Leki nasenne.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Najlepszy neuroleptyk na sen

przez młodyzrdk 30 mar 2011, 22:05
Tisercin właśnie odstawiam 1/2tab na noc chlorprotiksen odstawiłem, w zamian na noc 30 mirtazapiny

Leki na sen - Po których jak się czuliście? Opinie.

przez manneken 17 maja 2011, 22:04
Czy ktoś ma /miał/ do czynienia z cicardinem lub agomelatyną?
manneken

przez Denial 17 maja 2011, 23:30
Nie jest to lek typowo nasenny ale tylko po opipramolu spałam jak dziecko (dosłownie, jak kiedyś - i miałam piękne sny).

Dawał jednak zabawne objawy uboczne a mianowicie - brakowało mi słów :lol: wiedziałam co chcę powiedzieć, miałam na końcu języka - ale nie chciało "wyjść". To był znak, że już nieźle działa i pora się kłaść.

Toteż na niego stawiam.

Poza tym Hydroksyzyna po dwóch godzinach od wzięcia nieźle "zamula" i może nie tyle polepsza jakość snu, ale akurat w tym momencie łatwiej jest zasnąć.

O diazepamie i tym podobnych nie wspomnę.

Zaś zopiklon nie działał akurat na mnie tak dobrze, jak niby powinien - rozczarowanie i szkoda zachodu.
I sing the body electric...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez grusia 18 maja 2011, 08:38
Denial napisał(a):Poza tym Hydroksyzyna po dwóch godzinach od wzięcia nieźle "zamula" i może nie tyle polepsza jakość snu, ale akurat w tym momencie łatwiej jest zasnąć.

ja się powoli do hydro przekonuję. leże sobie już w łózku, czytam albo oglądam coś tam i czekam aż oczy zaczną się zamykać. a potem płynę bez myślenia :) podoba mi się :)
Tęcza jest ważna. Najważniejsza.

przez zawilinski 20 maja 2011, 14:34
nie wiem jak wy, ale ja biore na sen Solian. 2 tabletki 200mg o 17:30 i 22:30 ide spac. tak mnie scina, ze nie daje rady i musze isc spac. normalny zdrowy fizjologiczny sen. spie do 7:30 czyli 8-9 godzin.

przez xanax 29 maja 2011, 14:52
clonazepam, xanax, relanium, najpewniejszy to promazin, bierze się go na godzinę przed planowanym snem.
xanax

przez cytrynka84 01 cze 2011, 15:04
Nasen niestety jest najlepszy,zasypia sie po nim szybko i rano nie ma "zamuly" pisze niestety ,bo uzaleznia :( Nie tyje sie po nim

Z tych nieuzalez. to Leriwon
Ketrel 25-50-choc jego dzial.sedatywnie u mnie z czasem niestety slabnie- plus to zero sennosci rano.
Tisercin czasem biore,ale rzadko- rano i jeszcze do polowy dnia zamula ,ale nie ma rano stanow lekowych,a to spory plus. Minusy T. to bol glowy na drugi dzien,grozba przytycia(ale to po wszystkich neuroleptykach i Leriwonie oczywiscie tez)
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez mariusz19 04 cze 2011, 17:44
Wszystkie leki wymienione na początku są lekami nasennymi-objawowymi tzn.że "leczą"objaw a nie przyczynę bezsenności.Są do stosowania doraźnego,przede wszystkim przez ludzi zdrowych,którzy np. z powodu stresu w pracy nie mogą zasnąć.Osoby chore,czyli jak rozumiem na tym forum,mogą je sobie zażyć from time to time,ale to nic nie da.
Moim zdaniem ten "ranking" nie ma sensu/przepraszam autora/ z powodów jak wyżej.
Leczenie bezsenności przyczynowo tj.ustalenie przyczyny bezsenności/trudności z zasypianiem,płytki sen,budzenie się rano,sen przerywany,spanie w dzień a nie w nocy itp/ma jedynie sens.
Jeżeli ktoś choruje na depresję,to lek leczący depresję,"przy okazji"wyeliminuje bezsenność.Jeżeli np.na zaburzenia lękowe,mogą pomóc leki niektóre leki przeciwdepresyjne lub np.pregabalina.
Z moich osobistych doświadczeń,leki typu stilnox lub imovane są skuteczne 2-3 tygodnie a potem co?
Ten "ranking"jest strasznie mylący ludzi już chorych ale nie mających doświadczenia z lekami. Nie wynaleziono dotychczas leku/umownie zwanego "narkotoksyną"/,który powodowałby sen naturalny.Musimy się borykać z bezsennością,jako jednym z objawów choroby podstawowej,tym co mamy.Faktem jest,że mamy niewiele ale to inny temat.

