Odradzam branie wszelkich leków p/depresyjnych.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez zima 11 gru 2013, 18:45
Marek1977, a co to takiego?

-- 11 gru 2013, 17:51 --

prawda o sobie istnieje tylko w momencie stwierdzenia, chwilę pozniej moze byc inna. nie ma stalej niezmiennej prawdy o sobie. siebie sie poznaje, a i tak ta wiedza moze gowno dac. wszystko to kwestia wyboru. wszystko co sie dzialo/dzieje ma swa przyczyne, powod i cel, po co ubierac go w slowa?nie wszystko mozna wyrazic językiem. chodzi bardziej o akceptacje. no nie pierdolcie ze nawet w najczarniejszych godzinach gdybyscie pomysleli o sobie dobrze to nie znaleźlibyscie marzeń/ pragnień/ potrzeb ktore krzyczą o posłuch. i nie dostając go, a wrecz przeciwnie- bedac jeszcze bardziej zagluszanym dąża do uśmiercenia systemu.
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

przez monapayne 12 gru 2013, 11:06
Ja wiem kiedy jest prawda. Wtedy gdy czuję prawdziwie.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

przez Autodestrukcja 12 gru 2013, 11:47
Prawda o sobie istnieje, ale w świetle rozmowy na poprz str, kiedy wychodzi problem postrzegania siebie nie tylko w teraźniejszości ale i przeszłości ( grzebanie we flakach, retrospekcja czarnej próżni , szukanie sensu, odpowiedzi, jednego słowa ktore rozbite ma pomóc wyzdrowieć ) trzeba rzec że w swojej historii można szukać faktów, ale o szukanie historycznej prawdy raczej nie chodzi.

a wolnosc w sensie autentyzmu tak.
i dlatego zdecydowalam sie sprobowac terapii bo polega ona na zderzaniu swoich slow z cudzymi, zewnetrznymi.

-- Cz gru 12, 2013 10:48 am --

tak sadze dzis, 12.12.2013 r. elo
Autodestrukcja

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zaczarowana 01 lut 2014, 18:05
Dla mnie początek brania leków przeciwdepresyjnych to jeden z największych błędów w życiu. Pierwszy lek "zafundowany" przez psychiatrę to początek bezsenności, którą później trzeba było zaleczać innymi lekami. Kolejne leki przepisane przez lekarza to kolejne, coraz to nowe skutki uboczne. Jak nie powodowały, że stałam się agresywna, to inne spowodowały, że byłam całkowicie neutralna i bez wyrazu. Dodatkowo objawy, które u mnie były zawsze przy braniu antydepresantów, to mioklonnie (właściwie ich ilość była niepoliczalna w ciągu jednego dnia :!: ), bezsenność, brak apetytu, osłabienie, zmęczenie, brać chęci do seksu, bardzo osłabione odczuwanie orgazmu. Gdybym wiedziała, że tak to właśnie będzie przebiegać, nigdy nie zaczęłabym brać tych leków od psychiatry. Dzień rozpoczęcia ich zażywania, to dzień, a później cały okres męczenia się ze skutkami ubocznymi leków, a skutków pozytywnych prawie brak.
Jeśli większość jest o czymś przekonana, to wcale nie znaczy, iż ma rację.

całkowicie wolna od psychotropów od 24.04.2014r - NIGDY WIĘCEJ!

przez Decevante 02 lut 2014, 14:23
z leków przeciwdepresyjnych brałam z konieczności kiedyś fevarin i seroxat. ten drugi dużo lepszy, po fevarinie ciągle chciało mi się rzygać i nie mogłam jeździć autobusem. źle się czułam i w ogóle nie pomagał. po seroxacie miałam mniej skutków ubocznych, ale też mi nic nie pomógł a taki drogi. z resztą ja nie mam nawet depresji, tylko nerwice, ale psychiatra zawsze uważał że mam więc mi wypisywał. uważam że bez sensu takie leki kupować. już wolę kupić jakieś tanie ziołowe słabsze leki np. neopersen czy nervosol i to mi bardziej pomaga szkoda że na tak krótko

przez Peter88 05 lut 2014, 01:02
Miał ktoś jakieś doświadczenia z escitalopram pharmaswiss ?
Swoją drogą jak to jest, że antydepresanty z grupy SSRI, jako skutek uboczny wywołują to co mają z pozoru leczyć?. Jestem laikiem w tej kwestii, w znaczeniu pacjenta przyjmującego leki, a zresztą tutaj są sami laicy, bo kto z was to lekarz czy farmaceuta :smile:. Chyba na każdego ten sam lek z tą samą dawką ma inne działanie i nie można generalizować.
Vanitas vanitatum et omnia vanitas

