam,i dziękuje.

Re: Waga w górę...??Przyczyna....?

przez moniczka81 17 cze 2009, 17:34
hej ja biore paromerc i czasem nie moge opanować mojego głodu ciągle ruszam bużką coś podjadam,przytyłam 5 kilo masakra...

przez Paulinabp 17 cze 2009, 17:51
Witam Was,
ja mam właśnie zupełnie odwrotną reakcję na lek. Dostałam Bioxetin w końskiej dawce. Od momentu, gdy zaczęłam go przyjmować przestałam odczuwać potrzebę jedzenia. Czasem przypominam sobie wieczorem, że nic nie jadłam i wmuszam wtedy w siebie pół kanapki. Konsekwencją jest oczywiście momentalny spadek wagi. Niepokoi mnie to, ponieważ przed zażywaniem Bioxetinu miałam niedowagę...a przez ten lek jest mnie coraz mniej. Wiem, że lekarz mi nie odstawi tych pigułek, bo do mojej depresji dochodziły (chociaż rzadko) epizody bulimiczne.
Wiem, ze ten lek ma właśnie tak działać. Ma ograniczać napady "wilczego głodu", ale żeby W OGÓLE nie chciało się patrzeć na jedzenie? Nie chcę już chudnąć. Nie wiem, co z tym zrobić.

Sortuj wg