TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez wieslawpas 13 gru 2013, 02:43
Troche tego jest i trzeba miec niezla wprawe zeby to wszytko zażywać. Spróbuje małymi kroczkami moze od omega 3. Ciekawe czy ty odczuwasz na tym poprawę?? Dzieki za odpowiedz.

przez Tańczący z lękami 17 gru 2013, 22:36
wiesławpas, i jak na samej tianeptynie? Dajesz radę bez paro?
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez wieslawpas 19 gru 2013, 03:59
jeszcze nie odsawilem dalej biore pol tabletki. ale były dni ze brałem co drugi dzień, ale stwierdziłem ze to nie jest dobra pora na odstawki bo miąłem stresy. ale w sumie dawało rade.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez violet_hair_ 23 gru 2013, 23:49
W związku z moim stanem z którym sobie nie radzę i kulminacją wczorajszej nocy poszłam dziś do lekarza rodzinnego żeby dał mi coś na uspokojenie do czasu wizyty u psychiatry (14.01). Dał mi Coaxil...3x dziennie po 1 na 10dni. W domu poczytałam ulotkę i czy to ma sens? Bo tam jest napisane, że to działa po dłuższym stosowaniu, a ja będę brała pewnie tylko do 14. Poza tym nie można odstawić tego nagle...tak?
violet_hair_*4w5*INFJ*

przez wieslawpas 24 gru 2013, 03:24
violet_hair_, Najlepiej by bylo gdyby odpisał Ci miko84, moim zdaniem lek dziala bardzo szybko i nie trzeba czekać parę tygodni na rozrkecenia sie go i co ciekawe nie daje skutkow ubocznych. No ja nie mialem nic.

przez miko84 24 gru 2013, 10:05
violet_hair_ tianeptyna działa czasami bardzo szybko i jest to łagodny lek więc warto go spróbować. A może Ci spasuje i psychiatra tylko wypisze receptę na więcej coaxilu? Jestem zdania, że jak ten lek działa to dużo lepiej i zdrowiej jest go brać niż pakować się w SSRI lub inne leki. Tianeptyna ma bardzo zdrowe działanie na nasz mózg, chroni przed złym wpływem stresu, odbudowuje hipokamp a przez to poprawia pamięć. Ze względu na ogólne dobre tolerowanie leku i pozytywny wpływ pro-zdrowotny lekarze jako pierwszy lek powinni przepisywać tianeptynę a dopiero później "cięższe" leki jak SSRI i inne typy leków. To że przepisują go lekarze rodzinni zamiast szeroko stosowanych ale uzależniających i niszczących pamięć benzodiazepin jest bardzo pozytywnym znakiem.

Lek można odstawiać od razu bez żadnych przykrych skutków odstawiennych jak na innych lekach.
miko84

przez violet_hair_ 24 gru 2013, 21:54
miko84, dzięki za odpowiedź :) biorę drugi dzień, jedynie chce mi się cały czas spać i dziś boli mnie głowa...no ale może to ogólnie od wymęczenia nerwami. Śpię jak zabita i to mnie cieszy, zobaczymy jak dalej i co powie psychiatra. A jak interakcja z alkoholem? Ulotka nie zaleca, ale okazjonalnie nie zaszkodzi czy lepiej się wstrzymać?
violet_hair_*4w5*INFJ*

przez Dżejmson 24 gru 2013, 22:54
Skoro ma taki wpływ na hipokamp, to czy też jakoś oddziałuje na OCD?
Dżejmson

przez violet_hair_ 25 gru 2013, 22:05
Nie wiem jak to ma dalej być, ale na razie czuję się taka "nieobecna"... i mam poczucie, że coś mnie strasznie usidliło i zabrało wolną wolę. Takie wrażenie, że w środku mnie rozwala, ale jednocześnie coś "to" krótko trzyma i nie daje wyjść...
violet_hair_*4w5*INFJ*

przez wieslawpas 26 gru 2013, 20:53
zuwyzylem ze lek rzeczywiscie pomaga, czuc to szczegolnie rano kiedy jestem rozdrażnioeny i rozemocjonowany to tu po zażyciu poprawia sie nastroj zmniejsza sie rozdażnienie. Może w końcu zaczne go stosować w zaleceniej dawce a nie jedna tabletka na dzien i jedna na noc. Chcialem zapytac czy lek moze powodowac aktyzje taki stanpobudzenia. Bo dzis zazylem druga taletke w pare godzin po pierwszej. Zazwyczaj przerwa jest dłuższa i nosi mnie.

przez lunatic 26 gru 2013, 21:07
wieslawpas napisał(a):zuwyzylem ze lek rzeczywiscie pomaga, czuc to szczegolnie rano kiedy jestem rozdrażnioeny i rozemocjonowany to tu po zażyciu poprawia sie nastroj zmniejsza sie rozdażnienie. Może w końcu zaczne go stosować w zaleceniej dawce a nie jedna tabletka na dzien i jedna na noc. Chcialem zapytac czy lek moze powodowac aktyzje taki stanpobudzenia. Bo dzis zazylem druga taletke w pare godzin po pierwszej. Zazwyczaj przerwa jest dłuższa i nosi mnie.

to moze być związane z krótkim okresem półtrwania leku i przy dawce 2Xdziennie moga byc jego spore wahania, mialem podobnie z tym rozdraznieniem które przechodziło ale nie całkiem po kolejnej dawce, lekarz wtedy zalecił dołożyć jeszcze jedną w południe, pomogło ale tylko chwilowo
U mnie budzenie się codziennie rano bardzo rozdrażnionym było standardem przy tym leku

przez wieslawpas 26 gru 2013, 22:02
Rozdrażnienie to mam sam z siebie bo to jest taki moment wlasnie kiedy sie uruchamiaja mysli nerwiowe i to one je generuja. Na co przeszedłeś po coaxilu???

przez lunatic 26 gru 2013, 22:06
Z tego co pamiętam, bo to było dawno temu, to na moklobemid.

przez wieslawpas 26 gru 2013, 22:08
to jest ponoć taki lek ktory wchodzi bez uboków???

Sortuj wg