Leki nasenne.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Kalebx3 25 mar 2014, 11:10
chciałam się zapytać czy próbował ktoś z Was leków nasennych bez recepty? czy są one skuteczne? moze mógłby mi kto coś polecić? czy można je łączyć z lekami antydepresyjnymi?

można spróbowac Melatoniny ( w Polsce bez recki ) , ale nie próbowałbym dawek wiekszych niż 3mg . Do tego dodałbym ( ew. osobno ) suplement diety 5HTP 100mg i ,,, śpimy .Wszystko bez recepty , nie uzależnia i nie powoduje z rana sennej zamóły ( jak po niektórych recepturowych lekarstwach ).
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Lord Kapucyn 25 mar 2014, 11:13
Powiem tak- ziołowe tabletki z Labofarmu. Niby są głównie uspokajające, ale mają szyszki chmielu w składzie to nasennie też działają. Trzeba tego "zjeść" trochę więcej niż ulotka przewiduje. Poza tym tak jak metylowy Kaleb napisał- melatonina i 5-HTP.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Kalebx3 25 mar 2014, 11:17
metylowy Kaleb

;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Luki_Nerwusik 25 mar 2014, 11:22
A czy bezpieczne jest zażywanie suplementu 5-HTP łącznie z lekami SSRI? Nie ma ryzyka zespołu serotoninowego?
I czy jest w ogóle sens brać to na sen, jeśli zażywane leki SSRI nie pomagają w walce z bezsennością?
Luki_Nerwusik

przez Zazulka 26 mar 2014, 12:32
Dark Passenger napisał(a):Powiem tak- ziołowe tabletki z Labofarmu. Niby są głównie uspokajające, ale mają szyszki chmielu w składzie to nasennie też działają.
A nie lepiej sobie piwo czasnąć? :lol:

Przyłączam się do pytania Luki_Nerwusik - jak mają się ziołowe uspokajacze i nasenniacze do SSRI?
Escitalopram 10mg
Sulpiryd 50mg

przez Lord Kapucyn 26 mar 2014, 12:45
Luki_Nerwusik, W normalnych dawkach nie ma żadnego ryzyka. Chyba, że łykniesz sobie 80mg paro i 1g 5-HTP to może coś się złego zadzieje. Z ziół to unikać głównie dziurawca. Ale on jest p/depresyjny, a nie nasenny.

Moderator/ R2 - D2

przez Luki_Nerwusik 26 mar 2014, 12:57
No ok. ale czy 5-HTP brane wieczorem pomoże na sen, jeśli paro w dawce 40 mg nie pomaga mi na bezsenność wcale?
Luki_Nerwusik

przez Lord Kapucyn 26 mar 2014, 13:12
Może pomóc, bo część serotoniny, która powstanie z 5-HTP od razu zostanie przekształcona w melatoninę- a ta, jak wiadomo, ułatwia zasypianie.

Moderator/ R2 - D2

przez jaa145 05 kwi 2014, 21:06
Biorę lek nasenny tylko doraźnie. Biorąc go pierwszy raz zadziałał bardzo silnie,później z biegiem czasu działa coraz słabiej,ale nie zwiększam dawki(muszę po prostu dłużej czekać na efekt zaśnięcia). Jednak to świadczy o leku, że uzależnia : /
jaa145

przez estera1 05 kwi 2014, 21:42
jaa145 no niestety tak to już jest z tymi lekami.Ja kiedyś spałam po NASEN ok 6h zasypiałam do 20min.Teraz mimo tego ,że biorę doraźnie spie 3h i zasypiam do godziny :cry:

przez jaa145 05 kwi 2014, 22:52
estera1 a to zbieg okoliczności-właśnie mówię o Nasenie :smile:
jaa145

przez zenio 26 sie 2014, 20:54
Ja mam problem z wczesnym wybudzaniem się, czasami około 2-3 nad ranem. Zażywam coaxil 3x 12,5mg na dobę od 6-ciu miesięcy. Na początku wydawał się skuteczny, budziłem się dość wcześnie około 4.30, ale w miare dobrze funkcjonowałem. Ostatnio coś się pogorszyło i zacząłem się budzić wcześniej i przez to czuję zmęczenie.
Lek mi nawet odpowiada, bo nie przymula i nie mam po nim właściwie żadnych skutków ubocznych, tylko jest problem ze spaniem.
Zastanawiam się czy jest jakiś lek żeby wydłużał spanie przynajmniej do tych 6,5 godź, ale żeby nie zamulał człowieka jeszcze na następny dzień. Brałem już mianseryne, mirtazapine, trazodon ale one wszystkie mają długi czas półtrwania no i przez to odczuwa się ich zamulenie na następny dzień.
Lek który działał by nasennie, ale jego czas półtrwania musiałby być w okolicach 6-8 godź.
Znacie coś takiego?

przez estera1 26 sie 2014, 21:22
zenio to zależy jaką dawke brałeś mirty i miansy oraz przez jaki czas ?jęśli bierzesz małe dawki nie powinno być zamułki na kolejny dzień a nawet jeśli to po dwóch tyg ,organizm przyzwyczai sie do leku to i zamułka minie.

przez zenio 27 sie 2014, 07:34
Mianse brałem długo, pare lat, dawki 60-90mg, mirte krócej i niestety zawsze jeszcze do południa następnego dnia czułem zamulenie, dopiero na wieczór było lepiej.

Sortuj wg