Proszę o skomentowanie moich leków

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Proszę o skomentowanie moich leków

przez MOCca 21 sie 2010, 18:59
Feliks, a robiłeś badania na hormony tarczycy i rozmaz krwi?
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

przez Paranoja 21 sie 2010, 20:14
Feliks, podziwiam dawkę 60 mg lerivony, ja po dóch śpię cała noc i dzień, a po 3 to nawet po dwóch nocach i dniu przespanym nie mogłam dojść do siebie, czyli po połowie Twojej dawki.
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez cytrynka84 21 sie 2010, 20:21
depakina to ma dokladnie takie uboczne jak opisali,Koledzy wyzej i przy nerwicy i depresji to troche dziwny zestaw.,inny antydepresant raczej,sa duzo skuteczniejsze przeciez,tak samo nie krytykuje lekarza,to moja opinia.
Shadowmere,a nie jest tak,ze lamotrygina jest refundowana tylko na padaczke i CHAD?czy ogolnie refunduja ja na P,niezaleznie od diagnozy?bo bez P lamo jest strasznie droga i silna.tak tylko pytam ,bo nie wiem ,jak to jest? Topamax malo znany i tez nie tani,tak mi sie wydaje.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Feliks 23 sie 2010, 13:47
Witajcie ponownie. Jeśli chodzi o moje leki to po dawce 60 mg lerivonu czuję się raczej ok, tylko lekka senność i brak problemów z koncentracją. Depakine chrono 300 wg lekarza w takiej dawce to niby niedużo, ma stabilizować nastrój. Ostatecznie powoli odstawiam lorafen i mam pozostać przy lerivonie i hydroxyzynie do 100 mg/dzień, no może także przy depakine. Oprócz tego łykam dziennie 10 mg propranololu. Tak na koniec chcę powiedzieć, iż stwierdzono u mnie nerwicę lękową. Miewam zawroty głowy, nagłe drżenia rąk i kołatania srca - to wszystko bez wyraźnej przyczyny. Wcześniej miałem duże problemy ze snem, ale teraz jest już ok. Mam niby typowo podręcznikowe objawy nerwicy lękowej. Oczywiście uczęszczam od niedawna na psychoterapię. Nie mam pojęcia skąd to wszystko się u mnie wzięło. Mam ok pracę, poukładane życie rodzinne, zdrowe i śliczne dziecko, a tu taki nagły zonk....Gdzieś jednak tkwi ten"diabeł"?! Życzę Wam wszystkim zdrowia, i sobie także.

przez chojrakowa 30 sie 2010, 21:31
Shadowmere napisał(a):Feliks, dalabym lamotryginę tub topamax (stabilizatory nowej generacji,w dodatku o profilu przeciwdepresyjnym)

Oj z tym topamaxem to bym nie wybiegała - z ostatniej rozmowy z nową psychiatrą dowiedziałam się, że należy go stosować bardzo ostrożnie, bo skutki uboczne są paskudne - oczywiście nie każdy je ma, ale np ja miałam oczywiście to szczęście.
Po topiramacie pogłębiła mi się nerwica, i depresja a na dodatek ta ostatnia 'przeskoczyła' w psychotyczną.
Ja topamaxu nikomu nie polecę, no ale to też tylko moja opinia. ;)
Ludzie koty chodzą własnymi ścieżkami

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Everything is boring and everyone is a fucking liar

przez Feliks 17 wrz 2010, 12:54
Hello ponownie. Lekarz kazał mi odstawić lerivon 60 mg i powoli zrezygnować z lorafenu 1 mg. Lerivon nic mi nie pomógł, brałem go przez 3 m-ce i zero poprawy. Mam zatem brać tylko depakine chrono 300 oraz nowy lek serotoninowy Zoloft 50 mg/dobę, a także propranolol 2 x 10 mg. Czy ktoś z Was ma jakieś info dotyczące Zoloftu, czy wiecie coś o jego bezpieczeństwie? Jak zapartujecie się na taką mieszankę. Nadmieniam, że hormony mam w normie, profile wątrobowe też są ok. Na minus jest tylko moja nerwica z silnymi napadami lęku - to mnie wykańcza, bo następuje niespodziewanie i nie koniecznie w sytuacjach stresowych - nieraz tak poprostu. Pozdrawiam gorąco. Feliks.

przez chojrakowa 17 wrz 2010, 17:34
Amon_Rah, otóż to.
Jedyne co mi stabilizował, a raczej ograniczał to... apetyt 8) :lol:
Ludzie koty chodzą własnymi ścieżkami

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Everything is boring and everyone is a fucking liar

przez El Chupacabra 17 wrz 2010, 21:13
Feliks napisał(a): Nadmieniam, że hormony mam w normie, profile wątrobowe też są ok.

Nie masz, skoro mowisz o zaburzeniach lekowych :)

Jakie hormony badales ?

wola człowieka jest jego niebem

przez Feliks 18 wrz 2010, 17:16
Jeśli chodzi o hormony to badałem 2 x na zlecenie lekarza, tzn. tsh, ft3, ft4 - wszystko wyszło w granicach normy.

przez El Chupacabra 18 wrz 2010, 19:10
Feliks napisał(a):Jeśli chodzi o hormony to badałem 2 x na zlecenie lekarza, tzn. tsh, ft3, ft4 - wszystko wyszło w granicach normy.

Hormonow jest troche wiecej. Jesli tarczyca wyszla w normie, to ok. Warto jeszcze przebadac co najmniej testosteron, adrenaline i noradrenaline.

wola człowieka jest jego niebem

przez Feliks 18 wrz 2010, 21:21
Zapomniałem o jednej kwestii. Czy ktoś łączył zoloft i depakine chrono z propranololem 20 mg/dobę? Proszę o info co do takiej :mieszanki"? Może ktoś miał jakieś dzwine skutki uboczne po tych lekach. Pozdrawiam. Feliks.

przez luciana 10 lis 2010, 17:40
gupie gadanie ze leki to sprawa indywidualna, sami na wzajem możemy sobie najlepiej doradzić, lepiej niż lekarz, który nigdy na to nie chorował ani jednej tabletki nie zażył w swoim życiu ( może melisę herbatkę co najwyżej albo wódke) Jak ja się pytam o lek to psychiatra mi powiedziała nie wiem bo nie brałam. No to co ja mam myśleć że kto mi pomoże przecież nie mam tyle czasu ani pieniędzy żeby testować leki w nieskończoność tym bardziej ze zaczynają działać dopiero po 3 miesiącach. a z tymi lekami i lekarzami do du..

Sortuj wg