Inne spojrzenie na działanie leków

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Inne spojrzenie na działanie leków

przez polakita 22 gru 2009, 19:01
basior, ja się z twoją koncepcją działania leków nie zgadzam (wydaje mi się że nie jest jak mówisz) jednak jestem za tym aby być otwartym na różne możliwości nie tylko to co powie lekarz, po prostu jeśli sami się nie weźmiemy za własne zdrowie to żadna magiczna pastylka nie pomoże.
polakita

przez *Wiola* 22 gru 2009, 19:36
Basior
Nie obrażaj się:) A jeśli chodzi o dowcip to raczej jest potwierdzeniem Twojej tezy. Bo tam Rabin kazał jeszcze do tej chaty dokoptować teściową i kozę. Więc Mosze już był na skraju wytrzymałości, wtedy Rabi pozwolił wywieźć teściową, kozę odprowadzić do obory no i Mosze uznał ,że teraz to ma dopiero dobrze:)
Moderator

przez basior 22 gru 2009, 20:15
wiola173 nie oraziłem sie:) a dowcip znam .. ale czy nie jest tak ze własnie lęk leczy sie odpowiednim dozowaniem tego co go wywołuje?
basior

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 22 gru 2009, 20:33
To osoba coraz bardziej znerwicowana powinna w końcu sama się wyleczyć :P
miko84

przez agusiaww 22 gru 2009, 20:48
Basior iles % dobrze sie czuje kiedy bierze leki antydepresyjne a czesc nawet nie odczuwa zadnych skutkow ubocznych, akurat moja psychiatra stoi na stanowisku ze im gorzej leki dzialaja na poczatku tym lepsza pozniej skutecznosc. Ja uwazam tak samo, jak bierzesz leki antydepresyjne a nie czujesz zadnych efektow, zadnego dzialania to po prostu bez sensu jest takie branie. Natomiast jezeli czujesz juz od poczatku skutki uboczne to pozniej masz efekt dzialania, bo te leki potzrebuja czasu by zintegrowac sie z organizmem.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez basior 22 gru 2009, 21:10
agusiaww -pisałem w innym topiku ze istnieje zaleznosc miedzy siłą działań nieporzadanych leku przeciwdepresyjnego na poczatku terapii a skutecznoscia leku w okresie kiedy ujawnia sie własciwy efekt jego działania -piszac ze taka relacja rzeczywiscie wystepuje równiez naraziłem sie na wysmianie
basior

przez Majster 22 gru 2009, 22:04
basior napisał(a):agusiaww -pisałem w innym topiku ze istnieje zaleznosc miedzy siłą działań nieporzadanych leku przeciwdepresyjnego na poczatku terapii a skutecznoscia leku w okresie kiedy ujawnia sie własciwy efekt jego działania -piszac ze taka relacja rzeczywiscie wystepuje równiez naraziłem sie na wysmianie

Nie pisales ze istnieje jakas zaleznosc - pisales natomiast ze masz taka teorie i pytales czy ktos tez o tym nie slyszal. Od kiedy to cos sie staje faktem od jednego o tym napomkniecia? Ale dyskusja z Toba jest i pozostanie jalowa - dla Ciebie Ziemia zawsze bedzie płaska nawet jakbys ją wahadlowcem oblecial.
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez *Wiola* 22 gru 2009, 23:11
Na pewno lęk leczy się oswajaniem z sytuacjami ,które go wywołują. Amon_Rah mówię to , bez żadnego sarkazmu, ale są takie metody. Może zasypywanie to przesada, ale na pewno powolne zbliżanie. A co do tych leków ich działania to jestem coraz głupsza. im więcej czytam o ich działaniu tym mniej wiem, jest tyle sprzeczności i bezsensów ,że sama nie wiem w co wierzę. Zastanawiam się tylko , czy lekarze , którzy nam je zlecają wiedzą chociaż trochę więcej.

[Dodane po edycji:]

A tamten post o działaniach niepożądanych czytałam, i tez się nad tym zastanawiałam, ale jeśli bym miała oprzeć to na moim doświadczeniu, to było akurat odwrotnie. Najbardziej pomógł mi lek,przy którym na początku miałam najmniej skutków ubocznych.
Moderator

przez basior 23 gru 2009, 12:46
Majster Ciebie chyba należy ignorowac bo wprowadzasz tylko niepotrzebny zamęt i rzucasz złosliwosci jak małe dziecko ....
basior

przez linka 23 gru 2009, 14:07
Kopernik była kobietą Majster, :mrgreen:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Majster 23 gru 2009, 14:55
Wiem, juz wiem, Curie Sklodowska tez :D
Apropo teorii - historia pokazuje mase takich wynalazcow/teoretykow z bozej laski. Slyna oni z tego, ze odrzucaja wszelkie glosy krytyki i ignoruja racjonalne argumenty. Chyba, ze mamy przypadek inventorii: http://pl.wikipedia.org/wiki/Paranoja ..czyli głeboko wszystkim wspolczujemy .. ale Ziemia nadal jest płaska ;)
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez basior 23 gru 2009, 17:55
majster nawet masz poplecznika(linka).. gratuluje :D
basior

przez polakita 23 gru 2009, 18:43
basior napisał(a):majster nawet masz poplecznika(linka).. gratuluje :D

Ktoś czasem musi działać na nerwy, nigdy nie ma tak że wszyscy do rany przyłóż ;)
polakita

Sortuj wg