przez sankess 06 lut 2014, 11:52
Decevante napisał(a):z leków przeciwdepresyjnych brałam z konieczności kiedyś fevarin i seroxat. ten drugi dużo lepszy, po fevarinie ciągle chciało mi się rzygać i nie mogłam jeździć autobusem. źle się czułam i w ogóle nie pomagał. po seroxacie miałam mniej skutków ubocznych, ale też mi nic nie pomógł a taki drogi. z resztą ja nie mam nawet depresji, tylko nerwice, ale psychiatra zawsze uważał że mam więc mi wypisywał. uważam że bez sensu takie leki kupować. już wolę kupić jakieś tanie ziołowe słabsze leki np. neopersen czy nervosol i to mi bardziej pomaga szkoda że na tak krótko

Zgadzam się z przedmówcą. Jeżeli już farmakologia to tylko leki ziołowe na uspokojenie z zawartością melisy, korzenia kozłka lekarskiego, szyszki chmielu, lipy czy wyciąg z dziurawca zwyczajnego.

Dla mnie jest oczywiste, że farmakologia nie uleczy problemu psychicznego - jedynie go przytłumi. Branie leków na dłuższą metę, może uzależnić.
Obrazek
Dawid Karol Kołodziej
Przemyślenia Psychopedagogiczne
Blog tematyczny dla osób zainteresowanych.

przez Peter88 06 lut 2014, 13:38
Ej ludzie czy wystarczy powiedzmy miesięczna farmakoterapia i odstawienie do całkowitego wyleczenia? :? :roll:

przez deader 06 lut 2014, 14:09
Peter88 napisał(a):Ej ludzie czy wystarczy powiedzmy miesięczna farmakoterapia i odstawienie do całkowitego wyleczenia? :? :roll:

Po miesiącu to najczęściej leki antydepresyjne dopiero zaczynają zaczynać działać. To nie jest przejęzyczenie, de facto chodzi mi o to że zaczynają zaczynać działać. U mnie Seronil rozkręcał się około półtora miesiąca - nie wspominając już o tym że przed nim wypróbowywałem dwa inne leki, które się w moim przypadku nie sprawdziły.

Miesięczna farmakoterapia to marzenie każdego ciężej chorego, nie tylko na depresję. Spróbuj w miesiąc zaleczyć złamaną nogę i pierwszego dnia po zdjęciu gipsu od razu pobiec maraton ;) Nie ma tak łatwo niestety ;)
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez Peter88 06 lut 2014, 15:50
:roll:

przez renee.madison 06 lut 2014, 18:00
sankess napisał(a):
Zgadzam się z przedmówcą. Jeżeli już farmakologia to tylko leki ziołowe na uspokojenie z zawartością melisy, korzenia kozłka lekarskiego, szyszki chmielu, lipy czy wyciąg z dziurawca zwyczajnego.

Dla mnie jest oczywiste, że farmakologia nie uleczy problemu psychicznego - jedynie go przytłumi. Branie leków na dłuższą metę, może uzależnić.

A ja uważam, że nie powinieneś generalizować. Właśnie przez takie wypowiedzi ludzie się później boją leki brać, a wokół antydepresantów narastają mity.
Nie na wszystkie zaburzenia pomoże dziurawiec, nie wszystkie leki uzależniają, a terapia też nie pomoże każdemu.
all I wanna do is get high by the beach, get high by the beach

sertralina 250 mg / kwetiapina 25 mg /alprazolam

przez estera1 06 lut 2014, 19:47
ziołowe leki nie zawsze pomogą ,możde okazac sie ze sa za słabe.Gdyby leki nie uzależniały to każdy z nas by je juz odstawil

przez Peter88 06 lut 2014, 22:27
estera1 napisał(a):ziołowe leki nie zawsze pomogą ,możde okazac sie ze sa za słabe.Gdyby leki nie uzależniały to każdy z nas by je juz odstawil
:x

A z kolei po jakim czasie można się spodziewać efektów ubocznych?, i czy zależy to od grupy leków, ja sam mam na myśli SSRI.

przez zima 06 lut 2014, 23:59
zaczarowana, to trzeba było się ogarnąć, poczytać na ten temat i zachować się cierpliwie- bo jak tak pogrywałaś z lekami nic dziwnego że gówno Ci dały.

Gdybym wiedziała, że tak to właśnie będzie przebiegać, nigdy nie zaczęłabym brać tych leków od psychiatry

w zasadzie to oklamujesz nas czy siebie?

brać chęci do seksu, bardzo osłabione odczuwanie orgazmu

ja /cenzura/. co za logika.

estera1,
Gdyby leki nie uzależniały to każdy z nas by je juz odstawil

mów za siebie.
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

Sortuj wg