Pozdrawiam.
mariusz19

przez BlackOrchidea 04 cze 2011, 18:55
Na mnie nasennie działa Mirzaten, ale niestety ogólnie ma na mnie zły wpływ.
"Czekanie sprawia ból. Zapomnienie sprawia ból. Lecz nie móc podjąć żadnej decyzji jest najdotkliwszym cierpieniem."
— Paulo Coelho

Seronil 40mg Hydroksyzyna 25mg

przez Morphine 06 cze 2011, 22:35
Ja stosowałam z leków nasennych tylko Nasen i mam mieszane uczucia - to zdecydowanie bardziej narkoza niż sen, ale w sytuacjach podbramkowych się sprawdza. Trzeba jednak bardzo z nim uważać - najlepiej wziąć tabletkę i natychmiast (tzn. w ciągu 5 minut) położyć się do łóżka. W innym wypadku ma się niezłą jazdę: brak koordynacji ruchowej, zaburzenie poczucia czasu i odległości, a nawet omamy. Ostatnio po wzięciu tabletki chwilę jeszcze siedziałam i pierwszy raz w życiu tak się bałam - miałam wrażenie, że moje łóżko odpływa od ściany, że za moimi plecami otwierają się schody, przed oczami miałam straszne, dziwaczne obrazy.
Poleciłabym go, ale z tymi właśnie zastrzeżeniami.

przez BlackOrchidea 07 cze 2011, 00:10
Morphine, podobnie działa na mnie Mirzaten.
"Czekanie sprawia ból. Zapomnienie sprawia ból. Lecz nie móc podjąć żadnej decyzji jest najdotkliwszym cierpieniem."
— Paulo Coelho

Seronil 40mg Hydroksyzyna 25mg

coś na sen żeby nie niszczyło libido- chłop 30lat

przez bad brain 23 cze 2011, 00:39
Od 2 miesięcy biorę wellbutrin i lerivon.
Lerivon 30mg -zmniejszyłem sobie o połowę żeby zobaczyć co będzie i nic ciekawego się nie okazało.
Pierwszy raz mam do czynienia z lekiem "anty" który polepsza sen i muszę powiedzieć że wreszcie się wysypiam i nie budzę 10 razy w nocy.

Ogólnie z lekami u mnie wygląda tak że jak biorę to jest lepiej a jak odstawię to znowu lipa- znaczy się chyba nie zamierza mój system się naprawić choćbym latami pożerał antydepresanty.
Mam pytanie odnośnie leków działających na sen- w necie znalazłem takie:: nefazodon, mirtazapina i trimipramina.

Potrzebuję leku który powoduje mocniejszy sen ale nie pozbawia człowieka libido.
Kombinacja wellbutrin i mianseryna odcina mnie zupełnie a właśnie kłopot z libido jest u mnie główną przyczyną depresji.
Może spróbuję wellbutrin odstawić.. ale podobno lerivon też w tych sprawach nie najlepszy.

Macie jakieś propozycje?
Doktorkom już kompletnie nie wierzę,kombinują - może te pigułki, a może teraz te a jak nie to znowu inne . Taka ciuciubabka a efektów nie ma..
Generalnie jestem stabilny jednak jak nie biorę leków to zaburzenie lękowo -nerwicowe ale spokojny jestem z natury.
Ze spaniem od dziecka nieciekawie- budzę się wiele razy w nocy, dopiero ten lerivon mnie uśpił tyle że znowu zamula jakby..
No i jem jak odkurzacz- bez przerwy prawie , na szczęście sport lubię i szczupły jestem (jeszcze :P ) bo inaczej to bym już chyba setkę kg przekroczył, przy takim spożyciu.

przez *Monika* 23 cze 2011, 01:20
bad brain napisał(a):....Macie jakieś propozycje?
Doktorkom już kompletnie nie wierzę,kombinują - może te pigułki, a może teraz te a jak nie to znowu inne . Taka ciuciubabka a efektów nie ma..
Generalnie jestem stabilny jednak jak nie biorę leków to zaburzenie lękowo -nerwicowe ale spokojny jestem z natury.
Ze spaniem od dziecka nieciekawie- budzę się wiele razy w nocy, dopiero ten lerivon mnie uśpił tyle że znowu zamula jakby..

Zaburzenia lękowo depresyjne czy nerwicowe leczy się w powodzeniem poprzez sesje terapeutyczne. Może to będzie dla Ciebie propozycją?
Leki wspomogą czasem, ale przyczyny czyli źródła lęku nie zniwelują. Bo problemy trzeba przepracować na psychoterapii.
Obrazek
Główny Moderator

przez *Wiola* 23 cze 2011, 01:33
Trittico.
Moderator

Sortuj wg