Odradzam branie wszelkich leków p/depresyjnych.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Odradzam branie wszelkich leków p/depresyjnych

przez Zenonek 05 mar 2011, 20:26
intertronic,

Rozumiem, ze jestes przeciwnikiem medycyn w ogole (bo na wiekszosc przypadlosc nie ma lekarstwa - leczy sie tylko objawowo)?

To dla twojej wiadomosci, srednia dlugosc zycia przez ostatnie chocby 100 lat ciagle sie wydluza. Zawdzieczamy to medycynie.

Ludzie , ktorzy dawniej byliby zamknieci w domach dla oblakanych albo ciezko chorzy fizycznie moga teraz dzieki medycnie fukncjonowac normalnie lub prawie normalnie.

przez linka 05 mar 2011, 20:28
No to przykro mi że masz takie traumatyczne wspomnienia i przeżycia ale fakty są takie, ze w wielu przypadkach bez leków się nie obejdzie i są konieczne.

Na przyszłość, kochanie to sobie możesz mówić do swoich znajomych, ja sobie nie życzę.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez intertronic 05 mar 2011, 20:30
wroc sie i przeczytaj jeszcze raz ..w cudzyslowi unapsiane bylo :-)
a co do ciezkich przypadkow to owszem sa takei , ale nic sie w tym kierunk unie robi aby ic hwyleczyc , truje ich sie lekami nic wiecej , czasami mam wrazenie ze nie wiedza w ogole ze zyja ..dla mnie takie nieswiadome zycie nie mialo by sensu , wczesniej nie mialo jak bralem leki , dzisija juz wiem ze wolal bym sie powiesic jak zyc z prochami ...no ale to jest takarozmowa przypominajaca " glodnego z sytym" ja lekow nie biore .
Ostatnio edytowano 05 mar 2011, 20:33 przez intertronic, łącznie edytowano 3 razy
intertronic

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Michuj 05 mar 2011, 20:31
Koleś co 12 lat nie wychodził z domu, odradza branie leków. Pięknie :pirate: :pirate:
Michuj

przez Zenonek 05 mar 2011, 20:36
intertronic,

Jakie kurde nieswiadome zycie przez leki ? O czym ty piszesz ?

To co brales 800 mg Klozapiny i 50 mg Haloperidolu , ze nie kontaktowales ?

Bo male dawki neuroleptykow i antydepresanty poprawiaja samopoczucie, naped etc

przez _asia_ 05 mar 2011, 20:37
intertronic napisał(a):i nie wiem w sumie czemu wam to na sile probuje tutaj oddac ? to nad czym ciezko pracowalem , mysle ze nie jestescie tego warci :-)

daj spokój, nie ma sensu się denerwować. ja wiem dlaczego próbujesz - bo sam zobaczyłeś, że to działa, i chcesz się tym podzielić z innymi. tak jak i ja się przekonałam o tym na własnej skórze, bo sama po radykalnej zmianie nawyków żywieniowych odczułam dużą poprawę ze strony swojego organizmu. ale ludzi nie przekonasz na siłę, dopóki sami nie znajdą się w tak podbramkowej sytuacji, gdzie leki tylko pogarszają ich stan i zaczynają przymusowo szukać innych możliwości widząc, że się sypią.
każdy niech wybiera własną drogę, zdystansuj się do tego, nie ma sensu nikogo przekonywać do zdrowego trybu życia, już kilku tu wcześniej próbowało i zrezygnowało, bo to jak walka z wiatrakami, szkoda na to czasu i nerwów. ;)
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez intertronic 05 mar 2011, 20:39
i w sumie ciezkie przypadki raczej " nas tutaj nie interesuja " bo takich tutaj raczej nie ma , wiekszosc napewno mogla by sama pokonac wlasne leki , czy tez stany depresyjne zwykla terapia , jedno co mi przychodzi do glowy i czego jestem pewny to to , ze wiekszsoc nie ma poprostu odwagi stawic czola swoim le`kom ,(nie dziwie sie , tez nie mialem odwagi jakis czas ) , wieszosc woli wybrac ucieczke w leki zamisat walke .

-- 05 mar 2011, 20:40 --

asia _ ja sie nie denerwuje , tylko probuje nadazac za nimi :-)
intertronic

przez _asia_ 05 mar 2011, 20:44
intertronic, :D
powiem Ci, że ja podejmuję walkę bez leków, a mam borderline. ;) owszem, są ciężkie momenty, ale ja się tak łatwo nie poddaję.

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez intertronic 05 mar 2011, 20:49
Michuj napisał(a):Koleś co 12 lat nie wychodził z domu, odradza branie leków. Pięknie :pirate: :pirate:

O i tutaj musze odpowiedziec bo slusznie zauwazyles , 12 spieprzonych lat , brania przeroznych lekow , wywaleniu ciezkiej kasy w roznych klinikach u roznych profesorkow za granica , za ktora moglbym kupic pewnie dom i zadnej poprawy popatrz , przez tyle lat ! :-) ...
Po odstawieniu wszelkiego smiecia ..., o mekach przy tym nie wpsomne , objawach abstynenckich, zapasciach serca.. itd ..itd
w koncu doszedlem do siebie i nawet wiecej w pelni swiadomy stawilem czola swoim le`kom i pokonalem je , wyszedlem z nich , jestem od wielu lat zdrowy , i wy chcecie mi tutaj pisac o braniu lekow ? to jest smieszne .
(nie udalo sie wam odstawic lekow ani wyjsc z choroby i chyba nie mamy o czym rozmawiac )
intertronic

przez rutka 05 mar 2011, 21:20
Nie rozumiem niemożna wszystkich wkładac do tego samego worka ,każdy z nas ma inną psychikę i każda choroba przebiega inaczej.Podziwiam osoby które decydują się na walkę bez leków na przkład ;-asię-ale to jej wybór ,ja leków nie biorę już 2 lata nie miałam żadnej męki a leczyłam się 3 lata ,jak wspomniałam każdy z nas jest inny....

przez intertronic 05 mar 2011, 21:23
moze jednak warto sprobowac bez lekow zamiast truc organizm i lagodzic tylko objawy ? ...dzisaij na to pytanie odpowiem jednoznacznie -warto .
intertronic

przez Adamo 05 mar 2011, 21:31
intertronic napisał(a):O i tutaj musze odpowiedziec bo slusznie zauwazyles , 12 spieprzonych lat , brania przeroznych lekow , wywaleniu ciezkiej kasy w roznych klinikach u roznych profesorkow za granica , za ktora moglbym kupic pewnie dom i zadnej poprawy popatrz , przez tyle lat ! :-)

Leki nie są drogie, relatywnie. Psychiatra na NFZ.

50/100 mg sertraliny przez 8 tygodni, nie działa? 200 mg przez kolejne 4 tygodnie. Nie działa? 40 mg paroksetyny przez 6 tygodni. Nie działa? 150 mg wenlafaksyny przez 6 tygodni, nie działa? 300 mg wenlafaksyny przez kolejne 4 tygodnie. Nie działa? 150 mg klomipraminy przez 6 tygodni, nie działa? 300 mg bupropionu przez 6 tygodni, nie działa?
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

przez _asia_ 05 mar 2011, 21:32
Adamo, no i co dalej, bo skończyło się na "nie działa"? :roll:

Helen Keller

przez intertronic 05 mar 2011, 21:39
leki nie sa drogie , pobyty w pywatnych klinikach za granica czy tez wizyty to juz kosmos .
intertronic

Sortuj wg